Довгий процес: що прикарпатцям варто знати про створення електронного реєстру військовозобов'язаних

Шістнадцятого січня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних.

Цим поділилася народна депутатка України Оксана Савчук у програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

Зі слів посадовиці, йдеться про реєстр усіх чоловіків та жінок, які мають відношення до служби з 17 до 60 років. Крім того, у реєстр, в разі необхідності, потраплятимуть рідні військовослужбовців, особи, якими вони опікуються. 

"Найбільше запитань, чому він розглядався два дні у парламенті. Було багато запитань саме до великої кількості додаткової інформації, яку пропонували включити в цей реєстр, який буде зберігатися у хмарці наших союзників з НАТО.

Тобто, ми повинні бути готові до того, що якась частка інформації не буде присутня у нашій країні.

Паралельно ми маємо дозатвердити кримінальну відповідальність за втручання або будь-яке несанкціоноване використання інформації в усіх публічних реєстрах. 

Ми пам'ятаємо, що у нас було з хакерською атакою на Київстар. Можемо сказати, що наші реєстри не є захищені. Тому було багато дискусій, щодо того, чи потрібно виносити дані людини про, наприклад, поїздки за кордон.

Бази, які будуть насичувати ці реєстри це, зокрема, Центральна виборча комісія, яка передасть всі свої реєстри, а також і податкова, органи юстиції. Так, наприклад, якщо народжується дитина у військовослужбовця - все це буде автоматично підкріплюватися.

Коли ми говоримо про те, що це автоматичне надання статусу УБД, то це тільки один пункт з цієї бази. З позитивного, справді добре те, що військовослужбовці зможуть вимагати від своїх командирів, щоб вони вносили їх в цю електронну базу й вони швидше могли отримати цей сертифікат та посвідчення УБД", - каже Оксана Савчук.

Як наголошує депутатка, була дискусія, чи потрібно вносити всі освіти, перекваліфікації. Наполягали на тому, щоб людина зазначала всі свої навички та дані, щоб бачити, що вона вміє та на що здатна. 

"Ще в процесі розгляду Рада вносила багато різних правок. Ми всі в результаті хочемо побачити остаточний документ для того, щоб сказати суспільству, які дані будуть міститися.

Єдине, що можемо сказати, що процес отримання посвідчення УБД мав би стати швидшим. Це не означатиме, що вони не зможуть видаватись в такому ж самому форматі, як досі. Розуміємо, що база не запрацює завтра чи за місяць.

Це довгий процес. Вже й миттєво це не відбудеться. Навіть, якщо всі ці реєстри зроблять й ми зможемо кваліфікувати в майбутньому набір резервістів за професіями, то швидше літа на це не варто очікувати", - резюмує Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Частина «південної операції»: Президент України подякував службовцям за важливу перемогу на Чорному морі

Цієї зими Україну захищатимуть кілька нових систем ППО Patriot

Президент України зазначив, що не бачить потреби мобілізувати 500 тисяч українців


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

260
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1637
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

990
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1376 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2699
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2052

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

394

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

492

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1419

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1398
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

254
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18165
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1122
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3474
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

835
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10592
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6336
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

986
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

268
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

493
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3090
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

812