"Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон)

 

      У травні День Перемоги, Пам"яті, що триває завжди. Для українців думаю пам"яті, які зазнали найбільше жертв у другій світовій війні на фронті і в тилу. Однією із останніх жорстоких, свідомо спланованих сталінською владою крапок були жертви молодих людей, які виросли під окупацією і щоб не мати іншої психології  мислення, чужої, не радянської моралі потоплені у Дніпрі в процесі героїчного визволення спустошеного Києва. Галичани (бандерівці) були знищені у, так званому, Кенігсбергському котлі, що уже нічого не вирішував у війні, і до тепер ніхто не знає де їхні могили. Але скільки пафосних промов, патріотичних лозунгів, штучних зустрічей із ветеранами і фарисейськими  "слєзамі на глазах". Все для "теперішньої" перемоги поза фронтом у боротьбі із багатством, не думаючи про "memento more" (пам"ятай про смерть).

      У контексті  інших перемог, що хвилюють суспільство і донорський, де ми жебраємо допомогу, світ. Давно відомо, що одним із вагомих чинників, рушійною складовою успішного бізнесу і, як наслідок, економіки і бюджету держав є реклама. Україна проголошує, рекламує дуже багато ініціатив для власного народу і світу і однією з них є боротьба з корупцією. Завдяки рекламі ми нарешті у цьому плані вийшли на перше місце по корупції у світі. Хіба не перемога ?!

      Ще один аспект. Не вийшло із прийняттям Закону про "спецконфіскацію", тому що це грозило багатьом "бідним" і не тільки вилученню у будь-який час, без особливого обгрунтування, слідства, показаних активів у деклараціях, а і захованих, як підводна частина айсбергів та значно більша.

      Тепер виявляється можна (без Закону про "спецконфіскацію") вилучити незаконно одержані доходи "Януковича" у розмірі 1,4 млрд. доларів. Тут же хвалебні реляції щодо збільшення доходів бюджету, розподілу цих коштів і відновленню справедливості. За рахунок цих коштів мали б бути збільшені видатки на оборону, соціальний захист населення, учасників АТО і багато чого іншого. У той же час будуть збільшені золотовалютні запаси Національного банку (держави).

       Опустимось на грішну землю, шкода, що не на гнучкі спини брехливих ідеологів. Якщо це живі кошти у сумі 1,1 млрд. доларів (крім 199 млн. доларів, як вартість облігацій і на які нібито зменшено  внутрішній борг держави), що поступили на рахунок Державного казначейства, для їх розподілу парламентом необхідно внести зміни до Державного бюджету і спрямувати додатково на названі заходи. Якщо це декларації, чи популізм, найлегше нібито спрямувати їх на поповнення золотовалютних запасів, де суспільство не зможе проконтролювати реальність фінансової операції,  як і назване зменшення внутрішнього боргу за рахунок облігацій (цінних паперів).

       Продовжимо аналіз. Якщо видатки не будуть здійснені, стане зрозуміло, що усі  1,4 млрд. доларів - цінні папери, а не живі кошти  і до них може бути застосована єдина фінансова операція - зменшення внутрішньої заборгованості за облігації, що у загальному боргу держави понад 70 млрд. доларів і не особливо вирішальне. Але є і інший тривожний аспект. Кошти названі незаконними доходами "Януковича" не ідентифіковані на нього,  а нібито,  формально належать його злочинному оточенню. Крім того, третій рік за них не виплачуються, гарантовані умовами угод, відсотки (доходи) до закінчення терміну і викупу облігацій. Давайте подумаємо, можливий варіант програшу цієї справи у Європейських судах і доведеться повертати кошти, включаючи вартість цінних паперів, невиплачені відсотки і штрафні санкції за рахунок бюджету. Може ця влада знає, що її тоді не буде, і хай трава не росте. Один із таких ідеологів, який до тепер, тримаючи окремі фінансові потоки (золоті жили, знищивши контролюючі структури) уже формально пішов і розчинив у просторі витрачені кошти на побудову Європейського валу (шкода  не лінії Маннергейма, що забезпечила надійний захист Фінляндії) і не тільки.

