
Прикарпатський письменник Володимир Єшкілєв задав питання представникам новоспеченої Української Галицької партії стосовно модерну у їхній політиці.
«Від вас, пацани, не тхне сучасністю. Ви лисі, поважні, ніби спустилися просто на якісь монети штампуватись, профіль у вас ідеальний, - звернувся письменник до засновників УГП. - Але щось не стає модерну, що ви запропонуєте? Я розумію, що ми сповзаємо у феодалізм, фактично ми є власністю олігархів, сучасних феодалів. Нам це не подобається, так. Як розімкнути ці галицькі міста з їхньою архаїкою?», - пише Стик.
На що, однин із представників УГП Віктор Кімакович, відповів, що партія створювалася не для того щоб комусь подобатися. У теперішніх умовах так званого феодалізму, говорити про цінності та про регіональну партію, це вже є модерном. Також залучатимуться до партії молоді люди, вони і принесуть до партії модерн.
Нагадаємо, сьогодні відбулася презентація Української Галицької партії. За словами Ігора Мельника, голови політради УГП завданям УГП є створення своїх осередків, згуртування людей, принаймні у наших галицьких областях.
"Залучати тих, хто цікавиться нашими ідеями, нашою програмою. другий крок - робити маленькі добрі справи. І на наступний рік будем приймати участь у місцевих виборах", - зазначив Ігор Мельник.
"Політику, яку ми маємо здійснювати, має йти знизу, від народу. Ця політика має робитися тут, в містах. Люди мають думати, як ми маємо розвиватись, щоб не повертатись назад", - резюмував Тарас Шулій.
------------------------------
Пост-реліз
В Івано-Франківську презентували Українську Галицьку партію
Українська Галицька партія (УГП) розпочала свою діяльність.
Засновники партії розповідають, що рішення про створення УГП було прийнято у важкий для України час – пік правління Януковича. Аби пройти всі етапи законодавчих та юридичних вимог знадобилося майже два роки. І ось, 18 серпня 2014 року Українську Галицьку партію зареєстровано.
«Українська Галицька партія зареєстрована як всеукраїнська і має право брати участь у всіх політичних подіях України. Але наша партія - крайова - створена насамперед для галичан, для того, аби представляти інтереси нашого краю як на місцевому рівні, так і на рівні українському. Ми не придумали нічого нового. Регіональні партії - це досвід багатьох європейських країн», - Ігор Мельник, голова політради УГП.
Серед пріоритетів у діяльності УГП – відбудова Галичини у політичній, економічній та культурній сфері. Своїм завданням партія ставить також якісно підняти рівень української політики і вплив галичан на розвиток України, зокрема, за вектром на Європу.
УГП – партія цінностей, а не одного лідера. Підтримує постіну ротацію кадрів. Людина може займати партійну посаду максимум два роки, аби не цементуватись на одному місці.
«Серед цінностей, які сповідує УГП: український християнський консерватизм, традиціоналізм, субсидіарність, солідаризм. Маю на увазі, що влада повинна захищати власність та дбати про нужденних. А також ми культивуємо традиційну для Галичини культурну толеранцію. В основі діяльності стоїть повага до людської гідності. Серед основних принципів роботи: колегіальність та неперевність, що є дуже важливим для партії, яка гуртується навколо цінностей, а не навколо певного лідера. Пройдуть роки, люди зміняться, а партія залишиться», - Віктор Кімакович, член політради УГП.
У найближчих планах – запрошення до своєї діяльності молодих активних людей, які є відповідальними та прагнуть змін у своїх громадах. "Саме молоді люди мають привнести нові ідеї та елемент модерну у таку традиційну, консервативну галицьку партію. Тож запрошуємо всіх, хто поділяє наші цінності, до активної співпраці", - Тарас Чолій, заступник голови ради української Галицької Асамблеї. Партія має стати соціальним ліфтом для молодих людей, які хочуть розвиватись самі та зробити добрі справи для свого регіону та країни.
«Ми плануємо шукати тих людей, які здатні бути доброю владою для наших громад. Сьогодні доброго господаря треба просити йти у владу, бо у нас влада як клеймо. Нам потрібно, аби наш регіон був найкращим не для того, аби комусь щось показати, але був найкращим для нас і наших нащадків», - Богдан Панкевич, голова ради української Галицької Асамблеї.
Під час презентації УГП в Івано-Франківську зібралось багато місцевих громадських діячів, котрі висловили свою підтримку новій політсилі. Зокрема, позитивно відзначили новизну першої в Україні регіональної партії, починаючи від назви і закінчуючи ідеями якісного представлення регіону в парламенті та відродження галицької політики. Також оцінили якісний персональний склад, зокрема, поєднання досвіду старшого покоління та молодої енергії.
Свої ідею та візію Українська Галицька партія виклала у Маніфесті (додається).
Прес-служба УГП