Європі загрожує нова великомасштабна війна

Європі загрожує нова великомасштабна війна. У 1939 році своїм вторгненням до Польщі нацистська Німеччина поклала початок Другої світової війни. Сьогодні ж детонатором може стати не Польща, а Україна. І агресором буде не Адольф Гітлер, а російський прем'єр-міністр Володимир Путін, вважає Джеффрі Кюнер з The Washington Times, переклад статті якого публікує Руська правда. Під його залізною п'ятою Росія перетворилася в бандитський держава. Там ліквідована демократія, пишним цвітом розквітла корупція. Там вбивають журналістів, кидають у в'язниці інакомислячих, а правлячий режим контролює засоби масової інформації. Москва зі своїми розпухлими від нафтодоларів кишенями намагається відновити Велику Російську Імперію. І це перетворюється на стратегічну загрозу як для її сусідів, так і для Заходу.

Путін - колишній апаратник з лав КДБ. Він назвав розпад Радянського Союзу «найбільшою геополітичною катастрофою 20-го століття». Таку заяву свідчить про його кровожерливість і моральної зіпсованості. Радянський комунізм був найбільшою системою масових вбивств в історії. Він несе відповідальність за загибель 60 з гаком мільйонів чоловік. І розпад Радянського Союзу в 1991 році не був катастрофою, навпаки: це була перемога для демократії, національного самовизначення і цивілізації.

На його руїнах постала незалежна Україна. «Жоден інший народ не страждав стільки під владою Москви, як українці», - говорить професор монреальського університету Макгілла і провідний експерт по Україні Джеррі Келебей (Gerry Kelebay).

У 1932-1933 році радянський диктатор Йосип Сталін влаштував на Україну масовий голод. Понад 10 мільйонів українців загинуло тоді голодною смертю. «Якщо якась країна і заслужила право на національну державність, то це Україні», - говорить Келебей.

І він має рацію. Завойований з великими труднощами суверенітет і процвітаюча нині демократія обійшлися Києву величезною ціною. На жаль, Україна знову загрожує російська агресія. Але цього разу агресорами є не марксисти-ленінці, а войовничі націоналісти з месіанськими позивами.

Москва вступила на стежку війни. Після вторгнення в Грузію і встановлення влади Росії над сепаратистськими районами Південна Осетія і Абхазія Путін тепер має намір розчленувати Україну. Цей російський диктатор не приховує свого презирства до незалежності Києва. На квітневому саміті НАТО він сказав президенту Бушу, що Україна це навіть і не держава зовсім, і що значну частину території їй «віддала» Росія. Путін попередив, що якщо Україну посміє вступити в НАТО, вона «припинить своє існування як держава».

Кремлівська ксенофобствующая еліта зневажає Україну і Грузію з однієї простої причини - ці країни намагаються вирватися з авторитарних московських лещат. У відповідь на це Росія намагається дестабілізувати ситуацію на Україну.

Головна мета Москви - вирвати з-під контролю Києва Кримський півострів. Велика частина жителів Криму - це етнічні росіяни. Москва має намір залишатися там невизначено довго, щоб з часом приєднати до себе весь Крим. Російське керівництво вже заявило, що не покине базу в Севастополі, а морське право Києва на Росію не розповсюджується.

Більше того, Росія тисячами роздає російські паспорти своїм прихильникам у Криму. План полягає в повторенні того, що вже відбулося в Південній Осетії і Абхазії: створити привід для спрямування до Криму російських «миротворців» для захисту нібито потрапили в біду російських «громадян».

Але Україна не Грузія. Це велика і сильна у військовому відношенні країна, добре пам'ятає про російський панування. Будь-яка спроба Москви розколоти її наштовхнеться на запеклий опір. Це може викликати кровопролитну війну між Росією та Україною. У неї неминуче виявляться втягнутими Польща і країни Балтії - а всі вони члени НАТО. Войовничий націоналізм Путіна загрожує загальноєвропейським пожежею.

Битва за Україну це не лише випробування сили волі регіонального масштабу. Це зіткнення за майбутнє Європи і за роль Росії в цьому майбутньому. Ортодоксальні слов'янофіли, такі як Путін, мріють про «слов'янську союзі» у складі Росії, Білорусії та Україні. Вони виступають за відродження російського імперіалізму, який прагне встановити панування над сусідами, затвердити свою сферу впливу в Східній Європі і на Балканах, а також підірвати владу і вплив Америки за кордоном. Саме цим можна пояснити ту підтримку, яку Москва надавала Сербії на чолі зі Слободаном Мілошевичем (Slobodan Milosevic), Іраку Саддама Хусейна (Saddam Hussein) і Ірану Махмуда Ахмадінежада (Mahmoud Ahmadinejad).

Проте домогтися цього Путіну заважає демократична і єдина Україна. Україна це стратегічний бастіон, що протистоїть російській експансії, східний фортечний вал західної цивілізації. Київ це не просто якась провінційна столиця Великоросії, це наріжний камінь європейського континенту. Саме тому Україна прагне увійти до складу НАТО і Європейського Союзу. Саме тому Москва настільки відчайдушно намагається зірвати процес інтеграції України в євроатлантичний альянс. Процвітаюча і плюралістична православне слов'янська держава на російських рубежах слугуватиме привабливою альтернативою жорстокої диктатури Кремля. Успішна України зможе прокласти дорогу до перемоги ліберальної демократії в Росії. А Путін готовий зробити все можливе, щоб не допустити цього. Він може навіть піти на те, щоб увергнути Європу в нове катастрофічне кровопролиття масового масштабу. Сьогодні ми всі українці.

 

obozrevatel.com


18.07.2011 2117 1
Коментарі (1)

МЕР 2011.07.18, 16:46
Так і зробим, але завтра)
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21277
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1577 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1152 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955