Бізнес з корінням з Ірану продовжує працювати та заробляти в Україні попри війну.
Так, перед повномасштабним вторгненням в Україну зафіксовано понад тисячу компаній з власниками з Ісламської Республіки Іран. Це бізнеси у галузі торгівлі, будівництва, ІТ, консультування та в ресторанній сфері. Що зміниться через введення санкцій на компанії, пов’язані з ІРІ?
Напередодні повномасштабного вторгнення в Україні було 1099 компаній з власниками з Ісламської республіки Іран.
Варто відзначити, що компанії з власниками з Ірану в Україні займаються гуртовою торгівлею, будівництвом, ресторанним бізнесом, залучені в ІТ-сфері та консультуванні з бізнес-питань.
Більшість бізнесів з іранським корінням в Україні зосереджена у Києві та області, а також на Харківщині, Одещині та Дніпропетровщині. Цікаво, що у Чернівецькій та Вінницькій областях жодної компанії з власниками з ІРІ не знайдено.
У 2022 статистичну звітність про результати своєї роботи за рік подали лише 5% або 51 компанія з іранськими власниками. Лише 15 компаній мали прибуток, решта повідомили про збитки або подали нульові декларації.
Найбільший дохід за результатами першого року війни зафіксований у ТОВ «Зіба» — 95,1 млн грн.
Ось як виглядає «десятка» українських компаній з іранським корінням:
Нагадаємо, що наприкінці травня за поданням Президента Верховна Рада ввела в дію рішення РНБО та запровадила санкції проти ісламської держави. Рішення передбачає обмеження торгівлі з Іраном, блокування транзиту ресурсів українською територією для його резидентів, а також блокування капіталів резидентів ІРІ в Україні на 50 років.
Співпраця з компаніями, що потрапили під санкції, належить до ризикових видів діяльності та привертає підвищену увагу правоохоронних органів. Опендатабот створив Реєстр українських компаній, пов’язаних з Іраном, де можна знайти список таких бізнесів та перевірити контрагентів і партнерів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!