Драйвер розвитку економіки: в Івано-Франківську обговорювали роль креативних індустрій на базі «Палацу Потоцьких» (ФОТО)

В Івано-Франківську 27 лютого відбувся форум креативних індустрій в рамках проєктної ініціативи "Створення інфраструктури для бізнесу, що постраждав від війни".

Форум, організований в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)», відвідала журналістка Фіртки.

Так, підбили підсумки реалізації проєкту SRER в Івано-Франківську, обговорили досягнення, виклики та перспективи розвитку бізнес-інфраструктури та креативних індустрій. 

Захід об’єднав підприємців, представників місцевого самоврядування, міжнародних організацій, експертів та всіх, хто долучився до успішної реалізації ініціативи.

"Проєкт націлений на те, щоб підтримувати креативні індустрії в Україні, які найбільше постраждали від війни, які призупинили діяльність на початку російського повномасштабного вторгнення та не мали можливості працювати.

Безпосередньо ми вкладаємо в інфраструктуру для тих людей, які можуть креативно створювати свої бізнеси.

Це, зокрема, на Палаці Потоцьких виділили понад 600 метрів квартирних площ, де вони можуть використовувати для аудіо та звукового мистецтва, також створять коворкінг та конгрес-центр.

Фактично за допомогою грантових коштів на Палаці Потоцьких буде створено центр креативних індустрій міста", — розповідає директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк.

"Ми реалізовуємо нашу концепцію ревіталізації та розвитку комплексу загалом. Але наразі йде завершення одного з грантових проєктів — проєкт від Організації ПРООН з фінансуванням від європейських фондів, таких як GIZ та інші.

На цьому етапі реалізовуємо частину проєкту щодо конгрес-центру — це корпус, який колись був хірургічний, який найкраще збережений та на який ми мали вже готову проєктну документацію.

Ми її пристосували під потребу цього проєкту. Власне весь перший поверх буде пристосовано і вже фактично завершуються реставраційні роботи, робити з інженерного обладнання цього корпусу", — каже директор комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

Володимир Гайдар додає, в рамках цього проєкту будуть представляти дві функції, на які вже є закуплене та протестоване обладнання.

"Це є один з напрямків цифрового і аналогового фото, ми створюємо фотостудію і лабораторію аналогового фото, де друкуватимуть фото в аналоговий спосіб, друкуватимуть фото на плівку.

Такі способи є досить актуальними та потрібними за кордоном і в креативних індустріях. Такі майстерні в Україні вже є. Найближче — у Львові, ще одна — в Києві. А далі — у Польщі та в інших європейських країнах.

Ми провели ряд воркшопів, де протестували обладнання і можемо впевнено вже сьогодні говорити про результати. Найближчим часом можна буде вже користуватися цим простором", — зазначає Гайдар.

Володимир Гайдар розповідає, друга функція — це студія звукозапису "Радіопалац".

"Найперше ми її позиціюємо, як записування мовленнєвого контенту, тобто це подкасти, аудіокниги та транслювання музики, яку ми найбільше хотіли б підтримати та підіймати власне на цьому радіо — це є класична музика від бароко до сьогодні й джазова музика.

Ми провели ряд воркшопів, майстер-класів на тому обладнанні, яке вже закуплене і можемо сказати, що можемо писати музичний контент і міксувати його з мовленнєвим. Тому матимемо абсолютно повноцінну студію звукозапису.

Ми ці події робимо для того, щоб максимально проявити наші функції, напрямки, показати наші можливості.

Власне на кожен напрямок є вже підібрані керівники. Вони згодом детальніше розповідатимуть для тих, хто зацікавлений до співпраці", — ділиться Гайдар.

Також Володимир Гайдар каже, планують відкрити коворкінг на понад 10 обладнаних робочих місць і конференцзал, який також працюватиме як виставковий.

"Цінність цього простору буде в тому, що можна буде надавати комплексні послуги для всіх охочих. Для тих, хто замовлятиме конференцзал, зможемо надавати послуги відразу з фотографуванням чи запису подкастів і навпаки, міксуючи.

Наше завдання — це ревіталізація, трансформація, розвиток. Йдеться не про окремий лише один корпус, про який ми говоримо, а загалом про Палац, комплекс різних напрямків", — додає Гайдар.

"Цей проєкт насправді є дуже важливим для міста, оскільки креативні індустрії — це є той напрямок, який традиційно добре розвинений в Івано-Франківську і який може бути драйвером загалом для розвитку економіки Івано-Франківська та громади. 

Те, що Палац Потоцьких починає ставати дійсно культурним, інноваційним та центром економічного зростання — це є підсумок сьогодні важливої та великої роботи всієї команди над проєктом.

Вважаю, що це велика подія для Івано-Франківська", — наголосив заступник голови Івано-Франківська Михайло Смушак.


Довідково: Проєкт SRER в Івано-Франківську спрямований на відновлення економіки громади шляхом створення сучасної бізнес-інфраструктури у приміщенні Палацу Потоцьких.

У межах ініціативи здійснено реставраційні роботи будівлі, облаштовано простір для підприємців та представників креативних індустрій, створено студію звукозапису та фотостудію, а також надано фінансову підтримку для розвитку місцевого бізнесу через ваучерну програму.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни

Понад 185 компаній на Івано-Франківщину: куди найчастіше релокується бізнес

Бюджетом понад мільйон доларів: в Івано-Франківську завершують проєкт допомоги бізнесу, що постраждав від війни


27.02.2025 1364
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1555
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3031
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1064
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1109
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1132 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3342 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

135

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1036

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

856

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

393
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

241
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2424
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1223
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

503
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15125
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7431
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

251
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

307
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

337
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

423
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

714