Дзідзьо: У нас зараз одна дівчина на всіх, і звати її слава


Дзідзьо сміливо можна назвати не лише викликом гламуру, а й стереотипам і традиціям українського шоу-бізу. Його критикують, звинувачують у неякісному продукті чи то сприянню розбещеним смакам молоді, проте він продовжує залишатися на піку популярності з майже 83-тисячною армією прихильників.


Його глядач – звичайна людина, яка любить та розуміє український гумор. Наразі над образом і звучанням Дзідзьо працює троє людей – Михайло Хома (він же Дзідзьо), Лесик (гітара) і Юлік (клавіші). Цього разу він з’явився на коломийській сцені у образі колоритного індіанця із синьо-жовтим пір’ям на голові.

 

- Розкажи, як народився проект Дзідзьо?

- Дзідзьом на західній Україні називають дідуся з усіма притаманними для простого люду недоліками і перевагами. Не раз у компанії друзів полюбляв пародіювати такого собі веселого, сучасного діда, який є у кожному селі. Образ Дзідзьо не видуманий. Дзідзьо мовчав-мовчав, а потім то усе вихлюпнулося. У нього вкладено західний менталітет, всі наші переживання, звичаї. Там можна побачити сусідів чи родичів, упізнати свою поведінку у магазині. Це добрий сільський гумор, який називають не форматом і який навряд чи розуміють ті, хто звик приваблювати глядачів мінімальною кількістю одягу на сцені. А ми беремо справжнім: борода, валянки, капелюх, яскравий акцент, гострі словечка. Можливо, ми щось робимо неправильно, не по стандартах. Вчилися самі. Але навіть ті, хто робить усе по правилах, не отримали такого результату.

 

- Пригадую, спочатку вами займався Кузьма ?

- Скрябін нам дав такий добрячий шпіц під дупу для подальшого розвитку. Лесик з ріс Кузьмою у одному будинку, а я з ним - сусід по дачі. Уперше нами зацікавилися глядачі тоді, коли ми знялися у кліпі на каверверсію пісні Скрябіна «Старі фотографії». Власне, саме у такому образі, у якому і виступаємо тепер. Але всі ми уже прекрасно зрозуміли, що якщо ти сам не займешся собою, своїм проектом, то ніякий продюсер не допоможе. Шоу-бізнес – то не так просто. Можна вкласти великі гроші, а все закінчиться пшиком. Так, ми пробували, шукали себе. Були і «Секс Шоп Бойс», й «Істерика». Але все ж вернулися до того, що нам ближче – старого доброго Дзідзьо. Тексти пісень пишу я і Лесик. Хтось щось придумує, а потім всеодно відшліфовуємо разом. Беремо не кількістю - кожну пісню розкручуємо. Я не думаю, що на західній Україні є артисти, чиї всі пісні співали б напам’ять. А наші співають.

 

- Дзідзьо – стьобний проект, проте не всім зрозумілий. Тебе часто звинувачують у неякісній музиці?

- А її в Україні практично немає. Ми до того лише йдемо. Є кілька виконавців, яких ми поважаємо. Для нас наразі найосновніше – зібрати армію прихильників. Бо як кажуть? Що на західній Україні шоу-бізнесу ніколи не було і не буде. А ми поламаємо стандарти. Навіть більше того – ми уже їх ламаємо. Так, проект Дзідзьо відрізняється від того формату, який звикли бачити всі, має інше обличчя, проте це не має значення. Я ще раз хочу підкреслити, що західна публіка – це публіка наша, публіка, яку ми дуже любимо. Але ми виступаємо і на сході. Схід насправді нами дуже цікавиться. Ми впевнені, що проект «Дзідзьо» - то надовго довго і для усієї України. Можливо, Дзідзьо залишиться узагалі як образ.

 

- У тебе були улюблені виконавці, від яких фанатів у дитячому віці?

-Ой, мені подобалися пісні Івана Поповича. Пригадую, він завжди співав «Сонце ласкаве». Але то було давно (сміється).

 

- Уже звикли до того, що дівчата постійно приписують з вами романи чи то поцілунки?

- Я одразу питаюся, на якому дівчина курсі. Якщо ще в школі, то махаємо «па-па» (сміється). Ну ми трохи ловеласи, то правда. Але деколи такі слухи пускають, що сам за живіт хапаєшся. Не так давно після виступу у Кам΄янці- Подільському одному з учасників нашої команди написав організатор. Виявляється, йому «приліпили» стосунки з половиною жіночої частини гуртожитку. Крім того, до кожної з тих дівчат хлопець приходив з пляшкою шампанського, платив черговій при вході. І це при тому, що в той час він був у номері з нашим звукорежисером Сергієм. А насправді це все нормально, нехай говорять (посміхається). У нас зараз одна дівчина на всіх, і звати її слава. Ми приділяємо увагу насамперед публіці, яка нас любить. Вона і є нашим особистим життям. Робимо усе, щоб задовольнити прихильників, бо вони випромінюють дуже велику любов.

