Електронні журнали і щоденники у школах: що думають франківські педагоги (ВІДЕО)

Дослідну експлуатацію шкільних електронних журналів розпочали в Україні наприкінці грудня. Такий наказ підписала заступниця міністра освіти Світлана Даниленко.

Деякі школи Івано-Франківська уже почали тестувати електронні журнали цього навчального року. Як вони працюють та що про такі журнали думають франківські педагоги, з’ясовувало Суспільне Карпати.

У ліцеї №1 Івано-Франківська з електронними журналами та щоденниками почали працювати від початку жовтня. Педагоги проходили відповідне навчання.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Леся Врюкало адмініструє систему електронних журналів у цьому закладі. Спочатку випробовували електронні журнали через приватні платформи. А згодом перейшли на програму від Міносвіти. Розповідає, що від педагогів та батьків чула тільки позитивні відгуки про таке нововведення у школі.

"Є такий момент дуже зручний, що ми відзначили. Школа у нас має поглиблене вивчення англійської мови, і клас ділиться на три групи, а класний журнал є один. Тобто, він одночасно не може бути в трьох класах і в трьох вчителів відповідно. І коли черга до нього дійде, то вчитель поставить оцінку в кінці дня чи на наступний, коли той журнал потрапить йому в руки. А тут моментально є оцінка в журналі, і якщо робота є письмова, то вчитель перевірить вдома і має можливість так поставити оцінку", - каже Леся Врюкало.

Ще один позитивний момент, який відзначає педагогиня, - це те, що користуватися електронними журналами можна і зі смартфонів.

Зараз у ліцеї № 1 електронні журнали використовує половина класів. Із часом заклад повністю планує перейти на такий формат і більше не використовувати паперові журнали паралельно. Зараз для цього необхідне розпорядження від міністерства.

Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах у Міносвіти підписали 22 грудня.

На сайті міністерства повідомляють, що наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: з даними про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію заповнювамуть вчителі, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Сам ресурс із електронними журналами має систему захисту інформації та сертифікат від Державної служби спеціального зв’язку.

Михайло Калинюк є головою правління керівників закладів середньої освіти Івано-Франківська та директором ліцею № 22. У цьому закладі - майже 1700 дітей та 130 педагогів. Михайло Калинюк вважає електронні журнали позитивною тенденцією та вимогою часу. Проте, каже, у Міністерстві освіти і науки не прописали конкретних умов переходу на електронні носії. Відкритим питанням залишається і кібербезпека.

Також наразі невідомо, чи педагогам потрібно буде дублювати оцінки і у паперовий журнал. А це – додаткове навантаження на вчителів. Михайло Калинюк каже, що остаточне рішення про запровадження електронного журналу буде ухвалювати лише після нарад із педагогами:

"Умовно, відмовляємося ми від паперових носіїв, а чи не буде потім якихось моментів, що десь щось зникло, немає захисту, щось пропало, як у нас часто буває. І випускникам потім вступати, оформляти відповідні документи, а тієї чи іншої інформації нема. Сьогодні освітній заклад повинен надавати якісні освітні послуги. І для того, щоб він їх надавав, ми повинні реформу так забезпечувати, щоб вона була послідовна, чітка, динамічна, продумана, ефективна. І обов’язково, щоб вона мала належне фінансово-матеріальне забезпечення".

Як повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, облік тих закладів, що переходять на електронні журнали, у департаменті не ведуть, адже рішення ухвалюють безпосередньо директори шкіл. За його словами, труднощів із переходом не повинно бути, адже інтернет-покриття мають усі школи області.


Читайте також:

У березні у франківських школах запрацює електронна черга в перші класи


31.12.2020 1860
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

354
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2881
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4823
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1257
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1462
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1818

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

247

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

529

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1320

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1421
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2016 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1947
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

27046 1
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

418
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8086
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3409
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1677
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

200
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

412
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

575 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

762
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

814