Доживемо до пенсії?

 

Пенсійна реформа жовтня 2011 року. Так звичайно, - тема таки заїжджена, хоча саме політики не дають нам про неї забути.

Майже всі політичні партії (окрім, хіба що Партії Регіонів) робили ставку на скасуванні цієї реформи в передвиборчій компанії 2012 року та й кандидати-мажоритарники цього питання не оминули.

І що ми бачимо? Вибори давно пройшли. А віз і нині там…

 

Пенсійна реформа потрібна владі. Питання – навіщо? За висновками українських експертів введення Пенсійної реформи за один рік дало 2 мільярда економії в дефіциті бюджету Пенсійного Фонду. При видатковій частині приблизно в 212 млрд. грн. за рік - це як капля в морі. Тоді ж навіщо влада так за неї чіпається? Питання відкрите…

Хоча, можна подумати над іншим. На Україні працездатних людей 21 млн. чол. Натомість пенсійні внески сплачують 14 млн. людей, ці гроші йдуть на утримання 13,7 млн. пенсіонерів. Не замало? В нас, фактично, один працюючий утримує одного пенсіонера. Але, разом з тим, 7 мільйонів людей взагалі не сплачують жодного соціального внеску, в тому числі, і в Пенсійний Фонд. Ці громадяни отримують зарплату «в конвертах». І не тому, що їм так подобається, адже всі прекрасно розуміють, що при нинішній пенсійній політиці – їм на старості нормальної пенсії не бачити. Так вигідно самим роботодавцям, більшість з яких чиновники-мільярдери, які й ініціювали цю горезвісну реформу, а тепер самі проводять виплату зарплат «в конвертах». Тому й шукають шляхи, як вирішити проблеми Пенсійного Фонду за рахунок самих пенсіонерів і простих громадян.

Наші можновладці без зупинку нам твердять про те, що пенсійна реформа необхідна, що підвищення пенсійного віку на наших громадянах взагалі не відіб’ється, адже практично всі продовжують працювати далі. А наша влада хоче нам тільки добра, тому і дозволила довше працювати.

У нас дійсно найнижчий вік виходу на пенсію порівняно з іншими розвинутими країнами світу, але ж наша влада свідомо забуває про те, що середній вік українського населення становить 40,4 років (за даними представництва ООН станом на 01.01.2013 року). Також в повідомленні представництва ООН зазначається, що українці старші за 60 років становлять 21,2 % населення, а старші за 65 років – 15,2%. Середня тривалість життя у чоловіків становить майже 66 років, у жінок – майже 76 років. В тій ж Польщі (яку нерідко використовують для порівняння) – середня тривалість життя – 76 років (чоловіки – 71,9 років, жінки – 80 років).

 

Пенсійна реформа потрібна опозиції. Саме так. Для опозиційних лідерів потрібна так звана «страшилка» у вигляді Пенсійної реформи. Тому, якщо ця тема зникне, то не буде однієї вагомої проблеми, яку можна використовувати у виступах проти влади.

Опозиційним депутатам не потрібен результат, а потрібна демонстрація стурбованості нашими проблемами.

Адже нашим обранцям за свою піврічну каденцію було не до нас та наших проблем. А свої передвиборчі обіцянки більшість із них ніколи й не виконували.

Тільки нещодавно в квітні вже цього року народні депутати спромоглися протягнути на голосування аж два законопроекти – один із них пропонував знизити вік виходу на пенсію для жінок в 55, а для чоловіків в 60 років. А другий взагалі пропонував відновити пенсійне законодавство, яке існувало до проведення сумнозвісної реформи. І як ми знаємо – для одного законопроекту не вистачило лише 3 голосів, а для другого – 5.

І це наводить на думку – а воно їм треба? Напевно ні.

Водночас зрозуміло, що саме по собі голосування за скасування пенсійної реформи не вирішує самої проблеми. Адже, щоби скасувати Пенсійну реформу потрібна спільна робота уряду і депутатів. У цьому питанні вже не можна повернутися назад у нульову точку, оскільки ця реформа почала діяти. А от єдності у них якраз і немає.

І ось знову 15 травня 2013 року в Верховній Раді зареєстровано законопроект відносно страхового стажу для призначення мінімальної пенсії. В цьому проекті пропонується знизити мінімальний страховий стаж для отримання пенсії на 5 років, тобто жінкам – 25 років та чоловікам – 30 років. Скоріш за все і йому не вистачить кількох голосів.

 


31.05.2013 Оксана Соболик 1934 2
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742