Двоє Калушан пішки дійшли від Варшави до Києва за 16 днів

Мандрувати до Європи можна не тільки автомобілем, потягом чи літаком. Дехто наважується подолати відстань пішки.

 

Калушанин Мирослав Фринсько наважився пішки дійти від Варшави до Києва. Разом зі швагром мандрували 16 днів.

 

Однак, піший похід — не перший у чоловіків, адже 2006 року їм навіть удалося побувати на Чемпіонаті світу із футболу у Німеччині. Також — пішки.

 

 

Калушанин Мирослав Фринсько та його швагро із Самбора Михайло Партика почали ходити пішки близько десяти років тому: одного разу у телефонній розмові швагро повідомив, що прийде у гості до Калуша пішки. Прийшов — за три дні. Собака, який мандрував із чоловіком, був майже загнаний. Однак, калушанин із витівки родича був у захопленні. Відтак, почав тренуватися, і вже невдовзі з Самбора дійшов додому за два дні. Потім рекорд укотре побили. Довели, що зі львівського містечка до Калуша — всього день ходи. 

— Спочатку люди не розуміли захоплення пішою ходою, і сприймали це за дивацтво. Насправді ж ходьба — спорт і активний відпочинок. Ззовні тільки здається, що все — дуже просто: підвівся і пішов. Насправді ж тривала ходьба — величезне навантаження на ноги. Цей спорт вимагає практично щоденних тренувань. Як тільки почав ним займатися, часом і до лікарів звертався, скаржився на те, що ноги постійно набрякали. Щоправда, бувало, що радили звернутися і до інших спеціалістів, — жартує Мирослав Фринсько. — Однак, у тому, щоб багато ходити, немає нічого дивного. Ще, фактично, сто років тому люди ходили по кількадесят кілометрів за сіллю і навіть — хлібом. Тільки тепер усі звикли пересуватися транспортом.

Загалом, ходьба і футбол, і навіть — спільна партійна належність (обидва куми — члени Народного руху України. — Авт.) завели швагрів і далеко за кордон. Дивившись кілька років тому разом футбольний матч між збірними України та Словенії (тоді "наші" — програли. — Авт.), чоловіки зареклися: якщо Україна пройде до фіналу якогось із провідних футбольних чемпіонатів, — підуть підтримати вітчизняних футболістів пішки. За збігом обставин, уже 2008 року Україна потрапила до "мундіалю" у Німеччині. Відтак, чоловіки пішки помандрувати через пів-Європи. 

До Німеччини йшли два тижні. Ночували у готелях. Заразом, пізнавали Європу. Дійшли тільки до кордону з Німеччиною. Надалі добиралися автобусами, адже йти по швидкісних німецьких трасах — заборонено. Пізніше, коли дізналися, що Україна і Польща прийматимуть "Євро-2012", вирішили поєднати своїм маршрутом головні стадіони обох держав. Оскільки відкриття "Євро-2012" відбудеться у Варшаві, то звідти вирішили розпочати мандрівку, а закінчили — у Києві, адже саме там відбудеться закриття чемпіонату. Мандрували 16 днів. За день долали не менше 50 км. І — несли на спинах великі рюкзаки, — розповів "Вікнам" Мирослав Фринсько.

Мандрівка дала змогу дізнатися чимало цікавого про життя у Європі, а також — порівняти його з життям у нашій державі. Мирослав Фринцко переконує: різниця — разюча. Ті області, які минулого століття раніше опинилися під радянською владою, кардинально відрізняються від західних областей. А різниця між Україною та країнами Європейського Союзу, взагалі, — колосальна.

— Наші люди — працьовиті і здатні пристосовуватися до часто незадовільних умов життя. Адже навіть у невеликих польських селах вулиці — дуже чисті й охайні, у кожному селі — облаштовані школи, заклади відпочинку, крамниці. Обабіч головних магістралей — чимало готелів, де ми і ночували, —  ділиться калушанин. — В Україні — зовсім інша ситуація. Буквально, все відразу здається сірим. Повертаючись із Польщі, у Волинській області, ми зійшли з головної магістралі. І — пішли мандрувати "справжньою Україною". Траплялися села, де не було ні клубу, ні школи, ні крамниці. Просто вразила Житомирщина: такий багатий і красивий край, де люди живуть у великій бідності. У більшості з населених пунктів центральної частини України нічого не змінилося, мабуть, від розпаду Радянського Союзу — навіть пам’ятники Леніну подекуди залишилися! Потішила, мабуть, майже випадкова зустріч в одному із сіл із колегою, з яким разом навчалися в інституті, і не бачилися уже більше двадцяти років.

Однак, Київ зустрів мандрівних швагрів охоче. Одна зі столичних бабусь навіть запропонувала переночувати у неї, подумавши, що вони — європейці.

Загалом, надивившись і навчившись європейського штибу життя, Мирослав Фринсько впевнений: Україні треба рухатися тільки до Заходу. А сам уже думає, як добратися пішки до Африки, хоча Збірна України на тогорічну світову першість до Південноафриканської Республіки — не потрапила. Обіцяє і надалі мандрувати, тільки б лишень українські футболісти потрапляли у світові першості.

 

Вікна


14.07.2011 2523 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

895
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1485
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3317 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2600
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3474
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3017

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

361

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

823

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

825

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1448
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3264
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20766
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

990
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

518
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

587
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1149
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5845
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

281
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3649 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

698 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1027
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1374 2