У «Прикарпаттяобленерго» відповіли на популярні запитання споживачів щодо графіків погодинних відключень

Після введення графіків погодинних вимкнень, у прикарпатців виникає чимало запитань, що стосуються знеструмлень.

Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» зібрали найпопулярніші з них та дають відповіді або розвінчують міфи, пише Фіртка.


Чому в Івано-Франківську не вимикають великі торгові центри (Велес, Арсен тощо)?


У таких великих торгових центрах Івано-Франківська як Велес, Арсен, Епіцентр також застосовуються графіки погодинних вимкнень. Якщо, до прикладу, у Велесі є світло, це означає, що ТЦ перейшов на роботу власних генераторів, за рахунок чого продовжує працювати. Вимкнення можливо навіть не помітити, якщо автоматика закладу одразу переключається на резервне живлення.

читайте також: На Івано-Франківщині протягом доби 24 травня вимикатимуть світло (ГРАФІК)

Що стосується Арсену та Епіцентру, там ситуація дещо інша. Наразі в обласному центрі триває реконструкція підстанції в районі Каскаду та Хоткевича (про це більше читайте за посиланням), тож тимчасово, до завершення ремонтних робіт, Арсен та Епіцентр під’єднали до іншої розподільчої підстанції, що забезпечує електропостачанням екстрену медичну допомогу та Водоекотехпром (критичну інфраструктуру). Тому ці торгові центри з 20 травня вимикаються ручною чергою 6.1.


Чи підпадає під ГПВ Буковель?


Буковель за вказівками АТ «Прикарпаттяобленерго» проводить обмеження, які підприємство контролює засобами телевимірювання. Це один з найдисциплінованіших споживачів, що чітко виконує розпорядження.

Окрім цього, Буковель на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності, що застосовує у час ГПВ.


Чому вимкнення за моєю адресою не відповідають черзі?


Невідповідність черги вимкнень можлива через такі причини:

  • схема змінена через аварійні ситуації, і вже за день або два ваша черга знову відповідатиме дійсності;
  • схема змінена тимчасово на час ремонту, що може тривати від декількох днів до декількох тижнів. У такому разі просимо повідомляти про тривалу невідповідність черги у приватних повідомленнях на нашій Фейсбук-сторінці.

Коли почнуть вимикати черги 6.1 та 6.2?


Черги 6.1 та 6.2 почали вимикати з понеділка, 20 травня. Ці черги вимикають вручну. Потрібен був час, щоб організувати транспорт та сформувати бригади, які будуть проводити перемикання черг.


Чому ГПВ діють лише у вечірній час?


Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» погодинно. І обленерго, як оператор системи розподілу, доводить на кожну годину певну величину потужності.

Бувають дні, коли обмеження необхідно застосовувати протягом цілої доби, тоді графіки погодинних вимкнень вводяться як у вечірній, так і в денний час. Іноді за доведеними лімітами вимкнення необхідно провести лише у вечірні години.


Яка причина того, що на вихідних не вводилися графіки?


Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» - оператор системи передачі, що володіє станом енергетичного обладнання та системи в Україні загалом. Знаючи загальну ситуацію в енергосистемі, зовнішні обставини, можна передбачити виникнення форс-мажорних ситуацій.

Для їх попередження, тобто на випередження, можуть застосовуватися обмеження у споживанні електроенергії. Якщо таких засторог немає, то і графіки вводити немає потреби.


Чи має зв‘язок запровадження ГПВ із майбутнім підняттям тарифу?


Рішення про запровадження ГПВ приймає НЕК «Укренерго» для того, щоб зменшити дефіцит потужності в енергосистемі та збалансувати її. Тоді як тарифи визначаються Кабінетом Міністрів України та є суто економічними питаннями на рівні держави.


Чи надовго ці вимкнення?


Графіки погодинних вимкнень будуть діяти стільки, скільки часу будуть проблеми в енергетиці України та до того часу, поки генерація не зможе покрити потреби споживання. Термінами тривалості ГПВ обленерго не володіє.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


24.05.2024 Тіна Любчик 1463
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1302
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14326 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

704

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

720
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

652
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13950
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2