Доживемо до пенсії?

 

Пенсійна реформа жовтня 2011 року. Так звичайно, - тема таки заїжджена, хоча саме політики не дають нам про неї забути.

Майже всі політичні партії (окрім, хіба що Партії Регіонів) робили ставку на скасуванні цієї реформи в передвиборчій компанії 2012 року та й кандидати-мажоритарники цього питання не оминули.

І що ми бачимо? Вибори давно пройшли. А віз і нині там…

 

Пенсійна реформа потрібна владі. Питання – навіщо? За висновками українських експертів введення Пенсійної реформи за один рік дало 2 мільярда економії в дефіциті бюджету Пенсійного Фонду. При видатковій частині приблизно в 212 млрд. грн. за рік - це як капля в морі. Тоді ж навіщо влада так за неї чіпається? Питання відкрите…

Хоча, можна подумати над іншим. На Україні працездатних людей 21 млн. чол. Натомість пенсійні внески сплачують 14 млн. людей, ці гроші йдуть на утримання 13,7 млн. пенсіонерів. Не замало? В нас, фактично, один працюючий утримує одного пенсіонера. Але, разом з тим, 7 мільйонів людей взагалі не сплачують жодного соціального внеску, в тому числі, і в Пенсійний Фонд. Ці громадяни отримують зарплату «в конвертах». І не тому, що їм так подобається, адже всі прекрасно розуміють, що при нинішній пенсійній політиці – їм на старості нормальної пенсії не бачити. Так вигідно самим роботодавцям, більшість з яких чиновники-мільярдери, які й ініціювали цю горезвісну реформу, а тепер самі проводять виплату зарплат «в конвертах». Тому й шукають шляхи, як вирішити проблеми Пенсійного Фонду за рахунок самих пенсіонерів і простих громадян.

Наші можновладці без зупинку нам твердять про те, що пенсійна реформа необхідна, що підвищення пенсійного віку на наших громадянах взагалі не відіб’ється, адже практично всі продовжують працювати далі. А наша влада хоче нам тільки добра, тому і дозволила довше працювати.

У нас дійсно найнижчий вік виходу на пенсію порівняно з іншими розвинутими країнами світу, але ж наша влада свідомо забуває про те, що середній вік українського населення становить 40,4 років (за даними представництва ООН станом на 01.01.2013 року). Також в повідомленні представництва ООН зазначається, що українці старші за 60 років становлять 21,2 % населення, а старші за 65 років – 15,2%. Середня тривалість життя у чоловіків становить майже 66 років, у жінок – майже 76 років. В тій ж Польщі (яку нерідко використовують для порівняння) – середня тривалість життя – 76 років (чоловіки – 71,9 років, жінки – 80 років).

 

Пенсійна реформа потрібна опозиції. Саме так. Для опозиційних лідерів потрібна так звана «страшилка» у вигляді Пенсійної реформи. Тому, якщо ця тема зникне, то не буде однієї вагомої проблеми, яку можна використовувати у виступах проти влади.

Опозиційним депутатам не потрібен результат, а потрібна демонстрація стурбованості нашими проблемами.

Адже нашим обранцям за свою піврічну каденцію було не до нас та наших проблем. А свої передвиборчі обіцянки більшість із них ніколи й не виконували.

Тільки нещодавно в квітні вже цього року народні депутати спромоглися протягнути на голосування аж два законопроекти – один із них пропонував знизити вік виходу на пенсію для жінок в 55, а для чоловіків в 60 років. А другий взагалі пропонував відновити пенсійне законодавство, яке існувало до проведення сумнозвісної реформи. І як ми знаємо – для одного законопроекту не вистачило лише 3 голосів, а для другого – 5.

І це наводить на думку – а воно їм треба? Напевно ні.

Водночас зрозуміло, що саме по собі голосування за скасування пенсійної реформи не вирішує самої проблеми. Адже, щоби скасувати Пенсійну реформу потрібна спільна робота уряду і депутатів. У цьому питанні вже не можна повернутися назад у нульову точку, оскільки ця реформа почала діяти. А от єдності у них якраз і немає.

І ось знову 15 травня 2013 року в Верховній Раді зареєстровано законопроект відносно страхового стажу для призначення мінімальної пенсії. В цьому проекті пропонується знизити мінімальний страховий стаж для отримання пенсії на 5 років, тобто жінкам – 25 років та чоловікам – 30 років. Скоріш за все і йому не вистачить кількох голосів.

 


31.05.2013 Оксана Соболик 1904 2
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3751 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269