
З настанням весняного потепління в Україні завершується опалювальний сезон, який згідно з постановою Кабінету Міністрів триває з 1 жовтня по 30 квітня. Попри тимчасове повернення холодів, з кожним місяцем за вікном стає тепліше.
Для власників індивідуального, зокрема електричного опалення, це добра новина, адже споживання електроенергії зменшується, а з ним суми у платіжках. Однак, варто пам’ятати, що сума до сплати залежить не тільки від сумлінного споживання енергоресурсів, але й від своєчасного подання показників лічильника, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу підприємства.
Енергетики не втомлюються нагадувати про своєчасне подання показників спожитої електроенергії, особливо акцентуючи на даній тематиці наприкінці опалювального сезону. Чим ближче до літа, тим тепліше надворі та заразом в оселях споживачів, а отже власникам електричного опалення доводиться витрачати все менше енергоресурсів, щоб обігріти помешкання. Відповідно меншими стають і платіжки за електрику.
Проте, інколи споживачі отримують рахунки, де сума до оплати дещо більша, ніж мала б бути відповідно до показів лічильника за місяць, що минає. І це не тому, що хтось хоче нагріти руку, а тому, що клієнт не подав показники вчасно.
«Згідно з Типовим договором споживача про надання послуги з розподілу електричної енергії ,– пояснює заступник Директора Технічного з обліку е/е АТ «Прикарпаттяобленерго» Віктор Гораль, – споживач повинен зняти показники приладу обліку електроенергії до 24 години крайнього дня місяця і подати його на опрацювання у компанію розподільника впродовж 4 днів. В іншому випадку, він отримує апроксимований рахунок, де вказаний середній показник споживання за останній період. До прикладу, якщо у січні-лютому споживання електрики було найбільш суттєвим, то вже в березні, коли за вікном домінувала плюсова температура, показники спожитої е/е значно знизились. Якщо ж споживач не надасть коректний показник до 4 квітня, сума до оплати буде сформована на основі середнього значення споживання е/е за останні місяці, яка трохи перевищуватиме актуальне значення показу за березень».
Наразі споживач електроенергії володіє цілим арсеналом інструментів передавання показника лічильника на опрацювання розподільній компанії. Зокрема подати показник можна:
- безпосередньо через контролера;
- через веб-чат на сайті компанії www.oe.if.ua;
- через Персональний кабінет споживача https://my.pret.com.ua;
- через кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0 800-50-40-20 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів) або (0342)-59-40-20. За номером кол-центру можна подати показник оператору або ж скористатись автоматизованими вказівками, натиснувши на кнопку «2» ;
- через SMS-повідомлення (згідно з тарифом Вашого оператора) на номер 2909 у форматі 945 25012345 7856, де 945 – код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 – особовий рахунок, 7856-показник лічильника.
Або для двозонних лічильників 945 25012345 7856/3267, де 945 – код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 – особовий рахунок, 7856/3267-показник лічильника по зонах.
Обирайте найбільш зручний для Вас спосіб та не забувайте вчасно подавати показники спожитої електроенергії!
Довідково:
Згідно з постановою НКРЕ з 1 жовтня 2017 р. українці, які користуються електроопаленням, платять за світло за пільговим тарифом 90 коп за 1 кВт⋅год. Впродовж семи місяців згідно з таким тарифом споживач отримує 3 000 кВт в місяць. Якщо даний ліміт перевищено, вартість зростає до 1,68 коп за 1 кВт⋅год. А вже 1 травня, по завершенні опалювального сезону, розрахунки за спожиту електроенергію здійснюються за звичайним тарифом, тобто до 100 кВт чи понад 100 кВт.