Двоє запоріжців прийшли пішки з Києва до Івано-Франківська

 

/data/blog/34774/c8513e892f3f797973a184877c9d5567.jpg

Близько 692 кілометри подолали голова Запорізької обласної організації “Просвіта” імені Тараса Шевченка, член Січового Духовного Братства Олег Ткаченко та його товариш Іван Сажнєв.

 

У рамках проекту, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка “Січовий Шлях Просвіти”, чоловіки йшли пішки з Києва до Івано-Франківщини. Останній кінцевий пункт - вершина Говерли.


Чоловіки мандрують, аби привернути увагу до української мови та єдності України. Їхній шлях проліг через Київську, Житомирську, Хмельницьку, Тернопільську області. І нарешті представники запорізькі козарлюги прийшли на Прикарпаття.

 

…Двоє кремезних, одягнених у камуфляжі чоловіків наближаються до великого кам’яного напису “Івано-Франківськ”. Сюди прийшли з Монастириського району сусідньої Тернопільщини. За кілька метрів їх зустрічають представники місцевої “Просвіти” та громадські активісти. У всіх на обличчях радість, мандрівники також стомлені, але щасливі, адже ще трішки-трішки і доберуться до омріяної найвищої в Україні карпатської вершини Говерли. Саме туди давно прагнули їхні бентежні козацькі серця.

 

У руках мандрівників - довгі дерев’яні палиці, їх взяли аж з берегів Азовського моря. На ногах міцне взуття, позаду - наплічники.

 

- Свою подорож ми розпочали ще 29 березня, а 21 квітня, незалежно від погодних умов, з восьмої до десятої години ранку молитимуться за Україну й успішне подолання сучасних негараздів в державі. А ще збираємо підписи на підтримку акції “Сприяння розбудови української України”, - співучою запорізькою говіркою починає розповідати про свої мандрівки Олег Ткаченко. - Ще раніше, у листопаді - грудні 2012 року я пройшов містами і селами України: від острова Хортиця до Києва. Носив вимоги до Верховної ради, аби наші політики відмінили мовний закон, бо усі українці - брати, нас єднає історія, мова, пісня. Усі ми доброзичливі та щирі, вміємо веселитися, але вміємо і Україну захищати і не дамо бездарним політикам себе роз’єднати. Тим паче на мовному ґрунті. Бо у кожній частині нашої великої батьківщини є щось неповторне, але від цієї багатоманітності ми стаємо ще багатшими, могутнішими.

 

Усі, хто прийшов зустрічати мандрівників, уважно слухають та не перестають захоплюватися мужністю та витривалістю козаків. Адже їхні пригоди та похід розпочався у засніжений день, із подолання снігових заметів. Так у хуртовину, холод та неабияку негоду через поля, долаючи перші кілометри, запорожці дісталися села Гореничі Київської обасті. Тут був перший пункт відпочинку на їхньому шляху. За день Олег Ткаченко та Іван Сажнєв проходили десь по 30 кілометрів. “Ми до походів звичні, бо ж ж тоби були з нас козаки,- жартує Іван Сажнєв, роззираючись довкола. У дорогу ми взяли зручний одяг, взуття, наплічники, намети. Проте речей у нас - мінімум, аби їхня велика кількість не заважала йти. Середня вага наплічника - 15 кілограмів. Там спальний мішок, карімат, шматок сала, сухарі”.

 

Дорогою козаки відпочивали. Під час перепочинку зустрічалися із учнями шкіл тих міст і сіл, через які пролягала дорога до Говерли. Зустрічалися і зі вчителями, просвітянами. та й просто звичайними людьми. Довгі розмови, часом зі сльозами на очах. Після кожної такої зустрічі козакам додавала сили щирість та гостинність зовсім незнайомих людей.

 

- Так у Хмельницькій області нам організовували екскурсії. А ми розповідали людям про козаків, Тараса Шевченка, співали козацьких пісень, - навперебій мовлять мандрівники. - На Житомирщині побували на могилі Миколи Сціборського, автора філософсько-політичного твору “Націократія”. Із теплотою згадують козаки киян та тернополян, пишуть Вікна.

 

- Ось бачите у нас є намети, в яких ми мали ночувати, - показує, скидаючи наплічника пан Ткаченко, - але уявляєте, жодного разу нам не довелося їх використовувати. Адже нас гостинного запрошують до своїх будинків наші брати-українці з Київщини, Поділля та карпатських країв. Ми не змерзли, і не змокли, були ситі і відчували опіку і тепло.

 

Козаки раптом, задумавшись на мить, дещо із сумом мовлять, що хоча би в такий спосіб, йдучи від села до села, від міста до міста, переходячи різними областями, привертати увагу до всього українського.


23.04.2013 1751 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2427
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

118

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2