Душевна розмова з отцем Йосафатом Бойко

 

/data/blog/90766/e41f35cf96e180b42dd0d45b81c865cb.jpg

 

«Треба завжди знаходити час на спілкування»,- каже о. Йосафат. А й справді інколи вистачає простої розмови, щоб подолати непорозуміння, знайти відраду й подолати безнадію.

 

Спілкування допомагає відкрити для себе цілий Всесвіт у особі людині, пізнати її внутрішнє єство, почерпнути досі невідоме . Чудову змогу поспілкуватися з отцем Йосафатом Бойком, керівником парафії святих Кирила та Методія, настоятелем чоловічого монастиря “Воплоченого Слова” у Крихівцях мали учні « Школи професійної журналістики в Івано-Франківську».

 

Отець Йосафат  справляє враження надзвичайно позитивної людини, здається, наче він випромінює добро, яке розсіюється лагідним  промінням, створюючи приємну і душевну атмосферу.  Його спокійна манера вести бесіду, почуття гумору та харизма створюють магнетичну суміш, яка притягує й змушує сконцентруватись тільки на його словах. Насамперед, учнів цікавило  питання, з так званого розряду «вічних», а саме батьків та дітей.

 

Отче Йосафат, які поради дітям стосовно батьків Ви можете дати?

-         Найперше це спілкування. Треба завжди знаходити час на спілкування, навіть якщо це важко. З батьками треба говорити завжди,чи добре чи зле. Треба прислухатися,адже вони мають великий життєвий досвід. Ніколи не можна накручувати себе проти батьків,коли ви з чимось не згідні скажіть про це, й батьки будуть знати,що ви не погоджуєтеся. Пам'ятайте,спілкування-це головне.

А які стосунки з батьками були у Вас? -  Не все  було легко слухати,мабуть, як і у вас(Сміється). Мої батьки ніколи    не змушували мене до гріха, за що я вдячний Богу. У 18 років,коли я за покликанням пішов у монастир, вони були трохи невдоволені. Але це якраз повноліття, коли вже можна приймати рішення самостійно.

 

Чи є випадки ,коли можна не послухатись батьків?

-         Так, є два винятки, коли можна не слухати батьків. По-перше, це коли батьки намовляють робити зло,тобто змушують до гріха. А ,по-друге, це коли батьки змушують вибирати стан життя. Це до добра не приведе,адже за вибір несе відповідальність кожна людина зокрема. Батьки мають розуміти відразу,що діти не їхня власність, і вони мають іти за покликанням.

Чого не варто ніколи робити у стосунках з батьками?

-         Ніколи не говоріть про батьків зле. Ніколи і нікому. Треба керуватися заповіддю щодо  любові ближніх, адже говорити про інших погано – неетично,осуджувати інших християнство забороняє. Якщо вас щось не влаштовує у них, скажіть їм про це,але у добрій манері. Ви,діти можете бути стимулом,щоб батьки поводилися краще. Також, ніколи не можна класти батькам ультиматум.

І наостанок: що б Ви порадили нам  як майбутнім журналістам?

-          Ви – нове покоління. Кожен має йти за своїм серцем, якщо журналіст  йде за покликанням – це сила. Ви повинні передавати правду, ніколи не брехати, це основне. Висвітлюйте речі, які роблять людей і цей світ добрішими. Треба підживляти себе добром, багато читати,щоб спілкуватися з людьми на рівних. Кожен вік має свої спокуси, але є речі дуже важливі,а є неважливі взагалі. Пам’ятайте про це.

 

Олеся Парфан,

школа професійної журналістики


01.11.2015 Олеся Парфан 1656 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16178
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1538
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2138
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

574

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

673
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

555
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7460
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1749 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566