У «Прикарпаттяобленерго» відповіли на популярні запитання споживачів щодо графіків погодинних відключень

Після введення графіків погодинних вимкнень, у прикарпатців виникає чимало запитань, що стосуються знеструмлень.

Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» зібрали найпопулярніші з них та дають відповіді або розвінчують міфи, пише Фіртка.


Чому в Івано-Франківську не вимикають великі торгові центри (Велес, Арсен тощо)?


У таких великих торгових центрах Івано-Франківська як Велес, Арсен, Епіцентр також застосовуються графіки погодинних вимкнень. Якщо, до прикладу, у Велесі є світло, це означає, що ТЦ перейшов на роботу власних генераторів, за рахунок чого продовжує працювати. Вимкнення можливо навіть не помітити, якщо автоматика закладу одразу переключається на резервне живлення.

читайте також: На Івано-Франківщині протягом доби 24 травня вимикатимуть світло (ГРАФІК)

Що стосується Арсену та Епіцентру, там ситуація дещо інша. Наразі в обласному центрі триває реконструкція підстанції в районі Каскаду та Хоткевича (про це більше читайте за посиланням), тож тимчасово, до завершення ремонтних робіт, Арсен та Епіцентр під’єднали до іншої розподільчої підстанції, що забезпечує електропостачанням екстрену медичну допомогу та Водоекотехпром (критичну інфраструктуру). Тому ці торгові центри з 20 травня вимикаються ручною чергою 6.1.


Чи підпадає під ГПВ Буковель?


Буковель за вказівками АТ «Прикарпаттяобленерго» проводить обмеження, які підприємство контролює засобами телевимірювання. Це один з найдисциплінованіших споживачів, що чітко виконує розпорядження.

Окрім цього, Буковель на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності, що застосовує у час ГПВ.


Чому вимкнення за моєю адресою не відповідають черзі?


Невідповідність черги вимкнень можлива через такі причини:

  • схема змінена через аварійні ситуації, і вже за день або два ваша черга знову відповідатиме дійсності;
  • схема змінена тимчасово на час ремонту, що може тривати від декількох днів до декількох тижнів. У такому разі просимо повідомляти про тривалу невідповідність черги у приватних повідомленнях на нашій Фейсбук-сторінці.

Коли почнуть вимикати черги 6.1 та 6.2?


Черги 6.1 та 6.2 почали вимикати з понеділка, 20 травня. Ці черги вимикають вручну. Потрібен був час, щоб організувати транспорт та сформувати бригади, які будуть проводити перемикання черг.


Чому ГПВ діють лише у вечірній час?


Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» погодинно. І обленерго, як оператор системи розподілу, доводить на кожну годину певну величину потужності.

Бувають дні, коли обмеження необхідно застосовувати протягом цілої доби, тоді графіки погодинних вимкнень вводяться як у вечірній, так і в денний час. Іноді за доведеними лімітами вимкнення необхідно провести лише у вечірні години.


Яка причина того, що на вихідних не вводилися графіки?


Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» - оператор системи передачі, що володіє станом енергетичного обладнання та системи в Україні загалом. Знаючи загальну ситуацію в енергосистемі, зовнішні обставини, можна передбачити виникнення форс-мажорних ситуацій.

Для їх попередження, тобто на випередження, можуть застосовуватися обмеження у споживанні електроенергії. Якщо таких засторог немає, то і графіки вводити немає потреби.


Чи має зв‘язок запровадження ГПВ із майбутнім підняттям тарифу?


Рішення про запровадження ГПВ приймає НЕК «Укренерго» для того, щоб зменшити дефіцит потужності в енергосистемі та збалансувати її. Тоді як тарифи визначаються Кабінетом Міністрів України та є суто економічними питаннями на рівні держави.


Чи надовго ці вимкнення?


Графіки погодинних вимкнень будуть діяти стільки, скільки часу будуть проблеми в енергетиці України та до того часу, поки генерація не зможе покрити потреби споживання. Термінами тривалості ГПВ обленерго не володіє.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


24.05.2024 Тіна Любчик 1440
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

513
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2688
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1677 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3755
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5558
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1761

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

268

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

438

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

960
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

530
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

557
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

841
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2047
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

602
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

933
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4998
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1059
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

435 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

671
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

460
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

784