“Дві джезви”: Богдан Томенчук презентував свою нову книгу поезій (ФОТО)

“Дві джезви” – назва нової книги, яку вчора в Івано-Франківську презентував прикарпатський поет Богдан Томенчук.

Презентація проходила, вже майже по традиції, в ресторані “Францішек Ромашкан”.

В антуражі білої ліпнини на стелі, світла люстр, що заломлювалося в кришталі та відбивалося від дзеркал, в тій особливій баронській атмосфері, якої лиш і можна сподіватись в палаці Ромашкана, читав свої свіжі вірші Богдан Томенчук.

Читав по-авторськи, відкрито і просто (як лиш він і вміє, чи то в палаці, чи в бібліотеці, чи просто неба).

В залі вишукано пахло вином і парфумами. Акорди живої музики, що лунали між читанням поезії, давали час осмислити почуте, домалювати замовчане автором. І, до речі, черговий раз підтвердилися слова Ростислава Держипільського, що “до Томенчука не треба спізнюватися, бо не будеш мати де стояти”. Сам поет читав з натхненням, справді.

З перших хвилин передавався його піднесений настрій. Було відчутно, що це не рутина для нього, не робота, не маркетинг, а що автор таки дійсно радий цій книзі, що чекав її видання і ця презентація для нього є особливою (хоч він і презентує щороку по книжці і сам вже, певно, збився з рахунку, яка вона в нього послідовно).

Сама книжка приємна і на вигляд, і на колір, і на дотик. Картина Ірини Кравець на твердій обкладинці, безумовно, надала відтінків не лише книзі, але й її презентації. Дві джезви (турки), зображені на ній, підсилені надписом назви книги, викликають порив все залишити і піти заварити кави, щоб випити її, читаючи вірші. Гортаю сторінки. І відразу скажу, що цю поезію так легко очима не перебігти.

Вона не така проста, щоб перегортати сторінки на скору руку. Її треба читати вчитуючись, смакуючи вірші один за одним, наче ковтки тої доброї кави. І брати до рук цю книжку слід не від нудьги та пошуків чогось нового, а від потреби чогось проникливого, глибшого та мудрішого, аніж оті безконечні щоденні клопітні події. 

...Ми знайшлися. Не зникай... Не щезни,

Бо три слова ніби три вітри…

Хай собі збігає кава з джезви,

Говори до мене, говори...

А втім, лише такої книги і можна було сподіватись від Богдана Томенчука, назву якій він придумав ще навесні. Хотілося спитати поета, яку вже назву він намислив для наступної книжки і що взагалі він задумав далі… Але ще зарано.

Хай спершу начитаємось цих віршів, бо на їх двісті сторінок буде зварена і випита не одна джезва кави…

Мар’яна Гутич


21.11.2019 2855
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

694
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5694 6
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2061
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2080
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2362
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2951

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

214

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

480

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

656

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

384
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

345
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

520
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

207
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

370
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

528
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

408
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8171
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

118
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

426 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

496