Двоє вчителів з Прикарпаття набрали на ЗНО по максимальному балу

 

/data/blog/38237/8eb6049b99cdc7fcab3530668b3071bc.jpg

 

Вчителі історії України Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого та Української гімназії №1 м. Івано-Франківська — Богдан Яновський та Володимир Половський разом з випускниками шкіл склали зовнішнє незалежне оцінювання зі свого профільного предмета.

 

В результаті тестування отримали максимальних 200 балів. Ідея про те, щоби вчителі загальноосвітніх шкіл складали ЗНО, не є новою.

 

ГО «Територія інтелекту» надіслала на адресу Міністерства освіти і науки пропозицію про обов’язкове проходження педагогами тестувань замість традиційної атестації, пише Галичина.

 

Поки ця громадська ініціатива залишається не втіленою в життя, прикарпатські педагоги не сидять склавши руки, а впевнено йдуть на пункт тестування в «шкурі» вступників.

 

У вчителя історії та правознавства Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого Богдана Яновського за плечима 16 років педагогічного стажу.

 

«Я вже десять років навчаю одинадцяті класи, від початку запровадження ЗНО готую учнів до нього, проте сам не знав, що це таке. Це основна причина такого мого вчинку», — розповідає історик.

 

Втім, Богдан Антонович розуміє, що в принципі це не дуже добре для самих вступників, коли разом з ними складають тестування їхні ж учителі, адже результати ЗНО є рейтинговими, а не абсолютними. Високі бали педагогів можуть «посунути» абітурієнтів у рейтинговому списку. Проте, з другого боку, такий сміливий крок та його високий результат — своєрідний знак якості для самого вчителя. Богдан Яновський зізнається, що під час тестування зі свого улюбленого предмета переживав і навіть зробив три помилки. Каже, були спірні запитання. Нині він щиро радіє своєму результатові.

 

«Якби склав історію навіть на високих 199,5 бала, було б соромно сказати своїм учням про такий результат», — наголошує він.

 

Тепер вчитель історії Рогатинської гімназії з власного досвіду знає відповідь на запитання, як скласти ЗНО на 200 балів. Він переконаний: такий результат буде, якщо ти впевнений у своїх силах і знаєш предмет.

 

«Знати треба, списати неможливо. Тепер я це на власному досвіді знаю», — підсумовує педагог.

 

Вчитель історії Української гімназії №1 Володимир Половський, який, до речі, цього року переміг в обласному конкурсі «Молодий лідер Прикарпаття» у номінації «Найкращий молодий педагог», складав ЗНО не лише зі свого «рідного» предмета, а й з географії.

 

«Для участі в ЗНО зареєструвався з кількох причин, — розповідає вчитель. — Від когось звучала ідея: «пропустити» всіх учителів крізь сито тестування. Вирішив не чекати, а діяти на випередження. Ця ідея мені сподобалась. Крім того, знав, що до сесій з історії не можу бути залученим регіональним центром оцінювання якості освіти, адже є норма, яка запобігає підказуванню: не знаєш — не допоможеш. Маючи досвід роботи і інструктором, і старшим, і черговим, залишалось заповнити опцію «абітурієнт». Тут, напевно, найголовнішу роль відіграла цікавість...».

 

Володимир Половський констатує, що отримати 200 балів на ЗНО нелегко. Адже це результат важкої праці.

 

«Байдуже, чи готуєтесь ви самостійно, чи хтось вам у тім допомагатиме, — каже В. Половський. — Значною мірою успішний результат залежатиме від ваших знань, загальної ерудиції, вміння аналізувати. У той же час ви ніколи не застраховані від помилки: елементарна неуважність при перенесенні відповідей у бланк — і ви втратили бали. Врешті-решт двозначність у трактуванні матеріалу: коли є правильна відповідь серед варіантів, є дуже правильна і найправильніша. Її повністю вилучити, певно, ніколи не вдасться».

 

Після успішного складання тесту з історії України вчитель Української гімназії має всі підстави давати свої поради учасникам ЗНО. У нього вони такі: не бійтесь незалежного оцінювання, але і не ставтесь до нього зневажливо.


19.07.2013 580 2
Коментарі (2)

аня 2013.07.19, 12:34
рейтингований екзамен це-окозамилювання. учні нічого не знають а отримують високі бали.потрібно правильно складати тести...
Володимир Половський 2013.07.31, 12:06
Не таке воно вже і окозамилювання. І це не екзамен, а тест, який є цікавою формою контролю знань. Не ідеальна форма, але одна із припустимих.
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1054
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2799
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1737 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3895
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5675
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1814

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

199

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

332

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

322

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

470
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

633
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

620
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

890
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

226
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2147
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

662
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

978
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1275
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

541 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

734
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

506
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

831