"Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон)

 

      У травні День Перемоги, Пам"яті, що триває завжди. Для українців думаю пам"яті, які зазнали найбільше жертв у другій світовій війні на фронті і в тилу. Однією із останніх жорстоких, свідомо спланованих сталінською владою крапок були жертви молодих людей, які виросли під окупацією і щоб не мати іншої психології  мислення, чужої, не радянської моралі потоплені у Дніпрі в процесі героїчного визволення спустошеного Києва. Галичани (бандерівці) були знищені у, так званому, Кенігсбергському котлі, що уже нічого не вирішував у війні, і до тепер ніхто не знає де їхні могили. Але скільки пафосних промов, патріотичних лозунгів, штучних зустрічей із ветеранами і фарисейськими  "слєзамі на глазах". Все для "теперішньої" перемоги поза фронтом у боротьбі із багатством, не думаючи про "memento more" (пам"ятай про смерть).

      У контексті  інших перемог, що хвилюють суспільство і донорський, де ми жебраємо допомогу, світ. Давно відомо, що одним із вагомих чинників, рушійною складовою успішного бізнесу і, як наслідок, економіки і бюджету держав є реклама. Україна проголошує, рекламує дуже багато ініціатив для власного народу і світу і однією з них є боротьба з корупцією. Завдяки рекламі ми нарешті у цьому плані вийшли на перше місце по корупції у світі. Хіба не перемога ?!

      Ще один аспект. Не вийшло із прийняттям Закону про "спецконфіскацію", тому що це грозило багатьом "бідним" і не тільки вилученню у будь-який час, без особливого обгрунтування, слідства, показаних активів у деклараціях, а і захованих, як підводна частина айсбергів та значно більша.

      Тепер виявляється можна (без Закону про "спецконфіскацію") вилучити незаконно одержані доходи "Януковича" у розмірі 1,4 млрд. доларів. Тут же хвалебні реляції щодо збільшення доходів бюджету, розподілу цих коштів і відновленню справедливості. За рахунок цих коштів мали б бути збільшені видатки на оборону, соціальний захист населення, учасників АТО і багато чого іншого. У той же час будуть збільшені золотовалютні запаси Національного банку (держави).

       Опустимось на грішну землю, шкода, що не на гнучкі спини брехливих ідеологів. Якщо це живі кошти у сумі 1,1 млрд. доларів (крім 199 млн. доларів, як вартість облігацій і на які нібито зменшено  внутрішній борг держави), що поступили на рахунок Державного казначейства, для їх розподілу парламентом необхідно внести зміни до Державного бюджету і спрямувати додатково на названі заходи. Якщо це декларації, чи популізм, найлегше нібито спрямувати їх на поповнення золотовалютних запасів, де суспільство не зможе проконтролювати реальність фінансової операції,  як і назване зменшення внутрішнього боргу за рахунок облігацій (цінних паперів).

       Продовжимо аналіз. Якщо видатки не будуть здійснені, стане зрозуміло, що усі  1,4 млрд. доларів - цінні папери, а не живі кошти  і до них може бути застосована єдина фінансова операція - зменшення внутрішньої заборгованості за облігації, що у загальному боргу держави понад 70 млрд. доларів і не особливо вирішальне. Але є і інший тривожний аспект. Кошти названі незаконними доходами "Януковича" не ідентифіковані на нього,  а нібито,  формально належать його злочинному оточенню. Крім того, третій рік за них не виплачуються, гарантовані умовами угод, відсотки (доходи) до закінчення терміну і викупу облігацій. Давайте подумаємо, можливий варіант програшу цієї справи у Європейських судах і доведеться повертати кошти, включаючи вартість цінних паперів, невиплачені відсотки і штрафні санкції за рахунок бюджету. Може ця влада знає, що її тоді не буде, і хай трава не росте. Один із таких ідеологів, який до тепер, тримаючи окремі фінансові потоки (золоті жили, знищивши контролюючі структури) уже формально пішов і розчинив у просторі витрачені кошти на побудову Європейського валу (шкода  не лінії Маннергейма, що забезпечила надійний захист Фінляндії) і не тільки.

