Двоє запоріжців прийшли пішки з Києва до Івано-Франківська

 

/data/blog/34774/c8513e892f3f797973a184877c9d5567.jpg

Близько 692 кілометри подолали голова Запорізької обласної організації “Просвіта” імені Тараса Шевченка, член Січового Духовного Братства Олег Ткаченко та його товариш Іван Сажнєв.

 

У рамках проекту, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка “Січовий Шлях Просвіти”, чоловіки йшли пішки з Києва до Івано-Франківщини. Останній кінцевий пункт - вершина Говерли.


Чоловіки мандрують, аби привернути увагу до української мови та єдності України. Їхній шлях проліг через Київську, Житомирську, Хмельницьку, Тернопільську області. І нарешті представники запорізькі козарлюги прийшли на Прикарпаття.

 

…Двоє кремезних, одягнених у камуфляжі чоловіків наближаються до великого кам’яного напису “Івано-Франківськ”. Сюди прийшли з Монастириського району сусідньої Тернопільщини. За кілька метрів їх зустрічають представники місцевої “Просвіти” та громадські активісти. У всіх на обличчях радість, мандрівники також стомлені, але щасливі, адже ще трішки-трішки і доберуться до омріяної найвищої в Україні карпатської вершини Говерли. Саме туди давно прагнули їхні бентежні козацькі серця.

 

У руках мандрівників - довгі дерев’яні палиці, їх взяли аж з берегів Азовського моря. На ногах міцне взуття, позаду - наплічники.

 

- Свою подорож ми розпочали ще 29 березня, а 21 квітня, незалежно від погодних умов, з восьмої до десятої години ранку молитимуться за Україну й успішне подолання сучасних негараздів в державі. А ще збираємо підписи на підтримку акції “Сприяння розбудови української України”, - співучою запорізькою говіркою починає розповідати про свої мандрівки Олег Ткаченко. - Ще раніше, у листопаді - грудні 2012 року я пройшов містами і селами України: від острова Хортиця до Києва. Носив вимоги до Верховної ради, аби наші політики відмінили мовний закон, бо усі українці - брати, нас єднає історія, мова, пісня. Усі ми доброзичливі та щирі, вміємо веселитися, але вміємо і Україну захищати і не дамо бездарним політикам себе роз’єднати. Тим паче на мовному ґрунті. Бо у кожній частині нашої великої батьківщини є щось неповторне, але від цієї багатоманітності ми стаємо ще багатшими, могутнішими.

 

Усі, хто прийшов зустрічати мандрівників, уважно слухають та не перестають захоплюватися мужністю та витривалістю козаків. Адже їхні пригоди та похід розпочався у засніжений день, із подолання снігових заметів. Так у хуртовину, холод та неабияку негоду через поля, долаючи перші кілометри, запорожці дісталися села Гореничі Київської обасті. Тут був перший пункт відпочинку на їхньому шляху. За день Олег Ткаченко та Іван Сажнєв проходили десь по 30 кілометрів. “Ми до походів звичні, бо ж ж тоби були з нас козаки,- жартує Іван Сажнєв, роззираючись довкола. У дорогу ми взяли зручний одяг, взуття, наплічники, намети. Проте речей у нас - мінімум, аби їхня велика кількість не заважала йти. Середня вага наплічника - 15 кілограмів. Там спальний мішок, карімат, шматок сала, сухарі”.

 

Дорогою козаки відпочивали. Під час перепочинку зустрічалися із учнями шкіл тих міст і сіл, через які пролягала дорога до Говерли. Зустрічалися і зі вчителями, просвітянами. та й просто звичайними людьми. Довгі розмови, часом зі сльозами на очах. Після кожної такої зустрічі козакам додавала сили щирість та гостинність зовсім незнайомих людей.

 

- Так у Хмельницькій області нам організовували екскурсії. А ми розповідали людям про козаків, Тараса Шевченка, співали козацьких пісень, - навперебій мовлять мандрівники. - На Житомирщині побували на могилі Миколи Сціборського, автора філософсько-політичного твору “Націократія”. Із теплотою згадують козаки киян та тернополян, пишуть Вікна.

 

- Ось бачите у нас є намети, в яких ми мали ночувати, - показує, скидаючи наплічника пан Ткаченко, - але уявляєте, жодного разу нам не довелося їх використовувати. Адже нас гостинного запрошують до своїх будинків наші брати-українці з Київщини, Поділля та карпатських країв. Ми не змерзли, і не змокли, були ситі і відчували опіку і тепло.

 

Козаки раптом, задумавшись на мить, дещо із сумом мовлять, що хоча би в такий спосіб, йдучи від села до села, від міста до міста, переходячи різними областями, привертати увагу до всього українського.


23.04.2013 1721 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

721 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2163
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33450
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2348
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3056
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5186 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

425

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1212

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

780

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

985
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

301
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

595
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

652 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1175
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

977
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1070
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

839
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30215 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

940
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3918
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

515
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

552