Дороге сміття: у Калуші затвердили тариф на вивезення відходів

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради розглянули проєкт рішення «Про затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади».

Розробником тарифів на послуги з подовження з відходами є переможець конкурсу — ТОВ «Еко-Прикарпаття» з Івано-Франківська, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Нагадаємо, в березні в Калуші провели конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів. Переможцем по всіх трьох лотах, на які розбили територію громади, стало ТОВ «Еко-Прикарпаття» з Івано-Франківська. Переможець конкурсу розпочне надавати послуги з 1 травня.

Як пояснив на засіданні виконкому начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Юрій Рекунов, розробником тарифів на послуги з подовження з відходами є переможець конкурсу і саме він несе відповідність за правильність розрахунку. Оголошення про намір встановити тарифи на послуги з поводження з відходами ТОВ «Еко-Прикарпаття» оприлюднило на офіційному сайті Калуської міської ради 5 квітня. Згодом, 9 квітня, з’явилося уточнене оголошення, адже в першому навели лише вартість вивезення відходів, хоча виконавець буде надавати комплексу послугу, яка також включає захоронення і сортування відходів. На подання зауважень і пропозицій відвели сім днів — це мінімально можливий термін. Як повідомив на засіданні виконкому представник «Еко-Прикарпаття», зауважень чи пропозицій з приводу розрахунку тарифу не надходило. У відведений термін зареєстрували сім звернень, які стосувалися загальних питань (укладання договорів тощо).

Тариф (з податком на додану вартість), який винесли на затвердження виконавчого комітету, — 141,78 гривні за 1 куб. метр для населення, 151,45 гривні за 1 куб. метр — для бюджетних установ і 154,03 гривні за 1 куб. метр — для інших споживачів. Він включає і прибуток ТОВ «Еко-Прикарпаття»: 10% — у тарифі для населення, 17,7%  — для бюджетних установ і 19,5% — для інших споживачів.

Відповідно до затверджених норм накопичення твердих побутових відходів (а для мешканців приватного сектора норма є більшою) для мешканців багатоквартирних житлових тарифів було запропоновано встановити тариф 23 гривні з людини на місяць, а для мешканців приватного сектору та сіл громади — 28,77 гривні з людини на місяць. На конкурсі ТОВ «Еко-Прикарпаття», нагадаємо, пропонувало тариф 23 гривні з людини на місяць.

Вивозити тверді побутові відходи від багатоквартирних будинків, ЖБК і ОСББ виконавець послуг  зобов’язується щодня, від приватного сектору — раз на тиждень, відповідно до затвердженого графіку, від організацій, установ та підприємств міста — згідно з договором.

Вивезення великогабаритних, ремонтних та рідких побутових відходів буде здійснюватися щоденно з 07.00 до 23.00 за окремими договорами і за окрему оплату, адже вивезення таких відходів не включене в тариф.

Міська влада не може впливати на такі складові тарифу, як собівартість послуг та податок на додану вартість. Однак виконком все ж міг затвердити тарифи в меншому розмірі, за рахунок зменшення складової прибутку ТОВ «Еко-Прикарпаття». Проте такої пропозиції від влади міста не було. Наприклад, в Івано-Франківську в тарифі для населення для  ПрАТ «АТП-0928», яке надає аналогічні послуги мешканцям обласного центру, закладено 5% прибутку — вдвічі менше, ніж у Калуші. До того ж, раніше в Калуші тарифи на комунальні послуги встановлювали з мінімальним прибутком (2%) або зовсім без нього, таким чином зменшуючи фінансове навантаження на мешканців. Винятком є лише тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення, які встановили цього року. Проте там є пояснення — необхідність погашати кредит Міжнародного банку.

Між тим, «Еко-Прикарпаття» має інвестиційну програму, яка включена до тарифу, і планує закупити 100 контейнерів для сміття місткістю 1,1 куб. метр і 500 120-літрових контейнерів для приватного сектору. Однак ці контейнери будуть власністю компанії. Як зазначив член виконкому Микола Полицький, якби такі складові закладали в тариф комунального підприємства, то майно і смітники були б у власності громади:

— Кожен підприємець розраховує на свої гроші чи кредит. Якщо вам все дати і це переходить у вашу власність, то це неправильно. Місто не має інвестувати у підприємство, яке до Калуша не має ніякого відношення. Якби наше підприємство підняло б тариф удвічі чи на 70%, то мало б прибутки на купівлю свого обладнання.

А ще в розрахунку тарифу є такі складові, як оренда офісу та контейнерів, прибирання контейнерних майданчиків (5 метрів по периметру) та контейнерів і сортування сміття, якого поки що немає. Щоправда, представник «Еко-Прикарпаття» запевнив, що сортування організують. А окрім того, компанія має намір зареєструватися платником місцевого податку і перераховувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету Калуської громади. Контейнерами мешканців приватного сектору обіцяють забезпечити за півтора року, але при умові сплати ними за послуги.

У квітні «Еко-Прикарпаття» вже взялося вивозити сміття з сіл Калуської громади. І на його роботу вже є нарікання. Так, староста Копанок Мар’ян Бунга повідомив, що в селі тривалий час не вивозили сміття, відтак приїхала машина, яка вивезла сміття з половини села. Чекали на другу машину, проте вона прибула лише за кілька днів.

«Люди скаржаться», — каже староста.

З’ясувалося, що машина зламалася. Також старости просять зменшити тоннаж машин, адже сільські дороги не витримують навантаження.

Утім шансів розірвати договір з ТОВ «Еко-Прикарпаття» у випадку, якщо компанія не впорається з роботою,  практично немає. Як зазначив міський голова Андрій Найда, «ми всі заручники». Діяльність комунального підприємства «Екосервіс» згортають, відтак у Калуші не залишається підприємства, яке могло б підстрахувати міську владу у випадку, якщо виконавець послуг не впорається.

— У нас «подушки» немає практично. Треба зразу шукати когось іншого, а ми його не знайдемо, — прокоментував міський голова.

Також, за словами очільника громади, міська влада не винна, що саме ця фірма виграла на конкурсі.

У підсумку виконавчий комітет затвердив трохи інший тариф, ніж пропонувалося проєктом рішення. За пропозицією «Еко-Прикарпаття» мешканці приватного сектору будуть сплачувати за послугу з поводження з побутовими відходами 23 гривні з людини на місяць, як і мешканці багатоквартирних будинків. Такий тариф буде діяти, допоки не виникнуть підстави для його перегляду: підвищення мінімальної зарплати, подорожчання пального чи інших складових тарифу.

Зараз послуги з вивезення і захоронення твердих побутових відходів надає комунальне підприємство «Екосервіс». Тариф становить 14,63 гривні на місяць  для мешканців багатоквартирних житлових будинків і 16,72 гривні — для мешканців приватного сектора. Таким чином, уже з травня вартість послуги з ввезення і захоронення твердих побутових відходів для калушан, які проживають у багатоквартирних житлових будинках зросте приблизно на 57%, а для мешканців приватного сектору — на 37,6%.


Читайте також:

Для калушан з приватного сектору не передбачили пільгового тарифу на вивіз сміття

У Коломиї планують збудувати підземний пункт для сміття (ВІДЕО)

Сортування сміття та переробка: франківське ОСББ поділилися досвідом (ВІДЕО)

Село на Франківщині оточують сім стихійних сміттєзвалищ (ВІДЕО)

Як дівчина навчила верховинців сортувати сміття (ВІДЕО)


25.04.2021 2000 1
Коментарі (1)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

555
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1030 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

263

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

260

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8023
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1139
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

259
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

286
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1616
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

808 1