Електрокар, що створив революцію: тест-драйв Tesla Model S від салону "Volt" у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Стильно, сучасно, стрімко, спортивно і що найголовніше - статусно. Це авто створене, щоб змінити уявлення про те, що сприймається як норма. Усе це про першу і найпопулярнішу модель електромобіля компанії Tesla Motors, яка створена славнозвісним Ілоном Маском.

Ще декілька років тому побачити легендарний електрокар на місцевих дорогах було з розряду фантастики, нині ж - це реальність, а тест-драйв змусить навіть найсуворіших критиків електромобілів змінити свою думку і гідно оцінити всі переваги інноваційного транспортного засобу.

Фіртка разом із "Volt салон електромобілів" проїхалися на Tesla Model S.

Автомобіль Tesla Model S вперше представили на Франкфуртському автосалоні у 2009 році, продажі в США почалися в червні 2012 року.


 Характеристики:

2015 рік
Пробіг: 52 000 км
Батарея: 60 кВт-год
Проїзд на одному заряді в межах 320 км
Зимовий пакет: має індивідуальний підігрів всіх 5-ти місць
Панорамний дах та люк

Габарити: 4970 x 1964 x 1435, вага 2108 кг.

Tesla Model S – п’ятидверний ліфтбек преміум-класу. Ми тестували базову модель, потужністю 60 кВт-год.

Проте нині існує декілька версій автомобіля.

У 2016 році з’явились версії з батареями 75 кВт-год та 90 кВт-год, версія P85D та новий режим Ludicrous, який дозволяє розганятись до 96,5 км/год за 2,8 секунди. Model S 75 здатна забезпечити діапазон пробігу у 480 км, завдяки наявності батареї на 75 кіловат-годин та потужності 328 кінських сил. Ця нова модель постачається з заднім приводом. Версія Model S 90 пропонує двигун на 362 кінських сили та батарею на 90 кіловат-годин, які разом збільшують дальність пробігу до 557 кілометрів. Автомобілі Tesla Model S60 і S75 є єдиними задньопривідними представниками своєї родини, усі інші моделі оснащені повним приводом та системою подвійного двигуна. У серпні 2016 року компанія представила нову модифікацію Tesla Model S P100D. Запас ходу збільшився до 632 км на одному заряді, а з 0 до 100 км/год розганяється за 2,4 секунди. Згодом компанія випустила нову опцію Ludicrоus+, з її допомогою розгін з 0 до 100 км/год займає всього 2,2 секунди (на другому місці у світі Bugatti Chiron 2,4 секунди).


Сіли та поїхали:

За габаритами Tesla Model S - це золота середина між двома іншими автомобілями від концерну - Tesla Model 3 та Tesla Model Х.

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно чистий, але й ультрасучасний автомобіль. Особливістю якого є стриманий, без зайвих деталей, зовнішній вигляд.

Внутрішній світ Tesla Model S не схожий з жодним іншим авто. Дивлячись ззовні, думаєш, що ось відчиняться двері й перед тобою замайорить сотня кнопок, а передня консоль буде «натикана різними примочками». А насправді, тут панує простота і лаконічність у кожній деталі. Усе «крутиться» навколо великого сенсорного екрана, діаметром 17 дюймів.

Планшет відкриває доступ до мультимедійних карт та налаштувань управління автомобілем.

Перед водієм – електронна панель приладів, на якій представлена уся необхідна інформація під час руху авто.

Електрокар розпізнає власника за смартфоном, до якого можна під’єднати управління автомобілем або ключ-картою у формі «маленької тесли».

Дверні ручки приховані та активуються, коли до них підходить водій з ключем-картою. Інакше – ви чужий для цієї машинки та точно не сядете у неї. Також при наближенні власника до авто легким натиском дверні ручки висуваються на зовні та автоматично ховаються.

На перший погляд видається, що усе надзвичайно складно і, загалом, як цим можна керувати? Але, насправді, до всього звикаєш швидко. Це саме той випадок, коли простота у деталях тільки додає комфорту водієві та пасажирам.

Салон оздоблений міцним пластиком, який не скрипить і не гримить під час їзди.

Також вас приємно здивують зручні ківшеподібні крісла, які відмінно фіксують спину і роблять посадку комфортною.

В автомобіля великий розсувний люк, який можна за допомогою сенсорного екрана, встановити у будь-яку потрібну позицію.

Що стосується процесу зарядки, то в цьому плані все так само продумано і зручно.

