"Єдиний розрахунковий центр" відповідає за всіх

 

Іванофранківці дочекалися громадських слухань з реформи ЖКГ. Правда, спершу обіцяли, що їх проведуть у кожному будинку, яких у місті є 1800.

 

Потім, розуміючи, що це надто складно, «оптимізували» обіцянки та говорили, що будуть одні слухання на кілька будинків.

 

І нарешті, вирішили, що їх буде лише 25 – навіть менше, ніж виборчих округів (30). Напевно, треба дякувати тому, що є. Бо поки наші комунальники займалися реформою, у законі забрали норму про те, що при затвердженні нових тарифів треба обов’язково проводити громадські слухання. Відтак, виглядає, що мешканцям треба знімати капелюх перед міською владою, яка без примусу пішла на таке…

 

Минулої п’ятниці у ЗОШ №5 відбулися перші та другі громадські слухання. І якщо на перших був повний зал люду, то на других слуханнях – уже половина. Правда, активних вистачало під час обох обговорень.

 

Перші слухання тривали понад годину. На них, крім працівників Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), був присутній заступник мера Микола Саєвич. Він разом із працівниками ЄРЦ вислуховував біди мешканців, відповідав на питання, давав поради тощо.

 

Загалом з’ясувалося, що навіть ті люди, які знають про існування сайту domivka.if.ua, читали комунальну газету, яку міська влада випустила величез­ним накладом, щоб пояснити суть реформи, та слідкують за усіма новинами, все одно багато чого не розуміють.

 

Наприклад, чому ЄРЦ вирішив укладати договори з мешканцями в односторонньому порядку? Чому вивіз сміття внесли в рахунок квартплати, і тепер людям доведеться платити від площі? За які кошти тепер ремонтуватимуть під’їзди чи дахи, якщо у квартплаті цього нема?

 

Керівник ЄРЦ Вадим Войтик відбивався законодавством. Мовляв, є закони, є постанови, є підпис прем’єра Миколи Азарова – усе законно. «А хто такий Азаров? – обурювалися мешканці. – Він сьогодні є, а завтра нема».

 

Загалом у людей було достат­ньо, як і своїх особистих прикладів, так і загальних питань. Не здивувало те, що люди ганили жеки. На прикладах розповідали про байдужість комунальників. Виглядало, що багато хто прийшов просто виговоритися. Здивувало, що, виявляється, люди можуть когось і захищати – наприклад, перевізника сміття «ГрінКо». Просили, щоб у них не забирали вивіз сміття з їхнього району. Войтик заспокоїв: у планах комунальників є конкурс на перевезення сміття – хто запропонує кращі умови, той і буде обслуговувати.

 

Поки керівник ЄРЦ відповідав на запитання, люди між собою обговорювали реформу. Хтось, не дослухавши відповідь, казав: «Це все туфта». Хтось припускав, що допоки їх будинки не передадуть на баланс ЄРЦ, можна нічого не платити, бо ж ЄРЦ почне з чистого аркуша паперу. Інші нарікали на те, що «над жеком поставили ще один жек».

 

Один чоловік сказав, що попередні начальники тільки те й робили, що міняли машини – з гіршої на кращу. Це дало залу ще одну тему для дискусії. Люди почали цікавитися, чи мають Вадим Войтик і Микола Саєвич автомобілі? Чи, може, поки що не мають, але планують їх собі купити?

 

Деякі люди прийшли дуже добре підготовлені. Зокрема, одна мешканка повідомила: за інформацією, яка є на сайті, в її будинку п’ять поверхів та чотири під’їзди, хоча насправді – чотири поверхи та п’ять під’їздів… Тож виникло питання: невже дотепер жеки не слідкували навіть за таким?!

 

Обидва громадські слухання завершилися тим, що люди зі своїми запитаннями підходили до працівників ЄРЦ та індивідуально отримували або пояснення, або обіцянки, що відповіді будуть пізніше. У залі відчувалося напруження. Бо люди прийшли зі скаргами та наріканнями на ЖЕО, а відповідати на них мали працівники ЄРЦу.

 

Врешті, і сам факт реформи жеків мешканців не потішив. Це й не дивно – поки не буде відчут­ного покращення, люди нікому не повірять.

 

Вадим Войтик майже весь час відповідав сам. Зал був непристосований до таких слухань. Тож навіть попри те, що він говорив голосно, треба було прислухатися. «Пий яйця, бо зірвеш голос», – порадив Войтику один із чинов­ників. Той погодився.

 

Зрештою, а що йому ще лишається робити? Адже відтепер щодня з понеділка по п’ятницю – по два громадських слухання на день.

 

газета “Репортер”

Тетяна Соболик


31.10.2011 1461 8
Коментарі (8)

ФІРТКА 2011.10.31, 09:13
Попав Вадим в халепу... Рятувати світ - справа не вдячна.
так 2011.10.31, 10:08
Вадим молодець, не кожен наважиться на таку невдячну реформу. За всю незалежність, чиновники вперше у Франківську йдуть до людей.
Я 2011.10.31, 11:38
На будь-яку справу завжди набагато більше критиканів і крикунів ніж бажаючих розібратись і допомогти.
Бусік 2011.11.01, 09:13
Джинса на Войтика...
Добрий дядько 2011.11.02, 15:38
Новий розрахунковий центр взагалі вибачте за слова "ГАВНО" в мене таке враження, що свободівці його утворили для відмивання коштів, як наслідок ми скоро побачимо, що комунальні тарифи зростуть оскільки працівникам розрахунковго центру потрібно платити зарплату, а за 1000 грн. вони працювати точно не будуть, то чи потрібен він нам, звичайно ж ні, а от свобоівцям для відмивання коштів потрібен. То задаймо собі запитання чи дійсно вони працюють на благо Українського народу?
доброму дядьку 2011.11.02, 16:01
А ти хто, щоб ми вірили твоєму "враженню"? от тепер добре поклацав по клавішах і це вже "істина" :)))))))))
да уж 2011.11.03, 09:50
враження враженням, але чую прибиральниць на вулиці ,що всі хочуть звільнятись......Тоді і будемо мати дійсно "свободу" в прибиранні. Де хто хоче те й прибере... Давайте... робіть дальше свої реформи. "Молодці".
ОГО 2011.11.03, 16:11
Войтик має що захищати. На "кону" три з половиною мільйони.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717