"Єдиний розрахунковий центр" відповідає за всіх

 

Іванофранківці дочекалися громадських слухань з реформи ЖКГ. Правда, спершу обіцяли, що їх проведуть у кожному будинку, яких у місті є 1800.

 

Потім, розуміючи, що це надто складно, «оптимізували» обіцянки та говорили, що будуть одні слухання на кілька будинків.

 

І нарешті, вирішили, що їх буде лише 25 – навіть менше, ніж виборчих округів (30). Напевно, треба дякувати тому, що є. Бо поки наші комунальники займалися реформою, у законі забрали норму про те, що при затвердженні нових тарифів треба обов’язково проводити громадські слухання. Відтак, виглядає, що мешканцям треба знімати капелюх перед міською владою, яка без примусу пішла на таке…

 

Минулої п’ятниці у ЗОШ №5 відбулися перші та другі громадські слухання. І якщо на перших був повний зал люду, то на других слуханнях – уже половина. Правда, активних вистачало під час обох обговорень.

 

Перші слухання тривали понад годину. На них, крім працівників Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), був присутній заступник мера Микола Саєвич. Він разом із працівниками ЄРЦ вислуховував біди мешканців, відповідав на питання, давав поради тощо.

 

Загалом з’ясувалося, що навіть ті люди, які знають про існування сайту domivka.if.ua, читали комунальну газету, яку міська влада випустила величез­ним накладом, щоб пояснити суть реформи, та слідкують за усіма новинами, все одно багато чого не розуміють.

 

Наприклад, чому ЄРЦ вирішив укладати договори з мешканцями в односторонньому порядку? Чому вивіз сміття внесли в рахунок квартплати, і тепер людям доведеться платити від площі? За які кошти тепер ремонтуватимуть під’їзди чи дахи, якщо у квартплаті цього нема?

 

Керівник ЄРЦ Вадим Войтик відбивався законодавством. Мовляв, є закони, є постанови, є підпис прем’єра Миколи Азарова – усе законно. «А хто такий Азаров? – обурювалися мешканці. – Він сьогодні є, а завтра нема».

 

Загалом у людей було достат­ньо, як і своїх особистих прикладів, так і загальних питань. Не здивувало те, що люди ганили жеки. На прикладах розповідали про байдужість комунальників. Виглядало, що багато хто прийшов просто виговоритися. Здивувало, що, виявляється, люди можуть когось і захищати – наприклад, перевізника сміття «ГрінКо». Просили, щоб у них не забирали вивіз сміття з їхнього району. Войтик заспокоїв: у планах комунальників є конкурс на перевезення сміття – хто запропонує кращі умови, той і буде обслуговувати.

 

Поки керівник ЄРЦ відповідав на запитання, люди між собою обговорювали реформу. Хтось, не дослухавши відповідь, казав: «Це все туфта». Хтось припускав, що допоки їх будинки не передадуть на баланс ЄРЦ, можна нічого не платити, бо ж ЄРЦ почне з чистого аркуша паперу. Інші нарікали на те, що «над жеком поставили ще один жек».

 

Один чоловік сказав, що попередні начальники тільки те й робили, що міняли машини – з гіршої на кращу. Це дало залу ще одну тему для дискусії. Люди почали цікавитися, чи мають Вадим Войтик і Микола Саєвич автомобілі? Чи, може, поки що не мають, але планують їх собі купити?

 

Деякі люди прийшли дуже добре підготовлені. Зокрема, одна мешканка повідомила: за інформацією, яка є на сайті, в її будинку п’ять поверхів та чотири під’їзди, хоча насправді – чотири поверхи та п’ять під’їздів… Тож виникло питання: невже дотепер жеки не слідкували навіть за таким?!

 

Обидва громадські слухання завершилися тим, що люди зі своїми запитаннями підходили до працівників ЄРЦ та індивідуально отримували або пояснення, або обіцянки, що відповіді будуть пізніше. У залі відчувалося напруження. Бо люди прийшли зі скаргами та наріканнями на ЖЕО, а відповідати на них мали працівники ЄРЦу.

 

Врешті, і сам факт реформи жеків мешканців не потішив. Це й не дивно – поки не буде відчут­ного покращення, люди нікому не повірять.

 

Вадим Войтик майже весь час відповідав сам. Зал був непристосований до таких слухань. Тож навіть попри те, що він говорив голосно, треба було прислухатися. «Пий яйця, бо зірвеш голос», – порадив Войтику один із чинов­ників. Той погодився.

 

Зрештою, а що йому ще лишається робити? Адже відтепер щодня з понеділка по п’ятницю – по два громадських слухання на день.

 

газета “Репортер”

Тетяна Соболик


31.10.2011 1520 8
Коментарі (8)

ФІРТКА 2011.10.31, 09:13
Попав Вадим в халепу... Рятувати світ - справа не вдячна.
так 2011.10.31, 10:08
Вадим молодець, не кожен наважиться на таку невдячну реформу. За всю незалежність, чиновники вперше у Франківську йдуть до людей.
Я 2011.10.31, 11:38
На будь-яку справу завжди набагато більше критиканів і крикунів ніж бажаючих розібратись і допомогти.
Бусік 2011.11.01, 09:13
Джинса на Войтика...
Добрий дядько 2011.11.02, 15:38
Новий розрахунковий центр взагалі вибачте за слова "ГАВНО" в мене таке враження, що свободівці його утворили для відмивання коштів, як наслідок ми скоро побачимо, що комунальні тарифи зростуть оскільки працівникам розрахунковго центру потрібно платити зарплату, а за 1000 грн. вони працювати точно не будуть, то чи потрібен він нам, звичайно ж ні, а от свобоівцям для відмивання коштів потрібен. То задаймо собі запитання чи дійсно вони працюють на благо Українського народу?
доброму дядьку 2011.11.02, 16:01
А ти хто, щоб ми вірили твоєму "враженню"? от тепер добре поклацав по клавішах і це вже "істина" :)))))))))
да уж 2011.11.03, 09:50
враження враженням, але чую прибиральниць на вулиці ,що всі хочуть звільнятись......Тоді і будемо мати дійсно "свободу" в прибиранні. Де хто хоче те й прибере... Давайте... робіть дальше свої реформи. "Молодці".
ОГО 2011.11.03, 16:11
Войтик має що захищати. На "кону" три з половиною мільйони.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13687 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1556
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6118
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5916
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13559
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2