Два місяці не дожив до свого 26-ліття. На Прикарпатті поховали захисника Маріуполя

У селі Рожнів на Прикарпатті поховали прикордонника, який загинув у російському полоні в Оленівці, Дмитра Кияненка. З початку повномасштабного вторгнення РФ військовослужбовець захищав країну в Маріуполі, де служив у прикордонному загоні.

Воїн був поранений на “Азовсталі”, згодом потрапив у російський полон під час виходу із заводу. Дмитро Кияненко два місяці не дожив до свого 26-ліття.

Про те, як прощалися з воїном на Прикарпатті, читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.

Прикордонник Дмитро Кияненко воював у Маріуполі
Прикордонник Дмитро Кияненко воював у Маріуполі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дмитра Кияненка поховали на Прикарпатті, адже тут, у селі Рожнів Косівського району, у березні 2022 року знайшли прихисток від війни батьки та дружина бійця з тримісячним сином. Прийняла їх у себе місцева жителька Христина Смадич. Жінка каже, їх спочатку об'єднала війна, а тепер — і спільне горе.

“Так сталося, що і мій чоловік пішов воювати. Мого чоловіка не стало 9 серпня, і вони були зі мною поруч. Вони вже жили в нас, завжди допомагали, підтримували як могли.

А 18 вересня і їхнього сина не стало. І так сталося, що наше горе, наша біда об’єднала з людьми, яких я не знала зовсім. Вони стали для мене рідними”, — розповідає Христина Смадич.

Заупокійне богослужіння за Дмитром Кияненком у центрі Косова
Заупокійне богослужіння за Дмитром Кияненком у центрі Косова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Батько загиблого Василь Кияненко пригадує, як за кілька днів до повномасштабного вторгнення син попросив забрати з Маріуполя дружину із сином та матір'ю в село Урзуф, де вони проживали. Дмитро хвилювався, що може розпочатися наступ на місто.

Після 24 лютого з іншими прикордонниками перебував на заводі “Азовсталь”, де отримав поранення. Наприкінці березня під час бойового завдання він з побратимами потрапили у засідку. 19 травня він вийшов у російський полон разом із іншими військовими, що були на заводі. З того часу перебував у колонії в Оленівці.

У Дмитра Кияненка залишилися батьки, дружина та однорічний син
У Дмитра Кияненка залишилися батьки, дружина та однорічний син. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Я знаю, що мій син помер достойно.

Я себе втішаю тим, що через тиждень після того, як він загинув, хлопців вивели з Оленівки”, — каже Василь Кияненко.

Люди на колінах зустрічали полеглого воїна Дмитра Кияненка
Люди на колінах зустрічали полеглого воїна Дмитра Кияненка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Провести в останню дорогу захисника Дмитра Кияненка вийшли близько сотні жителів. Люди на колінах зустріли траурний кортеж, що прибув до площі Незалежності у Косові, де відбулася заупокійна панахида.

Провести в останню дорогу захисника Дмитра Кияненка вийшли близько сотні жителів
Провести в останню дорогу захисника Дмитра Кияненка вийшли близько сотні жителів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Далі траурна колона вирушила до села Рожнів Косівського району. Живим коридором жителі села зустріли загиблого героя. Серед них була і Лариса Кричун.

“Ми отримали цю звістку таку важку, такі молоді люди гинуть. Дуже прикро. Ми не можемо бути осторонь і прийшли віддати йому останню шану.

Коли ще прочитали, що він був на “Азовсталі”, в Оленівці замучений був”, — каже Лариса Кричун.

Дмитро Кияненко був військовослужбовцем Донецького прикордонного загону міста Маріуполь
Дмитро Кияненко був військовослужбовцем Донецького прикордонного загону міста Маріуполь. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прийшла віддати шану загиблому військовому і жителька Рожнева Мар'яна Дутка.

“Ми маємо віддавати шану нашим воїнам, які зараз гинуть за нас, які захищають мене, моїх дітей, завдяки яким ми можемо тут спокійно спати”, — говорить Мар'яна Дутка.

Поховали Дмитра Кияненка у селі Рожнів на Прикарпатті
Поховали Дмитра Кияненка у селі Рожнів на Прикарпатті. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після живого коридору похоронна процесія рушила до каплички, де священники відслужили панахиду за захисником з “Азовсталі”. Дмитра Кияненка поховали у Рожневі на Прикарпатті.


Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

145
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13082 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1486
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

813
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6007
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1667

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

588

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1409

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1223

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1121
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

474
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

599
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1518
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

545
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

828
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5863
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13321
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

170
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

484
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

433
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

745 2