Електронні журнали і щоденники у школах: що думають франківські педагоги (ВІДЕО)

Дослідну експлуатацію шкільних електронних журналів розпочали в Україні наприкінці грудня. Такий наказ підписала заступниця міністра освіти Світлана Даниленко.

Деякі школи Івано-Франківська уже почали тестувати електронні журнали цього навчального року. Як вони працюють та що про такі журнали думають франківські педагоги, з’ясовувало Суспільне Карпати.

У ліцеї №1 Івано-Франківська з електронними журналами та щоденниками почали працювати від початку жовтня. Педагоги проходили відповідне навчання.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Леся Врюкало адмініструє систему електронних журналів у цьому закладі. Спочатку випробовували електронні журнали через приватні платформи. А згодом перейшли на програму від Міносвіти. Розповідає, що від педагогів та батьків чула тільки позитивні відгуки про таке нововведення у школі.

"Є такий момент дуже зручний, що ми відзначили. Школа у нас має поглиблене вивчення англійської мови, і клас ділиться на три групи, а класний журнал є один. Тобто, він одночасно не може бути в трьох класах і в трьох вчителів відповідно. І коли черга до нього дійде, то вчитель поставить оцінку в кінці дня чи на наступний, коли той журнал потрапить йому в руки. А тут моментально є оцінка в журналі, і якщо робота є письмова, то вчитель перевірить вдома і має можливість так поставити оцінку", - каже Леся Врюкало.

Ще один позитивний момент, який відзначає педагогиня, - це те, що користуватися електронними журналами можна і зі смартфонів.

Зараз у ліцеї № 1 електронні журнали використовує половина класів. Із часом заклад повністю планує перейти на такий формат і більше не використовувати паперові журнали паралельно. Зараз для цього необхідне розпорядження від міністерства.

Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах у Міносвіти підписали 22 грудня.

На сайті міністерства повідомляють, що наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: з даними про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію заповнювамуть вчителі, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Сам ресурс із електронними журналами має систему захисту інформації та сертифікат від Державної служби спеціального зв’язку.

Михайло Калинюк є головою правління керівників закладів середньої освіти Івано-Франківська та директором ліцею № 22. У цьому закладі - майже 1700 дітей та 130 педагогів. Михайло Калинюк вважає електронні журнали позитивною тенденцією та вимогою часу. Проте, каже, у Міністерстві освіти і науки не прописали конкретних умов переходу на електронні носії. Відкритим питанням залишається і кібербезпека.

Також наразі невідомо, чи педагогам потрібно буде дублювати оцінки і у паперовий журнал. А це – додаткове навантаження на вчителів. Михайло Калинюк каже, що остаточне рішення про запровадження електронного журналу буде ухвалювати лише після нарад із педагогами:

"Умовно, відмовляємося ми від паперових носіїв, а чи не буде потім якихось моментів, що десь щось зникло, немає захисту, щось пропало, як у нас часто буває. І випускникам потім вступати, оформляти відповідні документи, а тієї чи іншої інформації нема. Сьогодні освітній заклад повинен надавати якісні освітні послуги. І для того, щоб він їх надавав, ми повинні реформу так забезпечувати, щоб вона була послідовна, чітка, динамічна, продумана, ефективна. І обов’язково, щоб вона мала належне фінансово-матеріальне забезпечення".

Як повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, облік тих закладів, що переходять на електронні журнали, у департаменті не ведуть, адже рішення ухвалюють безпосередньо директори шкіл. За його словами, труднощів із переходом не повинно бути, адже інтернет-покриття мають усі школи області.


Читайте також:

У березні у франківських школах запрацює електронна черга в перші класи


31.12.2020 1625
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1255
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2550
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2182
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6579 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

358

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1169

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1298

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

294
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

143
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

56
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

48
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

52
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

418
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633