
З настанням весняного потепління в Україні завершується опалювальний сезон, який згідно з постановою Кабінету Міністрів триває з 1 жовтня по 30 квітня.
Попри тимчасове повернення холодів, з кожним місяцем за вікном стає тепліше. Для власників індивідуального, зокрема електричного опалення, це добра новина, адже споживання електроенергії зменшується, а з ним суми у платіжках.
Однак, варто пам’ятати, що сума до сплати залежить не тільки від сумлінного споживання енергоресурсів, але й від своєчасного подання показників лічильника.
Енергетики не втомлюються нагадувати про своєчасне подання показників спожитої електроенергії, особливо акцентуючи на даній тематиці наприкінці опалювального сезону. Чим ближче до літа, тим тепліше надворі та заразом в оселях споживачів, а отже власникам електричного опалення доводиться витрачати все менше енергоресурсів, щоб обігріти помешкання. Відповідно меншими стають і платіжки за електрику.
Проте, інколи споживачі отримують рахунки, де сума до оплати дещо більша, ніж мала б бути відповідно до показів лічильника за місяць, що минає. І це не тому, що хтось хоче нагріти руку, а тому, що клієнт не подав показники вчасно.
«Згідно з Типовим договором споживача про надання послуги з розподілу електричної енергії , – пояснює заступник Директора Технічного з обліку е/е АТ «Прикарпаттяобленерго» Віктор Гораль, – споживач повинен зняти показники приладу обліку електроенергії до 24 години крайнього дня місяця і подати його на опрацювання у компанію розподільника впродовж 4 днів. В іншому випадку, він отримує апроксимований рахунок, де вказаний середній показник споживання за останній період. До прикладу, якщо у січні-лютому споживання електрики було найбільш суттєвим, то вже в березні, коли за вікном домінувала плюсова температура, показники спожитої е/е значно знизились. Якщо ж споживач не надасть коректний показник до 4 квітня, сума до оплати буде сформована на основі середнього значення споживання е/е за останні місяці, яка трохи перевищуватиме актуальне значення показника за березень».