“Дві джезви”: Богдан Томенчук презентував свою нову книгу поезій (ФОТО)

“Дві джезви” – назва нової книги, яку вчора в Івано-Франківську презентував прикарпатський поет Богдан Томенчук.

Презентація проходила, вже майже по традиції, в ресторані “Францішек Ромашкан”.

В антуражі білої ліпнини на стелі, світла люстр, що заломлювалося в кришталі та відбивалося від дзеркал, в тій особливій баронській атмосфері, якої лиш і можна сподіватись в палаці Ромашкана, читав свої свіжі вірші Богдан Томенчук.

Читав по-авторськи, відкрито і просто (як лиш він і вміє, чи то в палаці, чи в бібліотеці, чи просто неба).

В залі вишукано пахло вином і парфумами. Акорди живої музики, що лунали між читанням поезії, давали час осмислити почуте, домалювати замовчане автором. І, до речі, черговий раз підтвердилися слова Ростислава Держипільського, що “до Томенчука не треба спізнюватися, бо не будеш мати де стояти”. Сам поет читав з натхненням, справді.

З перших хвилин передавався його піднесений настрій. Було відчутно, що це не рутина для нього, не робота, не маркетинг, а що автор таки дійсно радий цій книзі, що чекав її видання і ця презентація для нього є особливою (хоч він і презентує щороку по книжці і сам вже, певно, збився з рахунку, яка вона в нього послідовно).

Сама книжка приємна і на вигляд, і на колір, і на дотик. Картина Ірини Кравець на твердій обкладинці, безумовно, надала відтінків не лише книзі, але й її презентації. Дві джезви (турки), зображені на ній, підсилені надписом назви книги, викликають порив все залишити і піти заварити кави, щоб випити її, читаючи вірші. Гортаю сторінки. І відразу скажу, що цю поезію так легко очима не перебігти.

Вона не така проста, щоб перегортати сторінки на скору руку. Її треба читати вчитуючись, смакуючи вірші один за одним, наче ковтки тої доброї кави. І брати до рук цю книжку слід не від нудьги та пошуків чогось нового, а від потреби чогось проникливого, глибшого та мудрішого, аніж оті безконечні щоденні клопітні події. 

...Ми знайшлися. Не зникай... Не щезни,

Бо три слова ніби три вітри…

Хай собі збігає кава з джезви,

Говори до мене, говори...

А втім, лише такої книги і можна було сподіватись від Богдана Томенчука, назву якій він придумав ще навесні. Хотілося спитати поета, яку вже назву він намислив для наступної книжки і що взагалі він задумав далі… Але ще зарано.

Хай спершу начитаємось цих віршів, бо на їх двісті сторінок буде зварена і випита не одна джезва кави…

Мар’яна Гутич


21.11.2019 3089
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1739
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1765
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1753
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5233 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2060 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

554

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

670

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

864

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

922
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1624
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3579
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10167
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26044
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10031 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7639
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

826
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1327
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

301
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1180
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

773
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1006