Драйвер розвитку економіки: в Івано-Франківську обговорювали роль креативних індустрій на базі «Палацу Потоцьких» (ФОТО)

В Івано-Франківську 27 лютого відбувся форум креативних індустрій в рамках проєктної ініціативи "Створення інфраструктури для бізнесу, що постраждав від війни".

Форум, організований в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)», відвідала журналістка Фіртки.

Так, підбили підсумки реалізації проєкту SRER в Івано-Франківську, обговорили досягнення, виклики та перспективи розвитку бізнес-інфраструктури та креативних індустрій. 

Захід об’єднав підприємців, представників місцевого самоврядування, міжнародних організацій, експертів та всіх, хто долучився до успішної реалізації ініціативи.

"Проєкт націлений на те, щоб підтримувати креативні індустрії в Україні, які найбільше постраждали від війни, які призупинили діяльність на початку російського повномасштабного вторгнення та не мали можливості працювати.

Безпосередньо ми вкладаємо в інфраструктуру для тих людей, які можуть креативно створювати свої бізнеси.

Це, зокрема, на Палаці Потоцьких виділили понад 600 метрів квартирних площ, де вони можуть використовувати для аудіо та звукового мистецтва, також створять коворкінг та конгрес-центр.

Фактично за допомогою грантових коштів на Палаці Потоцьких буде створено центр креативних індустрій міста", — розповідає директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк.

"Ми реалізовуємо нашу концепцію ревіталізації та розвитку комплексу загалом. Але наразі йде завершення одного з грантових проєктів — проєкт від Організації ПРООН з фінансуванням від європейських фондів, таких як GIZ та інші.

На цьому етапі реалізовуємо частину проєкту щодо конгрес-центру — це корпус, який колись був хірургічний, який найкраще збережений та на який ми мали вже готову проєктну документацію.

Ми її пристосували під потребу цього проєкту. Власне весь перший поверх буде пристосовано і вже фактично завершуються реставраційні роботи, робити з інженерного обладнання цього корпусу", — каже директор комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

Володимир Гайдар додає, в рамках цього проєкту будуть представляти дві функції, на які вже є закуплене та протестоване обладнання.

"Це є один з напрямків цифрового і аналогового фото, ми створюємо фотостудію і лабораторію аналогового фото, де друкуватимуть фото в аналоговий спосіб, друкуватимуть фото на плівку.

Такі способи є досить актуальними та потрібними за кордоном і в креативних індустріях. Такі майстерні в Україні вже є. Найближче — у Львові, ще одна — в Києві. А далі — у Польщі та в інших європейських країнах.

Ми провели ряд воркшопів, де протестували обладнання і можемо впевнено вже сьогодні говорити про результати. Найближчим часом можна буде вже користуватися цим простором", — зазначає Гайдар.

Володимир Гайдар розповідає, друга функція — це студія звукозапису "Радіопалац".

"Найперше ми її позиціюємо, як записування мовленнєвого контенту, тобто це подкасти, аудіокниги та транслювання музики, яку ми найбільше хотіли б підтримати та підіймати власне на цьому радіо — це є класична музика від бароко до сьогодні й джазова музика.

Ми провели ряд воркшопів, майстер-класів на тому обладнанні, яке вже закуплене і можемо сказати, що можемо писати музичний контент і міксувати його з мовленнєвим. Тому матимемо абсолютно повноцінну студію звукозапису.

Ми ці події робимо для того, щоб максимально проявити наші функції, напрямки, показати наші можливості.

Власне на кожен напрямок є вже підібрані керівники. Вони згодом детальніше розповідатимуть для тих, хто зацікавлений до співпраці", — ділиться Гайдар.

Також Володимир Гайдар каже, планують відкрити коворкінг на понад 10 обладнаних робочих місць і конференцзал, який також працюватиме як виставковий.

"Цінність цього простору буде в тому, що можна буде надавати комплексні послуги для всіх охочих. Для тих, хто замовлятиме конференцзал, зможемо надавати послуги відразу з фотографуванням чи запису подкастів і навпаки, міксуючи.

Наше завдання — це ревіталізація, трансформація, розвиток. Йдеться не про окремий лише один корпус, про який ми говоримо, а загалом про Палац, комплекс різних напрямків", — додає Гайдар.

"Цей проєкт насправді є дуже важливим для міста, оскільки креативні індустрії — це є той напрямок, який традиційно добре розвинений в Івано-Франківську і який може бути драйвером загалом для розвитку економіки Івано-Франківська та громади. 

Те, що Палац Потоцьких починає ставати дійсно культурним, інноваційним та центром економічного зростання — це є підсумок сьогодні важливої та великої роботи всієї команди над проєктом.

Вважаю, що це велика подія для Івано-Франківська", — наголосив заступник голови Івано-Франківська Михайло Смушак.


Довідково: Проєкт SRER в Івано-Франківську спрямований на відновлення економіки громади шляхом створення сучасної бізнес-інфраструктури у приміщенні Палацу Потоцьких.

У межах ініціативи здійснено реставраційні роботи будівлі, облаштовано простір для підприємців та представників креативних індустрій, створено студію звукозапису та фотостудію, а також надано фінансову підтримку для розвитку місцевого бізнесу через ваучерну програму.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни

Понад 185 компаній на Івано-Франківщину: куди найчастіше релокується бізнес

Бюджетом понад мільйон доларів: в Івано-Франківську завершують проєкт допомоги бізнесу, що постраждав від війни


27.02.2025 1228
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6240
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1070
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

606
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5606
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1511
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1374

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

451

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1272

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1097

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

335
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

380
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1328
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

414
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

682
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5723
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

428
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

295
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

636 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1079
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

937