
Володимир Зеленський переміг на президентських виборах тому, що став втіленням прагнень, стереотипів та бажань більшості виборців. В першу чергу, це прагнення змін - зміни влади та облич публічних політиків.
У цьому переконаний кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Ігор Доцяк, пише Фіртка.
"Виборці побачили звичайного "свого хлопця", вихідця з народу, не обтяженого великим інтелектом та досвідом державної діяльності. Відбувся перехід з віртуальної дійсності до реальної, з кіно та шоу до практичної політики. У віртуалі все зрозуміло, динамічно та успішно і громадяни захотіли такого в реальному житті. Причому всі свої найвдаліші меми Зеленський будував на політичній тематиці і на рівні підсвідомості почав сам сприйматись, як людина причетна до політики. Також знайшли відклик у виборця пріоритети, визначені економічними інтересами, а не якісь ідеологічні чи ціннісні (держава, церква, мова)", - стверджує політолог.
Загалом, за словами експерта, вибори відбулись відповідно до демократичних принципів та правових норм.
"Результати відображають вільне волевиявлення громадян і сучасний стан суспільства, його рівень політичної та загальної культури", - переконаний Доцяк.
Щодо можливих загроз, то, на думку політолога, вони є завжди і, в першу чергу, це стосується загрози гібридної війни і навіть відкритої агресії з боку Росії.
"Можливе зростання суспільного незадоволення через завищені соціальні очікування, посилення соціального розшарування та нерівності на фоні збереження старих корумпованих та неефективних еліт", - підсумував Ігор Доцяк.
Також експерт зазначає, що далі країну чекає подальший розвиток парламентаризму, зростання ролі Верховної Ради, формування активної та дієвої опозиції, прийняття норм та законів, що приводять до створення дійсно парламентсько-президентської республіки.
"Загостриться боротьба, пов'язана із перерозподілом посад, фінансових потоків та навіть власності", - додав Доцяк.
Читайте також:
Єшкілєв про перемогу Зеленського: Україну чекає період політичної "турбулентності"