       Інше, щодо названих хвалених, як манна небесна, названих коштів. Є варіант здійснити видатки (не треба вважати це моєю пропозицією) і на суму 1,1 млрд. доларів, що нібито є на рахунку у Держказначействі за рахунок  емісії,  друкування  гривень  (папірців), не думаючи про перспективу курсу національної валюти у рамках політики героїчного Національного банку, що уже тричі пограбував наші доходи і збереження, створити ефемерні доходи для названих видатків, заспокоєння суспільства та оправдання пропаганди заслуг у вилученні коштів.

       У нас багато "перемог" і будуть, а зараз ще про одну болючу для всіх, незважаючи на сторони барикад - владних месій,  бізнесменів, політиків з одного боку - простих громадян  з іншого, а у центрі Феміда -  судова система  України та її основа,  суб"єктивні судді, у залежності від напряму вітру влади, хоч також смертні, не прості і на щастя різні, забуваючи про істину, у названій вище фразі, про Вічність. З точки зору влади, негласно, реформа судової системи закінчена, хіба для своєї і світової громадськості  залишили крикливий психологічний рекламний прес про семимильні кроки успішної  її реформації у сторону справедливості і досягнення норми: "Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон).  Однак це ми не бачимо на практиці, виходячи із рішень окремих судів, щодо сильних "світу" українського. Прізвища і посади цих легіонерів, прибувших до нас з інших світів  заробляти, Ви знаєте.

       Це значить, що такі суди уже реформовані і люстровані, а інші, приймаючи рішення у такому ж ключі , чекають у черзі позитивного вирішення щодо себе, переживаючи за майбутнє, зважаючи на декларовані активи (навіть крім зареєстрованих статків на близьких). Є над чим розмірковувати, святість та Феміда стають суб"єктивними, а своя сорочка ближче до тіла.

       Подумайте і  у  Вас виникне сумнів, чому така різниця, протилежність між прийнятими рішеннями, постановами судів, суддями 1-ї інстанції, крім "своїх" резонансних, які живуть у громадянському середовищі серед нас (зважаючи на їх велику кількість, на них важче тиснути) у користь простих людей та шаблонними рішеннями ( не у порядку виключення, як їхньої місії), наприклад  апеляційних судів (їх менше 10-и в Україні)  за тими ж позовами у користь банкрутуючої  ідеології  держави. Що у нас судова система має подвійні стандарти, чи є сумніви у масовій некомпетентності суддів приземленого рівня?

       Зараз це приклад відмови колишнім державним службовцям, працівникам  міліції у перерахунку пенсій, хоч для себе такі перерахунки у сторону підвищення пенсій  судді провели, даючи зрозуміти, що світ буде вічно поділений на білих і чорних, бідних і багатих. Негласна думка віцепрем"єра та міністра  соцзахисту  (варто було б їх і багатьох  інших,  для практики,  перевести на роботу в Румунію),  в умовах дефіциту коштів Пенсійного фонду (де суми страхових внесків теперішніх  пенсіонерів за багато років і чому їх немає?), важливіша  Феміди. Дивлячись на штучні постаті  бонз у мантіях,  чомусь одразу приходиш до висновку, що наперед заготовлені рішення будуть не у користь простого люду, тебе, а тих, кому від імені держави, вони суб"єктивно  потрібні, необхідні для утримання на плаву ,а суддям, щоб жити у іншому вимірі.

       Прикро і сумно, зважаючи на сказане і не тільки. Невже у цій державі ми прийшли до того, що ніхто ні за що не несе відповідальності? Але є вихід, навіть перемоги привида. Депутатів треба вибирати за відкритими партійними списками, зберігаючи мажоритарну систему (щоб думка кожного знаходила місце у політиці), гречку у вигляді подачок, як наприклад 700 гривень, крім держави уже ніхто не дає, а суддів треба, щоб народ вибирав, як депутатів, за принципом "не демократичної" радянської системи.

        Стаття написана не про тих, кого стосується біблійна крилата фраза: "Не судіть ближнього свого і самі не будете судимі".


08.05.2017 Антон Костишин 2736 3
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

855 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

958
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1747
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720