
Басейн - це ємність зі стоячою водою, що знаходиться на відкритому повітрі, під сонцем, та потребує систематичного догляду. З використанням спеціальних методів, можна очистити воду в басейні, провести профілактику, щоб купатися було приємно та безпечно.
Призначення фільтрів для басейну
Під час будівництва басейну всі власники мріють, що вода в ньому буде чистою, прозорою, красивого блакитного кольору. Якщо не доглядати за своїм штучним водоймищем, вода в ньому зовсім скоро стане брудною.
Для підтримки води в чистоті найважливішим пристроєм стане фільтр, який можна придбати за посиланням https://aquapolis.ua/ua/filtry-i-filtracionnye-ustanovki.html. Для відносно невеликих басейнів краще купувати картриджний, для великих – піщаний. Саме завдяки фільтрам та насосу вода циркулює по трубах, виходячи з них очищеною. Тільки фільтра недостатньо для забезпечення кристальної чистоти та безпеки води у басейні.
Методи очищення води у басейні
Існує три основні методи очищення води, які можуть використовуватися під час роботи фільтрів. Але для деяких з них потрібне спеціальне обладнання та реагенти.
Способи очищення води у басейні:
- Електрофізичний. Дуже ефективний і безпечний спосіб, який вимагає наявності спеціального, дуже дорогого обладнання. До електрофізичних методів очищення води в басейні відносяться іонізація, озонування та ультрафіолетове опромінення. Купувати обладнання для проведення цих процедур у невеликому дачному басейні є недоцільним.
- Механічний. Даний метод дозволяє позбавитися всього сміття, яке опинилося у воді, а також осаду на дні. Використовуються спеціальні пилососи: автоматичні, напівавтоматичні, ручні. А також сачки для виловлювання сміття, що плаває на воді, щітки для чищення дна і стінок, телескопічні шланги. Механічний метод очищення простий, можна зробити все самостійно, але склад води він не змінює, не знешкоджує бактерії та мікроорганізми.
- Хімічний. Тут у справу вступають різні реактиви, хімічні речовини, які покликані знищити шкідливі мікроорганізми, зробити воду безпечною для людини.
З водоростями допоможе справитися альгіцид, а з помутнінням води – флокулянти та коагулянти. Популярні засоби на основі хлору, який раніше був незамінним засобом підтримки чистоти в басейні та дезінфекції. Якщо в сім'ї немає алергії на хлор, можна раз на тиждень проводити шокову обробку води в басейні. З цією метою у воду кидаються гранули або таблетки, що містять хлор з високою концентрацією. У воді вони розчиняються приблизно 12 годин, тим часом купатися не можна. Тому краще проводити шокову дезінфекцію увечері, обов'язково ввімкнувши фільтр для води. При використанні хімічних засобів для очищення води, необхідно дотримуватися інструкцій виробників і не допускати перевищення їх концентрації.
Партнерський матеріал