Двоє Калушан пішки дійшли від Варшави до Києва за 16 днів

Мандрувати до Європи можна не тільки автомобілем, потягом чи літаком. Дехто наважується подолати відстань пішки.

 

Калушанин Мирослав Фринсько наважився пішки дійти від Варшави до Києва. Разом зі швагром мандрували 16 днів.

 

Однак, піший похід — не перший у чоловіків, адже 2006 року їм навіть удалося побувати на Чемпіонаті світу із футболу у Німеччині. Також — пішки.

 

 

Калушанин Мирослав Фринсько та його швагро із Самбора Михайло Партика почали ходити пішки близько десяти років тому: одного разу у телефонній розмові швагро повідомив, що прийде у гості до Калуша пішки. Прийшов — за три дні. Собака, який мандрував із чоловіком, був майже загнаний. Однак, калушанин із витівки родича був у захопленні. Відтак, почав тренуватися, і вже невдовзі з Самбора дійшов додому за два дні. Потім рекорд укотре побили. Довели, що зі львівського містечка до Калуша — всього день ходи. 

— Спочатку люди не розуміли захоплення пішою ходою, і сприймали це за дивацтво. Насправді ж ходьба — спорт і активний відпочинок. Ззовні тільки здається, що все — дуже просто: підвівся і пішов. Насправді ж тривала ходьба — величезне навантаження на ноги. Цей спорт вимагає практично щоденних тренувань. Як тільки почав ним займатися, часом і до лікарів звертався, скаржився на те, що ноги постійно набрякали. Щоправда, бувало, що радили звернутися і до інших спеціалістів, — жартує Мирослав Фринсько. — Однак, у тому, щоб багато ходити, немає нічого дивного. Ще, фактично, сто років тому люди ходили по кількадесят кілометрів за сіллю і навіть — хлібом. Тільки тепер усі звикли пересуватися транспортом.

Загалом, ходьба і футбол, і навіть — спільна партійна належність (обидва куми — члени Народного руху України. — Авт.) завели швагрів і далеко за кордон. Дивившись кілька років тому разом футбольний матч між збірними України та Словенії (тоді "наші" — програли. — Авт.), чоловіки зареклися: якщо Україна пройде до фіналу якогось із провідних футбольних чемпіонатів, — підуть підтримати вітчизняних футболістів пішки. За збігом обставин, уже 2008 року Україна потрапила до "мундіалю" у Німеччині. Відтак, чоловіки пішки помандрувати через пів-Європи. 

До Німеччини йшли два тижні. Ночували у готелях. Заразом, пізнавали Європу. Дійшли тільки до кордону з Німеччиною. Надалі добиралися автобусами, адже йти по швидкісних німецьких трасах — заборонено. Пізніше, коли дізналися, що Україна і Польща прийматимуть "Євро-2012", вирішили поєднати своїм маршрутом головні стадіони обох держав. Оскільки відкриття "Євро-2012" відбудеться у Варшаві, то звідти вирішили розпочати мандрівку, а закінчили — у Києві, адже саме там відбудеться закриття чемпіонату. Мандрували 16 днів. За день долали не менше 50 км. І — несли на спинах великі рюкзаки, — розповів "Вікнам" Мирослав Фринсько.

Мандрівка дала змогу дізнатися чимало цікавого про життя у Європі, а також — порівняти його з життям у нашій державі. Мирослав Фринцко переконує: різниця — разюча. Ті області, які минулого століття раніше опинилися під радянською владою, кардинально відрізняються від західних областей. А різниця між Україною та країнами Європейського Союзу, взагалі, — колосальна.

— Наші люди — працьовиті і здатні пристосовуватися до часто незадовільних умов життя. Адже навіть у невеликих польських селах вулиці — дуже чисті й охайні, у кожному селі — облаштовані школи, заклади відпочинку, крамниці. Обабіч головних магістралей — чимало готелів, де ми і ночували, —  ділиться калушанин. — В Україні — зовсім інша ситуація. Буквально, все відразу здається сірим. Повертаючись із Польщі, у Волинській області, ми зійшли з головної магістралі. І — пішли мандрувати "справжньою Україною". Траплялися села, де не було ні клубу, ні школи, ні крамниці. Просто вразила Житомирщина: такий багатий і красивий край, де люди живуть у великій бідності. У більшості з населених пунктів центральної частини України нічого не змінилося, мабуть, від розпаду Радянського Союзу — навіть пам’ятники Леніну подекуди залишилися! Потішила, мабуть, майже випадкова зустріч в одному із сіл із колегою, з яким разом навчалися в інституті, і не бачилися уже більше двадцяти років.

Однак, Київ зустрів мандрівних швагрів охоче. Одна зі столичних бабусь навіть запропонувала переночувати у неї, подумавши, що вони — європейці.

Загалом, надивившись і навчившись європейського штибу життя, Мирослав Фринсько впевнений: Україні треба рухатися тільки до Заходу. А сам уже думає, як добратися пішки до Африки, хоча Збірна України на тогорічну світову першість до Південноафриканської Республіки — не потрапила. Обіцяє і надалі мандрувати, тільки б лишень українські футболісти потрапляли у світові першості.

 

Вікна


14.07.2011 2493 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

704
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1937
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1081
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1520 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2744
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2094

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

468

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

546

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1462

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1445
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

306
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18199
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1165
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3503
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

872
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10633
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6397
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1039
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

304
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

530
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3137
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

843