Забруднена і непридатна до вживання вода, якої в Україні накопичилося близько мільярда тонн, найчастіше є причиною захворювань українців.
Крім того, як стверджують експерти, велика частина української води вже настільки забруднена, що до вживання не придатна. Її кількість з кожним роком збільшується (це вже близько мільярда тонн води), пише сайт
На думку Михайла Гуцола, еколога, екс-голови екологічної інспекції України, це щорічно близько 11 млн. тонн.
Крім води, яка завдає значної шкоди здоров'ю, також небезпеку становить все, що живе в ній. Олександр Чистяков, керівник Асоціації рибалок України, пояснює: «До 70 видів хвороб переносить сучасна річкова риба, багато з них небезпечні і для життя людини».
Експерти також попереджають, що кип'ятити і фільтрувати потрібно не тільки водопровідну, але бутильовану воду. І нагадують про ще одну небезпеку - «міні сповільненої дії»: у Калуші, що на Прикарпатті, оголошено оранжевий рівень екологічної загрози - у Домбровському кар'єрі зібралося 15 мільйонів тонн хімічної отрути, який так і не утилізували за тридцять років.
Якщо не почати в найближчі місяці необхідні роботи з ліквідації спадщини колишнього калійного виробництва, - то хімічні речовини підуть у воду. Постраждають і екологія, і мільйони людей.
Михайло Малков, експерт екологічної місії ООН, так описує ситуацію: «Це другий Чорнобиль практично, адже в ареалі можливого забруднення проживає 10 мільйонів чоловік. 80% Молдови, Придністров'я, Одеська, Чернівецька, Івано-Франківська, Хмельницька області дністровської водою харчуються і вся іригація фактично, все сільське господарство від дністровської води залежить».
Екологи б'ють на сполох: водопровідна вода загрожує українцям смертельними хворобами, а Калуш - отравленіемЕкологі б'ють тривогу: водопровідна вода загрожує українцям смертельними хворобами, а Калуш - отруєнням.
Масштаби можливої катастрофи навіть уявити важко. Склад води і грунту Домбровського кар'єру в тисячі разів перевищує допустиму концентрацію хімічних речовин. Якщо хімікати потраплять у водоносні горизонти Лімниці - чистісінької річки Європи, катастрофи вже не обминути.
Але шанс ще є, катастрофу можна запобігти, однак для цього потрібні дуже великі кошти, сума не називається, практично це стало державною таємницею.
Нагадаємо, сьогодні, 9 серпня Міністр екології та природніх ресурсів України Олег Проскуряков перебуватиме у робочій поїздці в м. Івано-Франківськ, де прийматиме участь у нараді щодо вирішення екологічних проблем у Домбровському кар’єрі м. Калуш.