“Друг Да Вінчі” з Прикарпаття вірить, що “правосєки” — щасливі в Бога

 

 

Ще кілька років тому Дмитро Коцюбайло був звичайним школярем, вчився у школі, далі – у будівельному ліцеї на художньому факультеті. Був здібним до науки, наполегливим та працьовитим. А оскільки він старший син у сім’ї, був хорошою опорою для батьків.

 

Сьогодні Дмитро, або друг Да Вінчі, як його називають бійці Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», – командир 1 штурмової роти 5 БАТ ДУК.

 

Він лише посміхається, коли мати згадує про його 16 років. Тоді Дмитро Коцюбайло, після проходження медкомісії у військкоматі, просив маму «щось зробити», щоб він не йшов в армію, оскільки ніхто з його товаришів не йде. Зараз своїми вміннями у воєнній справі він перевершує багатьох старших за віком бійців, повідомляють ”Вікна” з посиланням на Галицьке слово.

 

У свої 19 років Дмитро майстерно володіє технікою стрільби з АК, РПК, АГС, ПТРС, РГД, офіційно вважається кулеметником. На відміну від багатьох призовників, котрі не готові були до служби, а війна стала для них неабиким випробуванням і стресом, Дмитро знайшов себе саме на фронті. Одразу після Майдану, на котрому він був з самого початку, хлопець поїхав тренуватись у вишкільний центр «Десна» (на Чернігівщині), а далі – на фронт у лавах Добровольчого Українського Корпусу. Там він змужнів, став стриманішим, спокійнішим, розсудливішим. Своїй мамі він сказав: «Мамо, це моє…».

 

Зараз Да Вінчі – незаперечний командир своїх бійців, котрі, не дивлячись на те, що він один із наймолодших серед них, слухаються його наказів. Побратими розповідають, що він дуже ініціативний. Ніколи просто не очікує на бій. Працює на випередження дії, будує укріпрайони. Дмитро брав участь у боях у всіх найгарячіших точках – під Савур-Могилою, в Пісках, в аеропорту.

 

Цього тижня виконує завдання на шахті «Бутовка» (за с. Опитним), де ведуться активні бої. За останні два тижні тут загинуло вже 2 бійці та 10 поранено. Да Вінчі неодноразово був під обстрілами і завжди показує себе як відважний боєць, він має здатність швидко реагувати на ситуацію. Як розповів його побратим, під час ротації в аеропорт при в’їзді напали сепаратисти. Дмитро одразу ж зреагував і 5 пострілами з «мухи» (РПГ – ручний протитанковий гранатомет) «відсік» їх, врятувавши ситуацію. Після цього мав легку контузію, оскільки через несподіваність ситуації не встиг одягнути протишумові навушники. Да Вінчі дуже влучно стріляє, на його рахунку є навіть підбитий танк. Під час оборони наших позицій, поблизу смт Піски, де він провів 7 місяців (5 з них – без виїзду), хлопець був важко поранений.

 

У Дмитра – зламана ключиця, кілька ребер, права скула, розірвана щока. – Блін, я тільки мав їхати в аеропорт на ротацію. І тут на тобі, поїхав... Нічого, тиждень відлежусь і назад, — прокоментував це Дмитро. І справді, не дочекавшись повної реабілітації, повернувся на Схід. Серед друзів у селі Дмитро користується повагою та авторитетом. Дехто після спілкування з ним «запалюється» і хоче теж їхати, та батьки, оточення стримують їх. Більшість однолітків батьки відкуповують від армії, відправляють на заробітки за кордон. Мати застерігає Дмитра від вербування друзів, бо не дай Бог потім щось станеться з одним із тих хлопців – будуть звинувачувати їхню сім’ю. За цей час, що хлопець служить в Добровольчому Українському Корпусі, йому з військкомату вже тричі надсилали повістки. Мати трохи набрала злості і, за її словами, «зробила революцію» у Галицькому військкоматі. А вже як приїхали воєнкоми в село і побачили її, то лише говорили хлопцям, що були поруч: «Беріть приклад з Дмитра Коцюбайла»… Вдома на Дмитра очікують три сестрички і брат, ще одна сестра одружена і живе з сім’єю окремо. Вони захоплюються своїм братом-героєм і радіють кожній його невеликій відпустці. Говорять, що частіше бачать його по телевізору, коли він дає коментарі в новинах, аніж вживу.

 

Сім’я бійця багатодітна. Та допомоги від влади практично не отримують. Мама розповідає, як колись на День матері з сільської ради дали один банан. І це на 6 дітей!.. А чотири роки тому з районної ради матері-героїні привезли великодній кошик. Оце і вся допомога. У березні приїжджала ціла делегація з районної ради. Ціла купа обіцянок – і так по сьогоднішній день. Обіцяли роботу знайти матері на території с. Бовшів. Якось ще дзвонили: «Чим ми вам можемо допомогти? Які у вас проблеми?..». І так три дні підряд, після цього ніхто нічого…Коли Да Вінчі був поранений, то люди трохи зібрали коштів у селі, у школі, з районної ради теж дали грошову допомогу.

 

А зараз про нього згадують лише у його рідній школі, де в честь героя зробили куток пошани. Зараз Дмитро повністю віддається боротьбі за Україну. Він, мабуть, найдовше на цій війні. Їде на ротацію раз на 3-5 місяців, і то тільки на кілька днів. Каже, що його місце на фронті. Про небезпеку намагається не думати. Говорить: «Просто вірю – «правосєки» щасливі в Бога!». За словами рідних, він отримав там сильну віру, і саме це дає йому сили до подальшої боротьби.


01.07.2015 702 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4768 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1519
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1579
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2716
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2408
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2328

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

328

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1546

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2289

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3034
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

630
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

789
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

729
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

582
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16048
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2932
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1195
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26686 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1061
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

921 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

718