Пенсійна реформа жовтня 2011 року. Так звичайно, - тема таки заїжджена, хоча саме політики не дають нам про неї забути.
Майже всі політичні партії (окрім, хіба що Партії Регіонів) робили ставку на скасуванні цієї реформи в передвиборчій компанії 2012 року та й кандидати-мажоритарники цього питання не оминули.
І що ми бачимо? Вибори давно пройшли. А віз і нині там…
Пенсійна реформа потрібна владі. Питання – навіщо? За висновками українських експертів введення Пенсійної реформи за один рік дало 2 мільярда економії в дефіциті бюджету Пенсійного Фонду. При видатковій частині приблизно в 212 млрд. грн. за рік - це як капля в морі. Тоді ж навіщо влада так за неї чіпається? Питання відкрите…
Хоча, можна подумати над іншим. На Україні працездатних людей 21 млн. чол. Натомість пенсійні внески сплачують 14 млн. людей, ці гроші йдуть на утримання 13,7 млн. пенсіонерів. Не замало? В нас, фактично, один працюючий утримує одного пенсіонера. Але, разом з тим, 7 мільйонів людей взагалі не сплачують жодного соціального внеску, в тому числі, і в Пенсійний Фонд. Ці громадяни отримують зарплату «в конвертах». І не тому, що їм так подобається, адже всі прекрасно розуміють, що при нинішній пенсійній політиці – їм на старості нормальної пенсії не бачити. Так вигідно самим роботодавцям, більшість з яких чиновники-мільярдери, які й ініціювали цю горезвісну реформу, а тепер самі проводять виплату зарплат «в конвертах». Тому й шукають шляхи, як вирішити проблеми Пенсійного Фонду за рахунок самих пенсіонерів і простих громадян.
Наші можновладці без зупинку нам твердять про те, що пенсійна реформа необхідна, що підвищення пенсійного віку на наших громадянах взагалі не відіб’ється, адже практично всі продовжують працювати далі. А наша влада хоче нам тільки добра, тому і дозволила довше працювати.
У нас дійсно найнижчий вік виходу на пенсію порівняно з іншими розвинутими країнами світу, але ж наша влада свідомо забуває про те, що середній вік українського населення становить 40,4 років (за даними представництва ООН станом на 01.01.2013 року). Також в повідомленні представництва ООН зазначається, що українці старші за 60 років становлять 21,2 % населення, а старші за 65 років – 15,2%. Середня тривалість життя у чоловіків становить майже 66 років, у жінок – майже 76 років. В тій ж Польщі (яку нерідко використовують для порівняння) – середня тривалість життя – 76 років (чоловіки – 71,9 років, жінки – 80 років).
Пенсійна реформа потрібна опозиції. Саме так. Для опозиційних лідерів потрібна так звана «страшилка» у вигляді Пенсійної реформи. Тому, якщо ця тема зникне, то не буде однієї вагомої проблеми, яку можна використовувати у виступах проти влади.
Опозиційним депутатам не потрібен результат, а потрібна демонстрація стурбованості нашими проблемами.
Адже нашим обранцям за свою піврічну каденцію було не до нас та наших проблем. А свої передвиборчі обіцянки більшість із них ніколи й не виконували.
Тільки нещодавно в квітні вже цього року народні депутати спромоглися протягнути на голосування аж два законопроекти – один із них пропонував знизити вік виходу на пенсію для жінок в 55, а для чоловіків в 60 років. А другий взагалі пропонував відновити пенсійне законодавство, яке існувало до проведення сумнозвісної реформи. І як ми знаємо – для одного законопроекту не вистачило лише 3 голосів, а для другого – 5.
І це наводить на думку – а воно їм треба? Напевно ні.
Водночас зрозуміло, що саме по собі голосування за скасування пенсійної реформи не вирішує самої проблеми. Адже, щоби скасувати Пенсійну реформу потрібна спільна робота уряду і депутатів. У цьому питанні вже не можна повернутися назад у нульову точку, оскільки ця реформа почала діяти. А от єдності у них якраз і немає.
І ось знову 15 травня 2013 року в Верховній Раді зареєстровано законопроект відносно страхового стажу для призначення мінімальної пенсії. В цьому проекті пропонується знизити мінімальний страховий стаж для отримання пенсії на 5 років, тобто жінкам – 25 років та чоловікам – 30 років. Скоріш за все і йому не вистачить кількох голосів.