Фахові школи, майстер-класи та семінари: як в ІФНМУ лікарі вдосконалюють професійні навички (ФОТО)

Впродовж п’яти днів на кафедрі стоматології післядипломної освіти в ІФНМУ лікарі взяли участь у тематичному навчанні. Ідейницею та авторкою навчальних програм є доцентка кафедри – Олександра Ільницька.

До слова, теми актуальні для лікарів усіх стоматологічних спеціальностей, пише Фіртка.

Відтак, у перші два дні провели фахову школу на тему: «Застосування лазеру і озону у стоматології».

читайте також: З турботою про тих, хто нас захищає: в ІФНМУ безплатно встановили дентальні імплантати військовослужбовцю (ФОТО)

«Чому ми запропонували саме таку тему? Тому що сучасний лікар-стоматолог ставить перед собою мету – застосування новітніх технологій у лікувальному процесі. Одним з актуальних методів лікування на сьогодні є використання лазерних апаратів у щоденній стоматологічній практиці.

Саме викладач-науковець, лікар-практик може обґрунтувати і пояснити вплив лазерних променів на тканини ротової порожнини та принцип роботи лазерних апаратів в цілому.

Насправді, дуже велика проблема є у тому, що в нас немає розроблених навчальних програм по лазеру, які були б впроваджені в освітню складову навчання лікаря на післядипломній освіті», - каже Олександра Ільницька.

Що стосується озонотерапії – це сучасний немедикаментозний високоефективний метод лікування, який полягає у застосуванні медичного озону для загального і місцевого впливу на організм людини.

Таким був перший блок навчання, який тривав два дні. Що важливо – географія лікарів – учасників програми – не обмежується Івано-Франківськом. У тематичному навчанні взяли участь фахівці із Волині, зокрема Луцька та Ковеля, з Коростеня, Рівненщини та Хмельниччини.

Наступним етапом став майстер-клас, який також тривав протягом двох днів. У його рамках обговорили методи сучасної ізоляції робочого поля та відновлення контактних пунктів і застосування сучасних матричних систем.

Щодо п’ятого – останнього дня навчань – відбувся семінар на тему: «Шинування зубів у комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту».

Знову ж таки, відбулася теоретична частина навчання, під час якої лікарі ознайомилися з сучасними шинуючими стрічками, зокрема їхньою будовою, властивостями та у якій із клінічних ситуацій їх доречно використовувати.

Водночас Любомир Пелехан, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, наголосив, що постійний розвиток є обов’язковою складовою підготовки і функціонування кожного лікаря. Своєю чергою ІФНМУ є провайдером безперервного професійного розвитку (БПР). Всі проведені заходи зареєстровані у центрі тестування МОЗ України, а лікарі отримують бали БПР.

«Післядипломна освіта зорієнтувалася на такий виклик і тому ми запровадили тематичне навчання: фахові школи, майстер-класи, семінари чи тренінги.

У лікарів є велика потреба  володіти новими технологіями і методиками, а тим паче у стоматології, коли все розвивається дуже стрімко. Такі заходи ми проводимо вже другий рік. Спостерігаємо, що попит тільки зростає на такий вид навчання.

У цьому році ми плануємо ще 96 подібних навчань, зокрема весною триватимуть для лікарів-отоларингологів, неврологів, рентгенологів, лікарів УЗД, педіатрів та акушер-гінекологів. Вже восени цей вид навчання буде доступний й для інших спеціальностей: «Інфекційні хвороби», «Офтальмологія», «Фтизіатрія», «Пульмонологія», «Хірургія», «Патологічна анатомія», «Судово-медична експертиза», «Травматологія та ортопедія», «Терапія», «Загальна практика сімейна медицина», «Медицина невідкладних станів», «Кардіологія», «Гастроентерологія», «Дерматовенерологія», «Організація і управління охороною здоров’я», «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та всіх спеціальностей стоматологічного профілю», - каже Любомир Пелехан.

За його словами, такі навчання потребують клопіткої роботи щодо звітності та підготовки. Кафедрам необхідно підготувати чимало методичного матеріалу.

Новопризначений ректор ІФНМУ Роман Яцишин зазначає:

«Всі розглянуті тематики є актуальними  і сучасними на ринку освітніх послуг. Лікар-стоматолог має постійно вчитися і вдосконалюватися у своїх знаннях і вміннях. Стоматологія розвивається шаленими темпами, тому важливо, щоб у лікарів завжди був доступ до науково обґрунтованих знань із застосуванням сучасних методик лікування, новітніх апаратів та матеріалів у своїй щоденній практиці.

Все це і є відповідним рівнем професійності лікаря, до якого ми всі прагнемо. Такі фахові знання можна отримати в стінах ІФНМУ, де працюють молоді науковці з практичним лікарським досвідом.

Сьогодні дуже важливо, щоб молоді науковці залишалися в Україні, а отже надіємось, що праця таких співробітників цінуватиметься і всесторонньо підтримуватиметься».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


16.04.2024 Тіна Любчик 1616
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717