Європі загрожує нова великомасштабна війна

Європі загрожує нова великомасштабна війна. У 1939 році своїм вторгненням до Польщі нацистська Німеччина поклала початок Другої світової війни. Сьогодні ж детонатором може стати не Польща, а Україна. І агресором буде не Адольф Гітлер, а російський прем'єр-міністр Володимир Путін, вважає Джеффрі Кюнер з The Washington Times, переклад статті якого публікує Руська правда. Під його залізною п'ятою Росія перетворилася в бандитський держава. Там ліквідована демократія, пишним цвітом розквітла корупція. Там вбивають журналістів, кидають у в'язниці інакомислячих, а правлячий режим контролює засоби масової інформації. Москва зі своїми розпухлими від нафтодоларів кишенями намагається відновити Велику Російську Імперію. І це перетворюється на стратегічну загрозу як для її сусідів, так і для Заходу.

Путін - колишній апаратник з лав КДБ. Він назвав розпад Радянського Союзу «найбільшою геополітичною катастрофою 20-го століття». Таку заяву свідчить про його кровожерливість і моральної зіпсованості. Радянський комунізм був найбільшою системою масових вбивств в історії. Він несе відповідальність за загибель 60 з гаком мільйонів чоловік. І розпад Радянського Союзу в 1991 році не був катастрофою, навпаки: це була перемога для демократії, національного самовизначення і цивілізації.

На його руїнах постала незалежна Україна. «Жоден інший народ не страждав стільки під владою Москви, як українці», - говорить професор монреальського університету Макгілла і провідний експерт по Україні Джеррі Келебей (Gerry Kelebay).

У 1932-1933 році радянський диктатор Йосип Сталін влаштував на Україну масовий голод. Понад 10 мільйонів українців загинуло тоді голодною смертю. «Якщо якась країна і заслужила право на національну державність, то це Україні», - говорить Келебей.

І він має рацію. Завойований з великими труднощами суверенітет і процвітаюча нині демократія обійшлися Києву величезною ціною. На жаль, Україна знову загрожує російська агресія. Але цього разу агресорами є не марксисти-ленінці, а войовничі націоналісти з месіанськими позивами.

Москва вступила на стежку війни. Після вторгнення в Грузію і встановлення влади Росії над сепаратистськими районами Південна Осетія і Абхазія Путін тепер має намір розчленувати Україну. Цей російський диктатор не приховує свого презирства до незалежності Києва. На квітневому саміті НАТО він сказав президенту Бушу, що Україна це навіть і не держава зовсім, і що значну частину території їй «віддала» Росія. Путін попередив, що якщо Україну посміє вступити в НАТО, вона «припинить своє існування як держава».

Кремлівська ксенофобствующая еліта зневажає Україну і Грузію з однієї простої причини - ці країни намагаються вирватися з авторитарних московських лещат. У відповідь на це Росія намагається дестабілізувати ситуацію на Україну.

Головна мета Москви - вирвати з-під контролю Києва Кримський півострів. Велика частина жителів Криму - це етнічні росіяни. Москва має намір залишатися там невизначено довго, щоб з часом приєднати до себе весь Крим. Російське керівництво вже заявило, що не покине базу в Севастополі, а морське право Києва на Росію не розповсюджується.

Більше того, Росія тисячами роздає російські паспорти своїм прихильникам у Криму. План полягає в повторенні того, що вже відбулося в Південній Осетії і Абхазії: створити привід для спрямування до Криму російських «миротворців» для захисту нібито потрапили в біду російських «громадян».

Але Україна не Грузія. Це велика і сильна у військовому відношенні країна, добре пам'ятає про російський панування. Будь-яка спроба Москви розколоти її наштовхнеться на запеклий опір. Це може викликати кровопролитну війну між Росією та Україною. У неї неминуче виявляться втягнутими Польща і країни Балтії - а всі вони члени НАТО. Войовничий націоналізм Путіна загрожує загальноєвропейським пожежею.

Битва за Україну це не лише випробування сили волі регіонального масштабу. Це зіткнення за майбутнє Європи і за роль Росії в цьому майбутньому. Ортодоксальні слов'янофіли, такі як Путін, мріють про «слов'янську союзі» у складі Росії, Білорусії та Україні. Вони виступають за відродження російського імперіалізму, який прагне встановити панування над сусідами, затвердити свою сферу впливу в Східній Європі і на Балканах, а також підірвати владу і вплив Америки за кордоном. Саме цим можна пояснити ту підтримку, яку Москва надавала Сербії на чолі зі Слободаном Мілошевичем (Slobodan Milosevic), Іраку Саддама Хусейна (Saddam Hussein) і Ірану Махмуда Ахмадінежада (Mahmoud Ahmadinejad).

Проте домогтися цього Путіну заважає демократична і єдина Україна. Україна це стратегічний бастіон, що протистоїть російській експансії, східний фортечний вал західної цивілізації. Київ це не просто якась провінційна столиця Великоросії, це наріжний камінь європейського континенту. Саме тому Україна прагне увійти до складу НАТО і Європейського Союзу. Саме тому Москва настільки відчайдушно намагається зірвати процес інтеграції України в євроатлантичний альянс. Процвітаюча і плюралістична православне слов'янська держава на російських рубежах слугуватиме привабливою альтернативою жорстокої диктатури Кремля. Успішна України зможе прокласти дорогу до перемоги ліберальної демократії в Росії. А Путін готовий зробити все можливе, щоб не допустити цього. Він може навіть піти на те, щоб увергнути Європу в нове катастрофічне кровопролиття масового масштабу. Сьогодні ми всі українці.

 

obozrevatel.com


18.07.2011 2011 1
Коментарі (1)

МЕР 2011.07.18, 16:46
Так і зробим, але завтра)
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3322 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

827

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

829

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1454
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20770
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3656 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1034
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2