Шістнадцятого січня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних.
Цим поділилася народна депутатка України Оксана Савчук у програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
Зі слів посадовиці, йдеться про реєстр усіх чоловіків та жінок, які мають відношення до служби з 17 до 60 років. Крім того, у реєстр, в разі необхідності, потраплятимуть рідні військовослужбовців, особи, якими вони опікуються.
"Найбільше запитань, чому він розглядався два дні у парламенті. Було багато запитань саме до великої кількості додаткової інформації, яку пропонували включити в цей реєстр, який буде зберігатися у хмарці наших союзників з НАТО.
Тобто, ми повинні бути готові до того, що якась частка інформації не буде присутня у нашій країні.
Паралельно ми маємо дозатвердити кримінальну відповідальність за втручання або будь-яке несанкціоноване використання інформації в усіх публічних реєстрах.
Ми пам'ятаємо, що у нас було з хакерською атакою на Київстар. Можемо сказати, що наші реєстри не є захищені. Тому було багато дискусій, щодо того, чи потрібно виносити дані людини про, наприклад, поїздки за кордон.
Бази, які будуть насичувати ці реєстри це, зокрема, Центральна виборча комісія, яка передасть всі свої реєстри, а також і податкова, органи юстиції. Так, наприклад, якщо народжується дитина у військовослужбовця - все це буде автоматично підкріплюватися.
Коли ми говоримо про те, що це автоматичне надання статусу УБД, то це тільки один пункт з цієї бази. З позитивного, справді добре те, що військовослужбовці зможуть вимагати від своїх командирів, щоб вони вносили їх в цю електронну базу й вони швидше могли отримати цей сертифікат та посвідчення УБД", - каже Оксана Савчук.
Як наголошує депутатка, була дискусія, чи потрібно вносити всі освіти, перекваліфікації. Наполягали на тому, щоб людина зазначала всі свої навички та дані, щоб бачити, що вона вміє та на що здатна.
"Ще в процесі розгляду Рада вносила багато різних правок. Ми всі в результаті хочемо побачити остаточний документ для того, щоб сказати суспільству, які дані будуть міститися.
Єдине, що можемо сказати, що процес отримання посвідчення УБД мав би стати швидшим. Це не означатиме, що вони не зможуть видаватись в такому ж самому форматі, як досі. Розуміємо, що база не запрацює завтра чи за місяць.
Це довгий процес. Вже й миттєво це не відбудеться. Навіть, якщо всі ці реєстри зроблять й ми зможемо кваліфікувати в майбутньому набір резервістів за професіями, то швидше літа на це не варто очікувати", - резюмує Савчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Цієї зими Україну захищатимуть кілька нових систем ППО Patriot
Президент України зазначив, що не бачить потреби мобілізувати 500 тисяч українців