       Інше, щодо названих хвалених, як манна небесна, названих коштів. Є варіант здійснити видатки (не треба вважати це моєю пропозицією) і на суму 1,1 млрд. доларів, що нібито є на рахунку у Держказначействі за рахунок  емісії,  друкування  гривень  (папірців), не думаючи про перспективу курсу національної валюти у рамках політики героїчного Національного банку, що уже тричі пограбував наші доходи і збереження, створити ефемерні доходи для названих видатків, заспокоєння суспільства та оправдання пропаганди заслуг у вилученні коштів.

       У нас багато "перемог" і будуть, а зараз ще про одну болючу для всіх, незважаючи на сторони барикад - владних месій,  бізнесменів, політиків з одного боку - простих громадян  з іншого, а у центрі Феміда -  судова система  України та її основа,  суб"єктивні судді, у залежності від напряму вітру влади, хоч також смертні, не прості і на щастя різні, забуваючи про істину, у названій вище фразі, про Вічність. З точки зору влади, негласно, реформа судової системи закінчена, хіба для своєї і світової громадськості  залишили крикливий психологічний рекламний прес про семимильні кроки успішної  її реформації у сторону справедливості і досягнення норми: "Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон).  Однак це ми не бачимо на практиці, виходячи із рішень окремих судів, щодо сильних "світу" українського. Прізвища і посади цих легіонерів, прибувших до нас з інших світів  заробляти, Ви знаєте.

       Це значить, що такі суди уже реформовані і люстровані, а інші, приймаючи рішення у такому ж ключі , чекають у черзі позитивного вирішення щодо себе, переживаючи за майбутнє, зважаючи на декларовані активи (навіть крім зареєстрованих статків на близьких). Є над чим розмірковувати, святість та Феміда стають суб"єктивними, а своя сорочка ближче до тіла.

       Подумайте і  у  Вас виникне сумнів, чому така різниця, протилежність між прийнятими рішеннями, постановами судів, суддями 1-ї інстанції, крім "своїх" резонансних, які живуть у громадянському середовищі серед нас (зважаючи на їх велику кількість, на них важче тиснути) у користь простих людей та шаблонними рішеннями ( не у порядку виключення, як їхньої місії), наприклад  апеляційних судів (їх менше 10-и в Україні)  за тими ж позовами у користь банкрутуючої  ідеології  держави. Що у нас судова система має подвійні стандарти, чи є сумніви у масовій некомпетентності суддів приземленого рівня?

       Зараз це приклад відмови колишнім державним службовцям, працівникам  міліції у перерахунку пенсій, хоч для себе такі перерахунки у сторону підвищення пенсій  судді провели, даючи зрозуміти, що світ буде вічно поділений на білих і чорних, бідних і багатих. Негласна думка віцепрем"єра та міністра  соцзахисту  (варто було б їх і багатьох  інших,  для практики,  перевести на роботу в Румунію),  в умовах дефіциту коштів Пенсійного фонду (де суми страхових внесків теперішніх  пенсіонерів за багато років і чому їх немає?), важливіша  Феміди. Дивлячись на штучні постаті  бонз у мантіях,  чомусь одразу приходиш до висновку, що наперед заготовлені рішення будуть не у користь простого люду, тебе, а тих, кому від імені держави, вони суб"єктивно  потрібні, необхідні для утримання на плаву ,а суддям, щоб жити у іншому вимірі.

       Прикро і сумно, зважаючи на сказане і не тільки. Невже у цій державі ми прийшли до того, що ніхто ні за що не несе відповідальності? Але є вихід, навіть перемоги привида. Депутатів треба вибирати за відкритими партійними списками, зберігаючи мажоритарну систему (щоб думка кожного знаходила місце у політиці), гречку у вигляді подачок, як наприклад 700 гривень, крім держави уже ніхто не дає, а суддів треба, щоб народ вибирав, як депутатів, за принципом "не демократичної" радянської системи.

        Стаття написана не про тих, кого стосується біблійна крилата фраза: "Не судіть ближнього свого і самі не будете судимі".


08.05.2017 Антон Костишин 2548 3
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496