 

- Під час виступу ти розповідав про дівчину, яка підштовхнула тебе зробити епіляцію на тілі. То вигадка чи справжня історія?


- Соромно пригадувати, але було таке. Я знайшов якийсь косметологічний кабінет Свідків Єгови, і мені там як шарнули воском! Я то ледве витримав, накапав майонезний слоїчок сліз (сміється). Потім себе соромився як мінімум півроку. Маю на грудях такий рисунок «рози» (піднімає футболку). Ні на що його не проміняю, він мені пасує.

 

- А куди зник усіма обожнюваний Мейсон?

-Ну так, спочатку був лише Дзідзьо з Лесиком, але нам стало сумно і ми вирішили завести собі домашнього улюбленця. Такого небезпечного, який випромінює злість. Ним стала симпатична свинка Мейсон з блакитними очима і довгими віями. Вона насправді існує. Мейсон — це свиня мого діда, який усіх, хто жив у хліві, поназивав іменами героїв з відомої американської мильної опери «Санта-Барбара». Поки наш талісман у відпустці. Мейсона трішки відставили вбік. Не через те, що його не любимо чи знайшли щось цікавіше. Ми стрімко розвиваємося і маємо на даному етапі певні приорітети. Для Мейсона зараз не час, хоча він залишається нашим улюбленцем. До речі, ще одним талісманом-музою є дівчина Надія, яка знімається у всіх наших кліпах.

 

- Не думав заспівати сльозливу ліричну пісню, яка відрізняється від тих, які презентуєте публіці?

- Ще не час. Вона обов’язково буде, але пізніше.

 

- Я от бачу тебе без костюма і гриму – справжнього, симпатичного, щирого відкритого. Сценічний образ не заважає у повсякденному житті?

- Всі ми інколи чи постійно граємо ролі. А я у образі Дзідзьо просто відпочиваю. Справжній Михайло Хома цікавий насправді одиницям. Усі хочуть бачити веселого, без комплексів Дзідзя, який їх відволіче від щоденних проблем і зарядить позитивом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Романенчук


Коментарі (15)

Лидия 2014.03.20, 18:57
Вобще класс.
Володя м.Бережани 2012.08.21, 19:49
Таких простих як двері людей, хороших виконавців своїх пісень ми і любимо, і поважаємо!!!!! Дзідзьо, Скрябін... Всі свої, українські... Та вся москальня хай валить в Росію на заробітки!!!! Ми українці - слухаємо українське!!!!! Слава Україні!!!!
Назар м. Перемишляни 2012.08.21, 20:16
Героям Слава!
Мар'яна 2012.08.22, 07:52
Дзідзьо просто сюпер лю тибе =)
Допитливий 2012.08.22, 09:53
Дайош відео? ФІРТКА, ау!!!
Таша 2012.08.22, 13:24
Вони просто СУПЕР!!!!******)))))
В печалі 2012.08.22, 18:14
Якщо у нас є такий ДЗІДЬО і якщо є частина плебсу, що він їм подобається - то залишається тільки співчувати тим людям.
звичайно 2012.08.22, 21:21
Звичайно дзідзьо,не професійний артист,він є такий собі балагур,якого сприймають,і сприймають наші люди,бо він відображає нас з вами.Не треба грати кіна і великих панів із себе,бо до паньства ще так далеко,як до Львова.Розказую історію в магазині Бомонд,бо там престижно заходити і купляти собі гарні речі,так ось заходять троє людей,файно вбрані,а коли пройшлися біля мене.то такий шлеф смероду потного пройшло,гірше ніж в газовій камері,,,висновок,такий;все що творять такі як дзідзьо,то є ми з вами.Ті хто набрав ,чи накрав купу грошей,не знає головного,що в першу чергу треба вміти спочатку самого себе обходити.Тому на сценах показують,як ми розмовляємо,як ми миємося,одягаємося і саме головне відносимося один до одного.Гроші не дають права принижувати і не поважати , хто собі думає.що він вже є пан.Ні!, пан є той,від кого пахне ПАНОМ,а не КНУРОМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Нейтрал 2012.08.23, 16:14
...прослуховування для дітей не старших 9 класу, ну і мешканців гірських місцевостей..
W.S. 2012.08.24, 06:34
Вова Зі Львова і є настоящий ДЗІДЗЬО!
Т.Ю. 2012.08.25, 20:37
W.S. ти не правий!це дві різні людини
мася 2012.10.24, 13:28
Коли дзідзьо буду у Львові???
УУК 2012.11.14, 11:30
Я ШАЛЕНІЮ ВІД НЬОГО
КАТЯ 2012.11.14, 11:32
ВІН ТАКИЙ КЛАСНИЙ Я БУЛА НА ЙОГО КОНЦЕРТІ ТАКА АТМОСВЕРА
Катя 2012.11.14, 11:49
ДЗІДЗЬО моя мрія щоб ти приїхав на моє день народження я 4години мучилася шукала пісні
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

472
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2