Дощ та карантин не завада: як на Прикарпатті відбувались урочистості з нагоди Першого вересня (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В школах, коледжах та університетах Прикарпаття відбулись традиційні лінійки до Свята 1 вересня.

Напередодні Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації, як проводити урочистості, щоб запобігти поширенню COVID-19. Журналісти Фіртки побували в різних навчальних закладах, щоб показати як прикарпатські освітяни зустріли новий навчальний рік.

В школах Івано-Франківська святкові заходи відбувалися переважно лише для першачків, котрим окрім символічної лінійки провели і традиційний "перший урок". Більшість шкіл свої заходи розпочали о 9-10 год ранку та попри невеликий дощ дотримувалися рекомендацій МОЗ проводити урочистості просто неба.

В окремих школах, ще о 9 ранку практично нічого не нагадувало, що сьогодні урочистий день. Святкове оздоблення відбувалось практично в останній момент.

Також дирекція шкіл намагалась розподілити дітей різних вікових груп та класів.

Водночас в окремих школах та університетах не змогли уникнути утворення натовпів. Присутні повністю ігнорували дотримання фізичного дистанціювання – 1,5 метри, а також 99% як освітян, так і батьків учнів та студентів були без масок.

 

В Івано-Франківському приватному католицькому ліцеї святого Василія Великого, де навчаються учні 5-11 класів урочистості відбувалися в спортивному залі.  У навчальному закладі освіту здобуватимуть 317 ліцеїстів, з них 66 - це учні 5-их класів, для яких це буде перший рік в Католицькому ліцеї. 

 

Не йшлося про дотримання карантинних норм і в Тисменицькому ліцеї: присутні не зберігали дистанції, маски одягати ніхто не вимагав.

Першокласники, яких, до речі, цього року у ліцеї 110, були в урочистих українських вишиванках, а учні 11 класів: дівчата у шкільній формі, хлопці - у вишиванках. Завітали на лінійку у навчальний заклад голова міста Тетяна Градюк та тисменицькі військовослужбовці.

Навчальний рік розпочали й у Липівському ліцеї Тисменицької ОТГ.

Традиційно у школі урочисту лінійку проводять на стадіоні, однак через несприятливі погодні умови цьогоріч учнів зустріли у шкільному спортзалі. У зв'язку з карантинними обмеженнями серед присутніх у приміщенні було 14 учнів 11 класу, 26 - 1 класу, ще 14 учнів інших класів, яких нагороджували грамотами та похвальними листами, а також Василь Вінтоняк, директор школи, і лише кілька представників педагогічного колективу.

У Княждвірському ліцеї Печеніжинської ТГ адміністрація закладу врахувала всі санітарно-гігієнічні вимоги. У ліцеї також навчаються діти з особливими освітніми потребами. 

Під час урочистостей нагородили учасників Всеукраїнського конкурсу малюнка «Я ДИТИНА! Я МАЛЮЮ!», який організував Благодійний фонд "Допомога справою", а також учня інклюзивної форми навчання, який брав участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях.

Загалом у Коломийській ТГ  освіту здобуватимуть 9093 учні, котрі навчатимуться у 373 класах. Цьогоріч в громаді 800 першокласників з яких сформували 35 класів. 

 

Урочистості з нагоди початку нового навчального року відбулися і в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Тут хвилиною мовчання згадали загиблих у російсько-українській війні, серед яких двоє студентів університету.

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника вирішив перенести свою лінійку для першокурсників на літню сцену міського парку ім.Тараса Шевченка. Самі урочистості розпочались з покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку, Василю Стефанику та Герою України Роману Гурику.

«Ми всі щиро радіємо, що розпочинаємо новий навчальний рік та нову віху в вашому житті. Ми пишаємось вами, бо ви найкращі - ви зрозуміли, що для майбутнього потрібно отримувати знання. Ми виховуємо дух особистості, патріота, громадянина. ПНУ відритий до світу і протягом останніх років ми збільшуємо ваші можливості. Ви - наше майбутнє, ми вами пишаємось, успіху вам, студенти», - сказав ректор університету Ігор Цепенда.

Струтинська Катерина, першокурсниця, майбутня вчителька, зізнається, що обрала ПНУ, бо впевнена, що саме тут вона здобуде всі знання, які так необхідні в її професії.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, у якому режимі проводитимуть навчання в середніх закладах освіти в Івано-Франківській територіальній громаді


Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

822
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

639
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9790 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2740 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2017
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2521

Як московити крали історію наших предків.

328

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

212

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

754

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

781
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

191
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

305
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

518
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

200
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

453
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

531
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

674 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5783
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

254
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

423
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

505
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

513