Фото: vgolos.com.ua
Девальвація гривні може стати неконтрольованою у разі виходу з валютного ринку НБУ і посилення політичної кризи.
Таку думку висловив начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб.
"Якщо НБУ піде з валютного ринку, а політична криза ще більше посилиться, то, як показує досвід Білорусі 2011 року, девальвація може стати неконтрольованою", - сказав Сологуб. У січні НБУ допустив значну девальвацію гривні, а потім влив у валютний ринок великий обсяг коштів.
Як пише ТСН з посиланням на "Фокус", не виключено, що Нацбанк готовий девальвувати гривню, щоб припинити витрачати величезні ресурси з міжнародних резервів на підтримку її курсу.
Тим часом, інші експерти також прогнозують падіння курсу гривня. На думку старшого наукового співробітника вашингтонського Інституту міжнародної економіки ім. Петерсона і фахівця з економіки України Андерса Ослунда, вартість гривні може легко опуститися до 9-10 грн/дол.
А ось аналітики банку J.P. Morgan прогнозують, що зросте попит на валюту з боку населення і до кінця року гривня опуститься до 9,3 грн/дол. При цьому для її утримання НБУ доведеться витратити дуже багато резервів - в середньому по 500 млн доларів в місяць або 6 млрд дол. у рік проти 3,2 млрд в 2013 році. Варто зазначити, що далеко не всі експерти очікують падіння курсу нацвалюти.
"Нинішній курс 8,6 грн/дол. вже невиправдано високий, долар повинен коштувати трохи дешевше щодо гривні", - вважає заступник голови правління банку "Фінанси і кредит" Ігор Львов.
Згідно з прогнозами директора дослідницького центру "CASE-Україна" Дмитра Боярчука, за підтримки Росії НБУ може тримати курс на рівні 8,5 гривень за долар.
Раніше повідомлялося, що доллар може підскочити до 15 гривень, якщо влада і опозиція не домовляться.