Розетка, куди під'єднується зарядний пристрій, розташована на куточку фари та закривається спеціальним люком.

Для того щоб почати рух на електрокарі, досить натиснути педаль гальма і перевести селектор КПП, який, до речі, розміщений на кермі, в режим Drive. Абсолютно беззвучно автомобіль рушить з місця, динаміка розгону цієї машини вражає, втім, як і все інше.

Немала вага автомобіля дає відмінну плавність ходу, а низький центр ваги та розміщені посередині батареї - хорошу стійкість і керованість – авто добре тримається траси та легко входить у повороти. Якщо до цього додати ще й хорошу звукоізоляцію, то м’який хід та тиша під час поїздки – вам гарантовані.


Порахуємо:

В автомобілі, який ми тестували, чистий пробіг на одній зарядці складає 320 км. Сьогодні  Tesla - це єдиний електромобіль, власники якого можуть бути спокійними при плануванні поїздок на далекі відстані.

Плюс – невеликий час для поповнення запасу електрики: близько 6 годин від звичайної побутової розетки. На supercharger до 80% авто заряджається за 40 хвилин. І їдемо далі.

Вартість Tesla Model S 2015 року випуску, який і тестила Фіртка, у Салоні електромобілів VOLT, що на вулиці Галицька, 80а в Івано-Франківську - 35 тис у.о.

Тепер рахуємо, скільки ж можна заощадити на паливі. Наприклад, заряджаємо автомобіль у звичайних домашніх умовах:

24 кВт по 1,6 грн = 38 грн на 150 км. Тому 1 км це приблизно 26 коп.

І ще декілька наших підрахунків:

Для порівняння візьмемо авто такого ж класу, як Tesla.

Умовно приймаємо пробіг 15 000 км на рік, з середньою витратою пального 13 л на 100 км. 13*15 000/100=1950 л. При середній вартості палива 29 грн.

1950*29=56 550 грн.

Якщо ж рахувати витрати по Tesla, де 1 км обійдеться у 0,26 грн.

100 км буде вартувати 26 грн, відповідно 26*15000/100= 3 900 грн.

Різниця очевидна і це лише витрати без техогляду двигуна, заміни мастила і т.д.


Наша думка:

Tesla Model S - недешеве задоволення, скажете ви. Так, але більшість бензинових колег такого ж класу обійдуться вам у не менш кругленьку суму, або ж будуть і дорожчими.

Єдиний мінус у цій історії – недостатня кількість швидкісних електрозаправок в місті та області. Але час не стоїть на місці, віримо, що незабаром усе зміниться.

А поки, рекомендуємо Tesla Model S, як безпечний сімейний автомобіль. Електромобілі компанії Tesla в третьому кварталі 2019 року встановили абсолютний рекорд безпеки, виходячи з кількості аварій під час ручного управління і на автопілоті. 

Також, завдяки двом великим багажним відділенням, електрокар дуже місткий.

Tesla Model S – це авто для тих, хто любить швидку їзду. Уявіть собі тільки - розгін до 100 км на годину за 4 секунди, а  у новіших моделях  і за 2,7 секунди.

І це вже точно автомобіль для тих, хто йде у ногу з часом, і любить різноманітні технічні новинки. Автопілот, оновлення програм за допомогою мережі Інтернет, великий екран, сенсорне управління і багато іншого тільки на руку тим, хто вже сьогодні хоче користуватися технологіями майбутнього.

Якими б не були ціна, репутація або престижність суперників, Tesla Model S працює тихіше й швидше, є візуально яскравішою та технологічно досконалішою. Авто стоїть в одному ряду зі спорткарами, які випускають лімітованими серіями.

Tesla Model S – це стиль, це смак, це екологія і майбутнє, яке вже присутнє на українських дорогах.  Ставши власником Tesla, ви переконаєтеся, що коли в автомобіль вкладають душу, то він дарує емоції.


П.С.: За локацію для фото дякуємо нашим партнерам ресторану "Cruce de gustos", на території якого, до речі, встановлено дві електрозаправні станції.


Читайте також:

Між електро та бензином: тест-драйв плагін-гібриду від "Volt" у Франківську

Fiat 500e: електрична блискавка італійського автопрому на дорогах Івано-Франківська (ТЕСТ-ДРАЙВ Фіртки)

Наша місія - берегти довкілля: керівник салону VOLT про авто зі США "під ключ" та майбутнє електромобілів

Фотогалерея


13.11.2019 Марія Лутчин 9334
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667