Євген Гірник проти будівництва в Калуші заводу з переробки гексахлорбензолу

Двічі нардеп Євген Гірник у своєму інтерв'ю газеті "Галичина" зупинився на екологічних проблемах Калуша та району і висловив своє бачення вирішення проблем, зокрема, виступив проти китайського інвестора, який планує відродити на Калущині калійне виробництво.

 

— Ми (фундація “Суспільність”. — Ред.) працюємо на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації». Спільно з представниками екологічної громадськості взяли на себе функцію відстежувати виконання природоохоронних заходів в екологічно небезпечних точках, а також посередництво в експертизі під час впровадження потенційно небезпечних екологічних проектів, — зазначив Євген Гірник. — Зокрема, нас цікавить виконання заходів пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації на полігоні небезпечних відходів та в зоні консервації Домбровського кар’єру міста Калуша.


Як людина, яка 12 років працювала на калійному заводі, позитивно оцінюю намір ОДА створити нове калійне виробництво за рахунок китайських інвестицій.


Водночас, зважаючи, що таке виробництво за своєю суттю є екологічно небезпечним, вважаю, що такий проект має пройти належним чином відповідні експертизи і бути відкритим для громадськості. Як відомо, чинні китайські хімічні підприємства не відзначаються високими стандартами екологічної безпеки, тому хотілося б знати, що конкретно вони пропонують нам, зокрема ознайомитися зі змістом підписаної угоди, а також провести експертизу проекту хоча б на рівні його технічно-економічного обррунтування. Я позитивно ставлюся до відновлення калійного виробництва, проте хочу зазначити, що наразі нам розхвалюють кота в мішку.


Тим часом у пресі точиться в’яла дискусія з приводу того, до якого відомства має належати згадане виробництво — до м. Калуша чи до Калуського району. Така суперечка абсолютно безпредметна і нагадує поділ шкіри невбитого ведмедя. Тривожить одне: якщо завод будуватимуть китайці і зарплати там становитимуть 100-200 доларів щомісяця, то всі ці три тисячі робочих місць займуть вони, китайці. А на Прикарпатті виросте «чайнатаун» з усіма наслідками, що є в інших країнах. Такого допустити ми не повинні. Адже шкурка вичинки не варта.


Фундацію також цікавить екологічна безпека проекту розробки підземного видобутку розсолів на Верхньострутинському родовищі солі. Ми хочемо знати картину утилізації каналізаційних стоків та побутового сміття на об’єктах туристичного бізнесу в містах та селах області. Не обійдемо своєю увагою питання екологічної безпеки нафтодобувних, нафтопереробних та інших екологічно небезпечних об’єктів області. Фундація стурбована планами щодо побудови в м. Калуші заводу з переробки гексахлорбензолу, ми категорично проти таких планів мерії, бо вони суперечать самій концепції розвитку Прикарпатського регіону і є шкідливими для довкілля”.

 

Вікна


12.08.2011 2462 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

631
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3241
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21339
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2123
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1604 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2484

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

436

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2281
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

862
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1284 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2299 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1008