"Єдиний розрахунковий центр" відповідає за всіх

 

Іванофранківці дочекалися громадських слухань з реформи ЖКГ. Правда, спершу обіцяли, що їх проведуть у кожному будинку, яких у місті є 1800.

 

Потім, розуміючи, що це надто складно, «оптимізували» обіцянки та говорили, що будуть одні слухання на кілька будинків.

 

І нарешті, вирішили, що їх буде лише 25 – навіть менше, ніж виборчих округів (30). Напевно, треба дякувати тому, що є. Бо поки наші комунальники займалися реформою, у законі забрали норму про те, що при затвердженні нових тарифів треба обов’язково проводити громадські слухання. Відтак, виглядає, що мешканцям треба знімати капелюх перед міською владою, яка без примусу пішла на таке…

 

Минулої п’ятниці у ЗОШ №5 відбулися перші та другі громадські слухання. І якщо на перших був повний зал люду, то на других слуханнях – уже половина. Правда, активних вистачало під час обох обговорень.

 

Перші слухання тривали понад годину. На них, крім працівників Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), був присутній заступник мера Микола Саєвич. Він разом із працівниками ЄРЦ вислуховував біди мешканців, відповідав на питання, давав поради тощо.

 

Загалом з’ясувалося, що навіть ті люди, які знають про існування сайту domivka.if.ua, читали комунальну газету, яку міська влада випустила величез­ним накладом, щоб пояснити суть реформи, та слідкують за усіма новинами, все одно багато чого не розуміють.

 

Наприклад, чому ЄРЦ вирішив укладати договори з мешканцями в односторонньому порядку? Чому вивіз сміття внесли в рахунок квартплати, і тепер людям доведеться платити від площі? За які кошти тепер ремонтуватимуть під’їзди чи дахи, якщо у квартплаті цього нема?

 

Керівник ЄРЦ Вадим Войтик відбивався законодавством. Мовляв, є закони, є постанови, є підпис прем’єра Миколи Азарова – усе законно. «А хто такий Азаров? – обурювалися мешканці. – Він сьогодні є, а завтра нема».

 

Загалом у людей було достат­ньо, як і своїх особистих прикладів, так і загальних питань. Не здивувало те, що люди ганили жеки. На прикладах розповідали про байдужість комунальників. Виглядало, що багато хто прийшов просто виговоритися. Здивувало, що, виявляється, люди можуть когось і захищати – наприклад, перевізника сміття «ГрінКо». Просили, щоб у них не забирали вивіз сміття з їхнього району. Войтик заспокоїв: у планах комунальників є конкурс на перевезення сміття – хто запропонує кращі умови, той і буде обслуговувати.

 

Поки керівник ЄРЦ відповідав на запитання, люди між собою обговорювали реформу. Хтось, не дослухавши відповідь, казав: «Це все туфта». Хтось припускав, що допоки їх будинки не передадуть на баланс ЄРЦ, можна нічого не платити, бо ж ЄРЦ почне з чистого аркуша паперу. Інші нарікали на те, що «над жеком поставили ще один жек».

 

Один чоловік сказав, що попередні начальники тільки те й робили, що міняли машини – з гіршої на кращу. Це дало залу ще одну тему для дискусії. Люди почали цікавитися, чи мають Вадим Войтик і Микола Саєвич автомобілі? Чи, може, поки що не мають, але планують їх собі купити?

 

Деякі люди прийшли дуже добре підготовлені. Зокрема, одна мешканка повідомила: за інформацією, яка є на сайті, в її будинку п’ять поверхів та чотири під’їзди, хоча насправді – чотири поверхи та п’ять під’їздів… Тож виникло питання: невже дотепер жеки не слідкували навіть за таким?!

 

Обидва громадські слухання завершилися тим, що люди зі своїми запитаннями підходили до працівників ЄРЦ та індивідуально отримували або пояснення, або обіцянки, що відповіді будуть пізніше. У залі відчувалося напруження. Бо люди прийшли зі скаргами та наріканнями на ЖЕО, а відповідати на них мали працівники ЄРЦу.

 

Врешті, і сам факт реформи жеків мешканців не потішив. Це й не дивно – поки не буде відчут­ного покращення, люди нікому не повірять.

 

Вадим Войтик майже весь час відповідав сам. Зал був непристосований до таких слухань. Тож навіть попри те, що він говорив голосно, треба було прислухатися. «Пий яйця, бо зірвеш голос», – порадив Войтику один із чинов­ників. Той погодився.

 

Зрештою, а що йому ще лишається робити? Адже відтепер щодня з понеділка по п’ятницю – по два громадських слухання на день.

 

газета “Репортер”

Тетяна Соболик


31.10.2011 1496 8
Коментарі (8)

ФІРТКА 2011.10.31, 09:13
Попав Вадим в халепу... Рятувати світ - справа не вдячна.
так 2011.10.31, 10:08
Вадим молодець, не кожен наважиться на таку невдячну реформу. За всю незалежність, чиновники вперше у Франківську йдуть до людей.
Я 2011.10.31, 11:38
На будь-яку справу завжди набагато більше критиканів і крикунів ніж бажаючих розібратись і допомогти.
Бусік 2011.11.01, 09:13
Джинса на Войтика...
Добрий дядько 2011.11.02, 15:38
Новий розрахунковий центр взагалі вибачте за слова "ГАВНО" в мене таке враження, що свободівці його утворили для відмивання коштів, як наслідок ми скоро побачимо, що комунальні тарифи зростуть оскільки працівникам розрахунковго центру потрібно платити зарплату, а за 1000 грн. вони працювати точно не будуть, то чи потрібен він нам, звичайно ж ні, а от свобоівцям для відмивання коштів потрібен. То задаймо собі запитання чи дійсно вони працюють на благо Українського народу?
доброму дядьку 2011.11.02, 16:01
А ти хто, щоб ми вірили твоєму "враженню"? от тепер добре поклацав по клавішах і це вже "істина" :)))))))))
да уж 2011.11.03, 09:50
враження враженням, але чую прибиральниць на вулиці ,що всі хочуть звільнятись......Тоді і будемо мати дійсно "свободу" в прибиранні. Де хто хоче те й прибере... Давайте... робіть дальше свої реформи. "Молодці".
ОГО 2011.11.03, 16:11
Войтик має що захищати. На "кону" три з половиною мільйони.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2626
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1646 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3726
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5522
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1740
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2154

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

245

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

429

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

935
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

498
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

534
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

809
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2005
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

583
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

915
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4959
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

971
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

388 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

638
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

443
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

768