Експерти зі Швеції та Естонії допоможуть Івано-Франківську і Калушу створити е-врядування

 

З 20 по 26 січня в рамках проекту «Підтримка електронного врядування в Івано-Франківській області» представники Івано-Франківської облдержадміністрації, ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи», Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку, а також Івано-Франківської, Калуської та Долинської міських рад взяли участь у навчальній поїздці до Естонії та Швеції.

 

Про це повідомляє Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку.

 

Метою візиту було визначено ознайомлення з досвідом електронного врядування в органах влади на державному та місцевому рівнях. В ході візиту делегація Івано-Франківської області відвідала міста Таллінн і Тарту (Естонія) та Стокгольм (Швеція).

 

Естонія презентувала представникам нашої області свій багаторічний досвід у формуванні системи е-врядування: електронної демократії, електронних послуг для населення і суб’єктів господарювання та безпаперового документообігу.

 

Зокрема, делегація відвідала експертну фундацію «Академія е-врядування», виконавчі органи міських рад, естонську службу порятунку, естонський ІКТ Демоцентр – організацію, що просуває інтереси понад 100 компаній, зацікавлених у розвитку е-врядування в Естонії. В місті Таллінні учасники навчального візиту ознайомилися з основними завданнями і роллю уряду Естонії в розвитку ІКТ-технологій, з роботою центрів за принципом єдиного вікна та наданням послуг для громадян і бізнесу, з роботою державного порталу eesti.ee, засобами обміну даними (система «X-Road»), структурою електронного документообігу в органах місцевої влади, зберіганням та архівацією цифрових документів, роботою комунального господарства та наданням диспетчерських послуг, системою служби порятунку.

 

В місті Тарту посадовці виконавчих органів міської ради представили роботу ІКТ-департаменту, ознайомили з кращими прикладами ІКТ-рішень міста, електронним документообігом, наданням онлайн-послуг, роботою геоінформаційної системи, наданням мобільних послуг (інноваційні аплікації для мобільних телефонів).

 

У столиці Швеції учасники відвідали Стокгольмський Парламент — місце, де відбувається вручення Нобелівських премій, здійснюється урочиста реєстрація шлюбів усіх бажаючих громадян міста та, в той же час, проводяться усі робочі та пленарні засідання Стокгольмської міської ради.

 

У передмісті Стокгольма Шерхольмені відвідали Центр обслуговування громадян, що в режимі єдиного вікна надає повний супровід громадянам з найрізноманітніших соціальних та правових питань (клієнти центру — переважно, трудові мігранти). Представники Івано-Франківщини отримали детальну інформацію про структуру шведських міністерств та державних агентств, що не змінювалися впродовж останніх чотирьох століть! Вони дізналися про роботу відділу е-послуг та інфосистеми е-медицини, формування інфраструктури для оперативної та безпечної комунікації даних, функціонування геоінформаційної системи міста, державну координацію діяльності в області е-управління, координацію діяльності губерній та муніципалітетів у сфері регіонального розвитку, підтримки і доставки послуг. Учасники навчального візиту ознайомилися також з досвідом Стокгольму в напрямку роботи з великими інвестиційними проектами, а саме: забезпечення системної підтримки для великих проектів (програмні засоби для формування баз даних інвестиційних проектів та управління проектним циклом); досвід формування баз даних і геоінформаційних систем (земельні ділянки, об’єкти нерухомості, в тому числі промислова нерухомість, тощо), забезпечення інтероперабельності систем. Учасники також взяли на озброєння унікальний досвід Стокгольму у використанні теплової енергії від підземних серверів, що обслуговують кабельні інтернет-системи.

 

Отримані знання українські фахівці планують втілити у чотири технологічні проекти, а саме: — електронна система документообігу для міст Івано-Франківська, Калуша та на обласному рівні; — географічна інформаційна система для Калуша, Долини та Івано-Франківська; — структура інтероперабельності для усіх цільових міст та для області загалом; — центр обслуговування дзвінків (call-center) для Калуша. З квітня поточного року розпочнеться діяльність з підготовки описів технічних завдань цих проектів командою проекту у супроводі шведських та естонських експертів.

 

Довідка: Проект «Підтримка електронного врядування в Івано-Франківській області» передбачає розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для вдосконалення роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України.

Головним виконавцем проекту є Академія електронного врядування Естонії – неурядова, неприбуткова організація, заснована для передання знань про електронне врядування та електронну демократію для розвитку громадянського суспільства. Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку, громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (м. Івано-Франківськ). Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA), Міністерство закордонних справ Естонської Республіки.


04.02.2013 1943 1
Коментарі (1)

Мешканка 2013.02.04, 22:24
123Після розпаду Союзу, Влада, а вона у нас вся складалась з РУХІВЦІВ і борців за демократію, котрі поховали партбілети!!! Сім’ями їздили по світу і все вивчали як живуть інші країни, і доїздились до того,що на сьогодні маємо))) Народ бідний , обдурений, без роботи і без грошей – но, з високими комунальними тарифами які з кожними поїздками – зростають!!! Може не так – плюньте мені в лице???
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

877
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

677
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1790
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3118
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2502
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2487

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

140

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

673

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

640

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1513
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

266
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

610
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

569
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

271
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

335
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26975
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

795
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

368
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

355
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

683
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1180 1