Електронну реєстрацію дітей, яка впроваджена в Івано-Франківську, визнали на всеукраїнському рівні

 

/data/blog/38486/f89e0971bd6cc6a1c38dee2d453afeb6.jpg

 

Асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» визначила переможців Національного конкурсу реалізованих проектів у сфері електронного урядування.

 

У номінації «Електронна демократія» переможцем визнано проект «Впровадження загальноміського електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ Івано-Франківська», повідомила ”Вікнам” депутат Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук.

 

— Цей проект був виключною ініціативою благодійної організації «Родина», волонтери якої реалізовували цей проект від ідеї, написання проектної пропозиції, самої реалізації та звітування, — стверджує Оксана Савчук. — Звісно, жодна громадська ініціатива реформаторського характеру не може бути реалізована без підтримки влади. Тому як голова профільної депутатської комісії я відразу підтримала ідею створення електронного реєстру дошкільнят, та пообіцяла знайти ресурси для реалізації такого проекту навіть, якщо його не підтримають грантодавці. Така ідея не була новою, багато міст декларували про створення таких електронних реєстрів в майбутньому. Проте саме івано-франківська громада першою в Україні запустила сучасну технологію. До впровадження реформи була долучена велика команда з числа благодійної організації «Родина», депутатського корпусу, міського управління освіти і науки, експертно-аналітичного відділу та волонтерів різних профілів. Серед них юристи, програмісти, управлінці, медійники, фінансисти, педагог та методисти.

 

Очолювала цей процес керівник проекту Христина Федотова. До впровадження електронного реєстру підійшли концептуально: була підготовлена якісна законодавча база (адже це питання не було врегульоване законом раніше), створена проста у користування та функціональна програма для ведення реєстру, обробки та аналізу даних, створений презентаційний сайт дитячої освіти м. Івано-Франківська з дуже простим інтерфейсом, зібрана інформація про кожен дошкільний чи шкільний навчальний заклад в місті, здійснено професійну фотосесію усіх приміщень, проведено широку інформаційну кампанію з метою збереження попередніх реєстрів, які велися безпосередньо у садках, проведено перереєстрацію та нову реєстрацію. Минуло більш як 1,5 року від початку впровадження проекту, грантове фінансування закінчилося, але уся команда і надалі працює над веденням та вдосконаленням реєстру. З метою стратегічного контролю та планування напрямків реалізації проекту депутат Оксана Савчук здійснила 4 відрядження до різних міст, де такий електронний реєстр впроваджується чи ведеться, зокрема, у Варшава, Чернівці, Київ та Тернопіль.

 

— Ми почерпнули кращі практики, спробували їх адаптувати в наші реалії, забезпечили якнайкомфортніші умови переходу реформи, залучили понад 30 експертів, — переконує Оксана Савчук. — Пророблена колосальна робота, за яку хочу подякувати усій команді. Знаємо, що ініціатори працювали якісно, кваліфіковано та сумлінно, працювали вдень і вночі. Сьогодні шляхом електронної реєстрації пішли вже понад 12 обласних центрів України. А найбільше я пишаюся тим, що нашу ініціативу визнали на всеукраїнському рівні. Це заслуга кожного, хто долучився до впровадження та реалізації проекту!


25.07.2013 447 1
Коментарі (1)

Гість 2013.07.25, 23:16
А якщо мене, як матір, переведуть на роботу в інше місто??? Як тоді черга? Це злочин! Необхідно квоту враховувати для переїжджаючих!!!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2336
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2038
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2058
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6239 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2346 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

219

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1041

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1023

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1293
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

139
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

510
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1972
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26396
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

458
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10376 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7914
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

314
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

465
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

541
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1479