Е-бать

 

 

Етика – це грецьке слово, похідне від «дім», яке з часом почало означати «характер», а ще з часом еволюціонувало до « система цінностей для всіх». Мудрий вуйко Арістотель  розділяв етику на практичну і теоретичну. До теоретичної він відносив – фізику і логіку,  до практичної –  політику.

У нас, напевно, більшість платоніків  (опонентів Арітсотеля і школи),  які відірвані від конкретної речі і ідеалістичного світу речей. Тому етика в нас  - це арістотелізм навпаки, де етична політика то є чиста теорія.

Фіг вже з тими ефірами, де одне опудало перебиває інше, а те, інше після « я вас не перебивав», перебиває  всіх тих, хто його не перебирав. Я вже мовчу про всіляких там мосійчуків… Не уявляю собі, щоб якесь британське мовлення, наприклад, транслювало думки людини, яка погоріла відкрито на хабарі, ще й в прямих етерах. У більшості наших журналістів вочевидь етики не більше, ніж у політиків наших.

Як виправдання журналісти часто кажуть, точно як рядовий порядний чиновник: "система – винувата, не особа". Коли це чую, то завжди виникає підозра, що в цій державі (принаймні за цієї влади) ніколи конкретну особу в системі не покарають, а тільки ляпас дадуть – системі. Наприклад створенням антикорупційних органів (іншої системи, в якій левова частка осіб - з попередньої системи), в якій більшість буде ненавидіти особу (корупціонера), зате оберігатиме і леліятиме систему.

Бо Система це – божество, невидиме і невловиме, наче «Єдине» Платона, все від неї і до неї. Тому її можна хулити, її можна любити, але вона недосяжним чином  для простих смертних не припиняє існувати, холодна і незворушна, спокійно і нещадно перетравлюючи в собі нещасних суб’єктів існування.

Проте система замкнута річ, а згідно з канонами фізики – другим законом термодинаміки – вічно вона існувати не може, не могла і рухається вона до ентропії – хаосу і теплової смерті.

Саме другий закон термодинаміки навернув і продовжує це робити багатьох відомих і менших відомих атеїстів-еволюціоністів  до теїзму. Адже якщо і раптом система, в даному випадку весь світ, виникла випадково з нічого сама по собі, то жодним чином не змогла сама  би організуватися без зовнішнього поштовху.

Звідси – всіх видів еволюціоністів, в тому числі й тих, хто нам теревенить, що країна наша на правильному шляху, просто еволюційному, треба піддати остракізму,  хай собі пояснюють свої казочки собі систематично.

Звичайно, що етика тримається на вірі, вірі в справедливе і красиве буття, ідеально: поцейбічне і потойбічне. Християнська етика Заходу  - а вона все ще християнська - періодично руйнує будь-яке системне вОно (езотеричним родом зі Сходу), як-то мафія чи гітлеризм, комунізм, абсолютизм-монархізм, що знеособлює людську  істоту, вивищується над нею, поглинає її – і періодично успішно долає.

Тільки останні десятиліття  лібералізм набув статусу чергового нового «вОно», що означає,  що його гіпертрофовані форми теж будуть рано чи пізно зруйновані. І не важливо, чи ісламізмом чи чимось іншим, бо це теж буде зруйноване, всіляка антилюдська система.

Для того на Заході все ще існують етичні цінності правила, ментально чужі для великої кількості людей постсовка – чи не найстрашнішої нелюдської системи. Наприклад, якщо західний політик чи чиновник, публічна посадова особа, потрапляє в скандал,  навіть випадково, то переважно це призводить до відставки.  До відставки веде, як всі ми знаємо,  необережний вислів на адресу тієї чи іншої особи, або, не дай Боже, раси, етнічної спільноти, держави.

А коли вже знайдуть чиїсь темні рахунки на Багамських островах (для порівняння, часто-густо, не мільйони, а тисячі), то, звісно,  залізно кримінал. Міністра внутрішніх справ Франції Брюно Ле Ру  звинуватили в тому, що дві неповнолітні його дочки  рахувалися помічницями в Парламенті. Це жах !Що мав наслідком автоматичне подання у відставку міністром.

Ні офшори Порошенка, ні десятирічної давнини бійка міністра Луценка в німецькому аеропорті, який «захищав» свого синка  від підлих «нацистів», не те, що не призвели до відставки, залишилися забутими і прощеними в цій державі.  

Чого нам дивуватися, що після вибухів в Калинівці ніхто не подасть в відставку самостійно  і ніхто не буде покараний (крім, може, двох сторожів) ?! Винна ж – система, а етики зясь, або вона у нас антиарістотелічна – чисто теоретична.

Не хочете змінювати її, не хоче знищувати її, моліться  до неї – Великої Системи, аби дала вам добрих родичів  у ній… Та вона все одно буде знищена – правильною етикою і правильними молитвами,  тою, яка  судить і виносить вердикти за персоналіями, краще пожалійте себе і своїх родичів.

P.S.У нас часто люблять філософи-софісти вводити діалектичні роди, або інакше кажучи, протиставляти етику –  естетиці.  Насправді це теоретична – і ще більше – практична похибка. Вони не лише не протистоять одна одній, а й доповнюють each other, як фалос і вагіна. Звідси, роблю висновок, що найбільшою нашою українською ідейно-системною помилкою і проблемою є інша «Е» (навіть не дефіцит  Економіки і не Е-уряду) – Еротика.  Її у нас нема, на відміну від порнографії, яку вперто називають «еротикою» , бо в еротиці -  не видно, як ї»уть, там всім давно вже все видно, в тому числі – партнерам західним.  В нас, де не ї»уть, там імітують, де не імітують, там таблчика не для всіх». Добрі часи – це коли всі голі, себто прозорі,  зайняті приємним, корисним і правильним  процесом,  і тільки найпотаємніше – не для всіх.


28.09.2017 Яв Назар 2592 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

855 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

958
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1746
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720