Експерти з усієї Євразії зібрались в Івано-Франківську обговорити кращі практики паліативної допомоги

 

 

17–18 жовтня в Івано-Франківську проходить міжнародна  конференція  «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом».

 

У заході беруть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в «Human Rigths Watch», Фундацій Відкритого суспільства, а також експерти у сфері паліативної допомоги з 9 країн світу.

 

Міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом» - це експертний майданчик для обміну думками та кращими практиками з паліативної допомоги. Розвиток системи якісної паліативної допомоги підтримується Міністерством охорони здоров’я України. Паліативна допомога входитиме до пакету гарантованих медичних послуг з боку держави.

 

Попри те, що робота не припиняється, Україна знаходиться тільки на початку шляху. В країні замало спеціалізованих медичних та соціальних закладів паліативної допомоги, лише сім мобільних служб паліативної допомоги для пацієнтів, які перебувають вдома, зазвичай надто важко отримати знеболення. Маємо разом з лікарями та медичними сестрами, соціальними працівниками та психологами, духівниками та волонтерами, правозахисниками та громадськими активістами впроваджувати найкращі практики супроводу паліативних пацієнтів в Україні. Підтримуємо навчальні заходи щодо лікування хронічного болю, комунікації з пацієнтами та їхніми близькими, принципам філософії паліативної допомоги.

 

Програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» підтримує ініціативи громадянського суспільства, які спрямовані на розвиток системи паліативної допомоги, захист прав важкохворих пацієнтів, забезпечення права на адекватне знеболення й гідні умови життя до останньої миті. 

 

«Україна та Івано-Франківськ не випадково стали майданчиком для дискусій про паліативну допомогу в Євразійському регіоні. З одного боку, в Україні розпочалась масштабна реформа охорони здоров’я, де розвиток сучасної системи паліативної допомоги - один з пріоритетів. Тому Україна може стати прикладом і натхненником реформ для багатьох країн в Євразійському регіоні. З іншого боку, Івано-Франківщина була одним з перших основних партнерів фонду "Відродження" у просуванні сучасної паліативної допомоги і 2017 рік є 20-м ювілейним для Івано-Франківського обласного клінічного центу паліативної допомоги. Івано-фоанківський хоспіс став першим закладом в Україні, який поєднав в собі всі види надання допомоги: допомогу вдома, виїздну бригаду, стаціонар та цілодобову підтримку, ставши прикладом всебічної підтримки й допомоги хворому та його родині», - пояснила Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнардного фонду «Відродження».

 

Марія Голованевська, Фундації Відкритого Суспільства, Євразійська програма: «Ми, у межах Євразійської програми Фундацій Відкритого Суспільства, маємо честь співпрацювати з Міжнародним фондом «Відродження», в організації щорічної регіональної конференції з паліативної допомоги. ФВС має тривалу історію підтримки паліативної допомоги в Євразії, і це, насправді хвилююче – бачити рух паліативної допомоги в цьому регіоні, який набирає значних обертів. Ця конференція - це можливість відзначити досягнення, досвід та найкращі практики, які ви привезли з різних країн. Це також шанс ознайомитися із загальними проблемами, які все ще актуальні у регіоні, коли мова йде про зручність, доступність та якість знеболення».

 

Доктор Людмила Андріїшин, Голова організаційного комітету конференції: «Упродовж двох днів ми маємо можливість обміну найкращими практиками у сфері паліативної допомоги серед управлінців, лікарів, соціальних працівників, правозахисників. Обмін досвідом дає можливість проаналізувати механізми дієвого застосування на практиці норм та правил, дозволяє удосконалити власні системи та сервіси паліативної допомоги, надасть змогу впроваджувати стандарти в наукову, освітню та практичну діяльність у сфері надання паліативної допомоги. Конференція відбувається в рамках відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги та з нагоди 20-річчя становлення служби паліативної допомоги в Івано-Франківській області. Учасниками є міжнародні експерти та спеціалісти з різних країн, які мають великий досвід у праці у сфері паліативної допомоги або планують його набути».

 

Ключові спікери конференції:

  • Єжи Ярош, представник онкологічного хоспісу святого Христофора у Варшаві (Польща), консультант ВООЗ;
  • Таня Купер, науковий співробітник департаменту Європи та Центральної Азії Human Rigths Watch;
  • Вікторія Тимошевська, директор  програмної ініціативи  «Громадське  здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження»;
  • Людмила Андріїшин, головний  спеціаліст  з паліативної  допомоги Івано-Франківської області;
  • Єва Mовсесян, координатор програми CAHD, Інститут дитячого і юнацького здоров’я (Вірменія);
  • Нігора Абіджонова, директор програми «Громадське здоров’я, міграція та економічний розвиток», Фундація Відкритого Суспільства Таджикистан.

 

У межах конференції працюватимуть секції:

  • Збалансовані підходи до наркополітики в Євразійському регіоні.
  • Духовна опіка важкохворих у паліативній допомозі.
  • Адвокація паліативної  допомоги. Як розмовляти про паліативну допомогу з різними цільовими групами.
  • Лікування хронічного болю. Практичні питання.
  • Організація та забезпечення дитячої паліативної допомоги.
  • Фінансування паліативних сервісів. Як знайти ресурси?
  • Організація мобільних сервісів паліативної допомоги.
  • Освіта в паліативній допомозі.


17.10.2017 567 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1119
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14271 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13905
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

309
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2