В аналізі «довгих хвиль», який з деякими застереженнями включає так звані хвилі економічного зростання та падіння Кондратьєва, хвилі Еліота і Четвертий поворот Вільяма Страуса (William Strauss) і Ніла Хау (Neil Howe) демонструє як різні спільноти проходять повторювані (культурні / психологічні / фінансові) стадії, дійсно вражає те, що, незважаючи на відмінності у використовуваних в них методологіях, вони всі прийшли до загалом однакового висновку.
2000 рік став теоретичним кінцем Великого хвильового суперциклу Еліота і ще більшої хвилі, початок якої лежав ще в Середньовіччі ...
Рис. 1 фокусується на останньому етапі «тисячолітньої» хвилі:
Рис. 2 показує її у всій красі, яка ділиться на три етапи: тисячолітній цикл (з 1000 р. від РХ), великий суперцикл (з 1775) і суперцикл (з 1932):
...Початком кондратьєвської зими...
Рис. 3.: Хвиля Кондратьєва:
Червона лінія - рівень дійсних американських оптових цін.
Синя лінія - ідеальна довга хвиля.
... І початком Четвертого «кризового» повороту. Як писали Страус і Хау в 1997 році:
«Близько 2005 +/- кілька років, раптова іскра викличе до життя Кризовий настрій. Залишки старого соціального порядку зникнуть разом з політичною та економічною довірою. Настануть дійсно важкі часи, коли важливе місце займуть питання класу, раси, нації та імперії... У якийсь момент до 2025 року, Америка пройде через найважливіший етап у своїй історії, який можна порівняти за значимістю з американською революцією, громадянською війною і подвійними трагедіями Великої Депресії та Другої світової війни ... Ризик катастрофи буде дуже великий. Нація може пережити повстання і громадянське насильство, розвалитися на частини або перетворитися на диктатуру. Якщо почнеться війна, то це буде тотальна війна...»
Але цього разу трапилася кумедна річ на шляху до Більш Великої Депресії: ми почали надувати бульбашки, спочатку в нерухомості, а потім в державному борзі. І на перший погляд, здається, що знову добре - так думає більшість інвесторів і економістів. Так значить хвильовий аналіз нас підвів? Ні, просто раніше уряди не мали можливості друкувати гроші скільки їм заманеться, бо золото і срібло не «друкуються». В умовах нормальної монетарної системи, коли обсяги боргів досягають небезпечного рівня, вони ліквідуються і після десятирічної депресії настає шістдесятирічний бум.
Друкарський верстат дозволяє сьогодні грати в паперові ігри трохи довше, ніж раніше, але закінчиться все як завжди. Додаткові трильйони доларів боргів, видуті з повітря за останні 10 років, зроблять неминучу ліквідацію ще більш болючою.
Джерело: goldenfront.ru