Е-бать

 

 

Етика – це грецьке слово, похідне від «дім», яке з часом почало означати «характер», а ще з часом еволюціонувало до « система цінностей для всіх». Мудрий вуйко Арістотель  розділяв етику на практичну і теоретичну. До теоретичної він відносив – фізику і логіку,  до практичної –  політику.

У нас, напевно, більшість платоніків  (опонентів Арітсотеля і школи),  які відірвані від конкретної речі і ідеалістичного світу речей. Тому етика в нас  - це арістотелізм навпаки, де етична політика то є чиста теорія.

Фіг вже з тими ефірами, де одне опудало перебиває інше, а те, інше після « я вас не перебивав», перебиває  всіх тих, хто його не перебирав. Я вже мовчу про всіляких там мосійчуків… Не уявляю собі, щоб якесь британське мовлення, наприклад, транслювало думки людини, яка погоріла відкрито на хабарі, ще й в прямих етерах. У більшості наших журналістів вочевидь етики не більше, ніж у політиків наших.

Як виправдання журналісти часто кажуть, точно як рядовий порядний чиновник: "система – винувата, не особа". Коли це чую, то завжди виникає підозра, що в цій державі (принаймні за цієї влади) ніколи конкретну особу в системі не покарають, а тільки ляпас дадуть – системі. Наприклад створенням антикорупційних органів (іншої системи, в якій левова частка осіб - з попередньої системи), в якій більшість буде ненавидіти особу (корупціонера), зате оберігатиме і леліятиме систему.

Бо Система це – божество, невидиме і невловиме, наче «Єдине» Платона, все від неї і до неї. Тому її можна хулити, її можна любити, але вона недосяжним чином  для простих смертних не припиняє існувати, холодна і незворушна, спокійно і нещадно перетравлюючи в собі нещасних суб’єктів існування.

Проте система замкнута річ, а згідно з канонами фізики – другим законом термодинаміки – вічно вона існувати не може, не могла і рухається вона до ентропії – хаосу і теплової смерті.

Саме другий закон термодинаміки навернув і продовжує це робити багатьох відомих і менших відомих атеїстів-еволюціоністів  до теїзму. Адже якщо і раптом система, в даному випадку весь світ, виникла випадково з нічого сама по собі, то жодним чином не змогла сама  би організуватися без зовнішнього поштовху.

Звідси – всіх видів еволюціоністів, в тому числі й тих, хто нам теревенить, що країна наша на правильному шляху, просто еволюційному, треба піддати остракізму,  хай собі пояснюють свої казочки собі систематично.

Звичайно, що етика тримається на вірі, вірі в справедливе і красиве буття, ідеально: поцейбічне і потойбічне. Християнська етика Заходу  - а вона все ще християнська - періодично руйнує будь-яке системне вОно (езотеричним родом зі Сходу), як-то мафія чи гітлеризм, комунізм, абсолютизм-монархізм, що знеособлює людську  істоту, вивищується над нею, поглинає її – і періодично успішно долає.

Тільки останні десятиліття  лібералізм набув статусу чергового нового «вОно», що означає,  що його гіпертрофовані форми теж будуть рано чи пізно зруйновані. І не важливо, чи ісламізмом чи чимось іншим, бо це теж буде зруйноване, всіляка антилюдська система.

Для того на Заході все ще існують етичні цінності правила, ментально чужі для великої кількості людей постсовка – чи не найстрашнішої нелюдської системи. Наприклад, якщо західний політик чи чиновник, публічна посадова особа, потрапляє в скандал,  навіть випадково, то переважно це призводить до відставки.  До відставки веде, як всі ми знаємо,  необережний вислів на адресу тієї чи іншої особи, або, не дай Боже, раси, етнічної спільноти, держави.

А коли вже знайдуть чиїсь темні рахунки на Багамських островах (для порівняння, часто-густо, не мільйони, а тисячі), то, звісно,  залізно кримінал. Міністра внутрішніх справ Франції Брюно Ле Ру  звинуватили в тому, що дві неповнолітні його дочки  рахувалися помічницями в Парламенті. Це жах !Що мав наслідком автоматичне подання у відставку міністром.

Ні офшори Порошенка, ні десятирічної давнини бійка міністра Луценка в німецькому аеропорті, який «захищав» свого синка  від підлих «нацистів», не те, що не призвели до відставки, залишилися забутими і прощеними в цій державі.  

Чого нам дивуватися, що після вибухів в Калинівці ніхто не подасть в відставку самостійно  і ніхто не буде покараний (крім, може, двох сторожів) ?! Винна ж – система, а етики зясь, або вона у нас антиарістотелічна – чисто теоретична.

Не хочете змінювати її, не хоче знищувати її, моліться  до неї – Великої Системи, аби дала вам добрих родичів  у ній… Та вона все одно буде знищена – правильною етикою і правильними молитвами,  тою, яка  судить і виносить вердикти за персоналіями, краще пожалійте себе і своїх родичів.

P.S.У нас часто люблять філософи-софісти вводити діалектичні роди, або інакше кажучи, протиставляти етику –  естетиці.  Насправді це теоретична – і ще більше – практична похибка. Вони не лише не протистоять одна одній, а й доповнюють each other, як фалос і вагіна. Звідси, роблю висновок, що найбільшою нашою українською ідейно-системною помилкою і проблемою є інша «Е» (навіть не дефіцит  Економіки і не Е-уряду) – Еротика.  Її у нас нема, на відміну від порнографії, яку вперто називають «еротикою» , бо в еротиці -  не видно, як ї»уть, там всім давно вже все видно, в тому числі – партнерам західним.  В нас, де не ї»уть, там імітують, де не імітують, там таблчика не для всіх». Добрі часи – це коли всі голі, себто прозорі,  зайняті приємним, корисним і правильним  процесом,  і тільки найпотаємніше – не для всіх.


28.09.2017 Яв Назар 2427 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496