
Європарламент висловлює Україні повну підтримку та вимагає посилення економічних санкцій проти Росії.
Про це йдеться у резолюції законодавчого органу ЄС, яка була ухвалена у четвер у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Європарламент вітає підготовчу роботу, яку проводять Рада ЄС і Європейська служба зовнішньої діяльності щодо подальших санкцій проти Росії, що мають включати економічні, фінансові й енергетичні сектори, а також ембарго на озброєння і подвійні технології (що можуть використовуватися як у військових, так і у цивільних цілях. - Ред.). Європарламент закликає до колективної заборони продажу зброї до Росії та її застосування, доки не нормалізується ситуація на Сході України», - зазначено у документі.
Законодавці ЄС висловили підтримку мирному плану Президента України Петра Порошенка – як «рішучих дій задля гарантування єдності, суверенітету і територіальної цілісності України».
Європарламент закликав Росію підтримати мирний план і вжити заходів із ефективного контролю на своєму кордоні з Україною, припинити продовження проникнення незаконних озброєних угруповань і обладнання на українську територію, а також негайно відвести свої війська від кордону України.
Депутати засудили незаконне ув'язнення у Росії українського пілота Надії Савченко та висловили вимогу щодо її негайного звільнення разом з іншими заручниками, які утримуються в Україні та РФ.
Парламентарії вкотре засудили агресію Росії у Криму, що є грубим порушенням міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності України. Депутати привітали рішення ЄС про заборону імпорту товарів з Криму, що не матимуть українського сертифікату.
Законодавчий орган ЄС також закликав країни-члени надати підтримку Україні у постачанні газу та привітав започатковані реверсні поставки.
Європарламент привітав завершення підписання Угоди про асоціацію ЄС з Україною, наголосивши, що вона стане рушійною силою для проведення політичних і економічних реформ у державі. Депутати запевнили, що Європарламент ратифікує Угоду якнайшвидше, та закликали країни-члени ЄС і Україну також зробити це у найкоротші терміни.
Водночас європарламентарії підтримали намір Президента України провести позачергові вибори до Верховної Ради.
Окрім цього, у резолюції вітається просування процесу візової лібералізації між Україною і ЄС.
Слід зазначити, що консолідований проект резолюції про ситуацію в Україні був підготовлений на базі пропозицій п'яти політичних груп Європарламенту. У цьому процесі не взяли участь депутати, які представляють крайні ліві (комуністи) і праві (націоналісти) політичні сили, проекти яких містили деякі положення, що лобіювала Росія.