Доживемо до пенсії?

 

Пенсійна реформа жовтня 2011 року. Так звичайно, - тема таки заїжджена, хоча саме політики не дають нам про неї забути.

Майже всі політичні партії (окрім, хіба що Партії Регіонів) робили ставку на скасуванні цієї реформи в передвиборчій компанії 2012 року та й кандидати-мажоритарники цього питання не оминули.

І що ми бачимо? Вибори давно пройшли. А віз і нині там…

 

Пенсійна реформа потрібна владі. Питання – навіщо? За висновками українських експертів введення Пенсійної реформи за один рік дало 2 мільярда економії в дефіциті бюджету Пенсійного Фонду. При видатковій частині приблизно в 212 млрд. грн. за рік - це як капля в морі. Тоді ж навіщо влада так за неї чіпається? Питання відкрите…

Хоча, можна подумати над іншим. На Україні працездатних людей 21 млн. чол. Натомість пенсійні внески сплачують 14 млн. людей, ці гроші йдуть на утримання 13,7 млн. пенсіонерів. Не замало? В нас, фактично, один працюючий утримує одного пенсіонера. Але, разом з тим, 7 мільйонів людей взагалі не сплачують жодного соціального внеску, в тому числі, і в Пенсійний Фонд. Ці громадяни отримують зарплату «в конвертах». І не тому, що їм так подобається, адже всі прекрасно розуміють, що при нинішній пенсійній політиці – їм на старості нормальної пенсії не бачити. Так вигідно самим роботодавцям, більшість з яких чиновники-мільярдери, які й ініціювали цю горезвісну реформу, а тепер самі проводять виплату зарплат «в конвертах». Тому й шукають шляхи, як вирішити проблеми Пенсійного Фонду за рахунок самих пенсіонерів і простих громадян.

Наші можновладці без зупинку нам твердять про те, що пенсійна реформа необхідна, що підвищення пенсійного віку на наших громадянах взагалі не відіб’ється, адже практично всі продовжують працювати далі. А наша влада хоче нам тільки добра, тому і дозволила довше працювати.

У нас дійсно найнижчий вік виходу на пенсію порівняно з іншими розвинутими країнами світу, але ж наша влада свідомо забуває про те, що середній вік українського населення становить 40,4 років (за даними представництва ООН станом на 01.01.2013 року). Також в повідомленні представництва ООН зазначається, що українці старші за 60 років становлять 21,2 % населення, а старші за 65 років – 15,2%. Середня тривалість життя у чоловіків становить майже 66 років, у жінок – майже 76 років. В тій ж Польщі (яку нерідко використовують для порівняння) – середня тривалість життя – 76 років (чоловіки – 71,9 років, жінки – 80 років).

 

Пенсійна реформа потрібна опозиції. Саме так. Для опозиційних лідерів потрібна так звана «страшилка» у вигляді Пенсійної реформи. Тому, якщо ця тема зникне, то не буде однієї вагомої проблеми, яку можна використовувати у виступах проти влади.

Опозиційним депутатам не потрібен результат, а потрібна демонстрація стурбованості нашими проблемами.

Адже нашим обранцям за свою піврічну каденцію було не до нас та наших проблем. А свої передвиборчі обіцянки більшість із них ніколи й не виконували.

Тільки нещодавно в квітні вже цього року народні депутати спромоглися протягнути на голосування аж два законопроекти – один із них пропонував знизити вік виходу на пенсію для жінок в 55, а для чоловіків в 60 років. А другий взагалі пропонував відновити пенсійне законодавство, яке існувало до проведення сумнозвісної реформи. І як ми знаємо – для одного законопроекту не вистачило лише 3 голосів, а для другого – 5.

І це наводить на думку – а воно їм треба? Напевно ні.

Водночас зрозуміло, що саме по собі голосування за скасування пенсійної реформи не вирішує самої проблеми. Адже, щоби скасувати Пенсійну реформу потрібна спільна робота уряду і депутатів. У цьому питанні вже не можна повернутися назад у нульову точку, оскільки ця реформа почала діяти. А от єдності у них якраз і немає.

І ось знову 15 травня 2013 року в Верховній Раді зареєстровано законопроект відносно страхового стажу для призначення мінімальної пенсії. В цьому проекті пропонується знизити мінімальний страховий стаж для отримання пенсії на 5 років, тобто жінкам – 25 років та чоловікам – 30 років. Скоріш за все і йому не вистачить кількох голосів.

 


31.05.2013 Оксана Соболик 1713 2
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1916
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1836
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1835
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5398 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1489

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

708

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

955

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

988
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1740
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10223
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26104
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10154 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

873
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

115
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

225
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1256
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

853