Електронні журнали і щоденники у школах: що думають франківські педагоги (ВІДЕО)

Дослідну експлуатацію шкільних електронних журналів розпочали в Україні наприкінці грудня. Такий наказ підписала заступниця міністра освіти Світлана Даниленко.

Деякі школи Івано-Франківська уже почали тестувати електронні журнали цього навчального року. Як вони працюють та що про такі журнали думають франківські педагоги, з’ясовувало Суспільне Карпати.

У ліцеї №1 Івано-Франківська з електронними журналами та щоденниками почали працювати від початку жовтня. Педагоги проходили відповідне навчання.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Леся Врюкало адмініструє систему електронних журналів у цьому закладі. Спочатку випробовували електронні журнали через приватні платформи. А згодом перейшли на програму від Міносвіти. Розповідає, що від педагогів та батьків чула тільки позитивні відгуки про таке нововведення у школі.

"Є такий момент дуже зручний, що ми відзначили. Школа у нас має поглиблене вивчення англійської мови, і клас ділиться на три групи, а класний журнал є один. Тобто, він одночасно не може бути в трьох класах і в трьох вчителів відповідно. І коли черга до нього дійде, то вчитель поставить оцінку в кінці дня чи на наступний, коли той журнал потрапить йому в руки. А тут моментально є оцінка в журналі, і якщо робота є письмова, то вчитель перевірить вдома і має можливість так поставити оцінку", - каже Леся Врюкало.

Ще один позитивний момент, який відзначає педагогиня, - це те, що користуватися електронними журналами можна і зі смартфонів.

Зараз у ліцеї № 1 електронні журнали використовує половина класів. Із часом заклад повністю планує перейти на такий формат і більше не використовувати паперові журнали паралельно. Зараз для цього необхідне розпорядження від міністерства.

Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах у Міносвіти підписали 22 грудня.

На сайті міністерства повідомляють, що наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: з даними про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію заповнювамуть вчителі, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Сам ресурс із електронними журналами має систему захисту інформації та сертифікат від Державної служби спеціального зв’язку.

Михайло Калинюк є головою правління керівників закладів середньої освіти Івано-Франківська та директором ліцею № 22. У цьому закладі - майже 1700 дітей та 130 педагогів. Михайло Калинюк вважає електронні журнали позитивною тенденцією та вимогою часу. Проте, каже, у Міністерстві освіти і науки не прописали конкретних умов переходу на електронні носії. Відкритим питанням залишається і кібербезпека.

Також наразі невідомо, чи педагогам потрібно буде дублювати оцінки і у паперовий журнал. А це – додаткове навантаження на вчителів. Михайло Калинюк каже, що остаточне рішення про запровадження електронного журналу буде ухвалювати лише після нарад із педагогами:

"Умовно, відмовляємося ми від паперових носіїв, а чи не буде потім якихось моментів, що десь щось зникло, немає захисту, щось пропало, як у нас часто буває. І випускникам потім вступати, оформляти відповідні документи, а тієї чи іншої інформації нема. Сьогодні освітній заклад повинен надавати якісні освітні послуги. І для того, щоб він їх надавав, ми повинні реформу так забезпечувати, щоб вона була послідовна, чітка, динамічна, продумана, ефективна. І обов’язково, щоб вона мала належне фінансово-матеріальне забезпечення".

Як повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, облік тих закладів, що переходять на електронні журнали, у департаменті не ведуть, адже рішення ухвалюють безпосередньо директори шкіл. За його словами, труднощів із переходом не повинно бути, адже інтернет-покриття мають усі школи області.


Читайте також:

У березні у франківських школах запрацює електронна черга в перші класи


31.12.2020 1802
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1586
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1701

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

543
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264