Дороге сміття: у Калуші затвердили тариф на вивезення відходів

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради розглянули проєкт рішення «Про затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади».

Розробником тарифів на послуги з подовження з відходами є переможець конкурсу — ТОВ «Еко-Прикарпаття» з Івано-Франківська, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Нагадаємо, в березні в Калуші провели конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів. Переможцем по всіх трьох лотах, на які розбили територію громади, стало ТОВ «Еко-Прикарпаття» з Івано-Франківська. Переможець конкурсу розпочне надавати послуги з 1 травня.

Як пояснив на засіданні виконкому начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Юрій Рекунов, розробником тарифів на послуги з подовження з відходами є переможець конкурсу і саме він несе відповідність за правильність розрахунку. Оголошення про намір встановити тарифи на послуги з поводження з відходами ТОВ «Еко-Прикарпаття» оприлюднило на офіційному сайті Калуської міської ради 5 квітня. Згодом, 9 квітня, з’явилося уточнене оголошення, адже в першому навели лише вартість вивезення відходів, хоча виконавець буде надавати комплексу послугу, яка також включає захоронення і сортування відходів. На подання зауважень і пропозицій відвели сім днів — це мінімально можливий термін. Як повідомив на засіданні виконкому представник «Еко-Прикарпаття», зауважень чи пропозицій з приводу розрахунку тарифу не надходило. У відведений термін зареєстрували сім звернень, які стосувалися загальних питань (укладання договорів тощо).

Тариф (з податком на додану вартість), який винесли на затвердження виконавчого комітету, — 141,78 гривні за 1 куб. метр для населення, 151,45 гривні за 1 куб. метр — для бюджетних установ і 154,03 гривні за 1 куб. метр — для інших споживачів. Він включає і прибуток ТОВ «Еко-Прикарпаття»: 10% — у тарифі для населення, 17,7%  — для бюджетних установ і 19,5% — для інших споживачів.

Відповідно до затверджених норм накопичення твердих побутових відходів (а для мешканців приватного сектора норма є більшою) для мешканців багатоквартирних житлових тарифів було запропоновано встановити тариф 23 гривні з людини на місяць, а для мешканців приватного сектору та сіл громади — 28,77 гривні з людини на місяць. На конкурсі ТОВ «Еко-Прикарпаття», нагадаємо, пропонувало тариф 23 гривні з людини на місяць.

Вивозити тверді побутові відходи від багатоквартирних будинків, ЖБК і ОСББ виконавець послуг  зобов’язується щодня, від приватного сектору — раз на тиждень, відповідно до затвердженого графіку, від організацій, установ та підприємств міста — згідно з договором.

Вивезення великогабаритних, ремонтних та рідких побутових відходів буде здійснюватися щоденно з 07.00 до 23.00 за окремими договорами і за окрему оплату, адже вивезення таких відходів не включене в тариф.

Міська влада не може впливати на такі складові тарифу, як собівартість послуг та податок на додану вартість. Однак виконком все ж міг затвердити тарифи в меншому розмірі, за рахунок зменшення складової прибутку ТОВ «Еко-Прикарпаття». Проте такої пропозиції від влади міста не було. Наприклад, в Івано-Франківську в тарифі для населення для  ПрАТ «АТП-0928», яке надає аналогічні послуги мешканцям обласного центру, закладено 5% прибутку — вдвічі менше, ніж у Калуші. До того ж, раніше в Калуші тарифи на комунальні послуги встановлювали з мінімальним прибутком (2%) або зовсім без нього, таким чином зменшуючи фінансове навантаження на мешканців. Винятком є лише тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення, які встановили цього року. Проте там є пояснення — необхідність погашати кредит Міжнародного банку.

Між тим, «Еко-Прикарпаття» має інвестиційну програму, яка включена до тарифу, і планує закупити 100 контейнерів для сміття місткістю 1,1 куб. метр і 500 120-літрових контейнерів для приватного сектору. Однак ці контейнери будуть власністю компанії. Як зазначив член виконкому Микола Полицький, якби такі складові закладали в тариф комунального підприємства, то майно і смітники були б у власності громади:

— Кожен підприємець розраховує на свої гроші чи кредит. Якщо вам все дати і це переходить у вашу власність, то це неправильно. Місто не має інвестувати у підприємство, яке до Калуша не має ніякого відношення. Якби наше підприємство підняло б тариф удвічі чи на 70%, то мало б прибутки на купівлю свого обладнання.

А ще в розрахунку тарифу є такі складові, як оренда офісу та контейнерів, прибирання контейнерних майданчиків (5 метрів по периметру) та контейнерів і сортування сміття, якого поки що немає. Щоправда, представник «Еко-Прикарпаття» запевнив, що сортування організують. А окрім того, компанія має намір зареєструватися платником місцевого податку і перераховувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету Калуської громади. Контейнерами мешканців приватного сектору обіцяють забезпечити за півтора року, але при умові сплати ними за послуги.

У квітні «Еко-Прикарпаття» вже взялося вивозити сміття з сіл Калуської громади. І на його роботу вже є нарікання. Так, староста Копанок Мар’ян Бунга повідомив, що в селі тривалий час не вивозили сміття, відтак приїхала машина, яка вивезла сміття з половини села. Чекали на другу машину, проте вона прибула лише за кілька днів.

«Люди скаржаться», — каже староста.

З’ясувалося, що машина зламалася. Також старости просять зменшити тоннаж машин, адже сільські дороги не витримують навантаження.

Утім шансів розірвати договір з ТОВ «Еко-Прикарпаття» у випадку, якщо компанія не впорається з роботою,  практично немає. Як зазначив міський голова Андрій Найда, «ми всі заручники». Діяльність комунального підприємства «Екосервіс» згортають, відтак у Калуші не залишається підприємства, яке могло б підстрахувати міську владу у випадку, якщо виконавець послуг не впорається.

— У нас «подушки» немає практично. Треба зразу шукати когось іншого, а ми його не знайдемо, — прокоментував міський голова.

Також, за словами очільника громади, міська влада не винна, що саме ця фірма виграла на конкурсі.

У підсумку виконавчий комітет затвердив трохи інший тариф, ніж пропонувалося проєктом рішення. За пропозицією «Еко-Прикарпаття» мешканці приватного сектору будуть сплачувати за послугу з поводження з побутовими відходами 23 гривні з людини на місяць, як і мешканці багатоквартирних будинків. Такий тариф буде діяти, допоки не виникнуть підстави для його перегляду: підвищення мінімальної зарплати, подорожчання пального чи інших складових тарифу.

Зараз послуги з вивезення і захоронення твердих побутових відходів надає комунальне підприємство «Екосервіс». Тариф становить 14,63 гривні на місяць  для мешканців багатоквартирних житлових будинків і 16,72 гривні — для мешканців приватного сектора. Таким чином, уже з травня вартість послуги з ввезення і захоронення твердих побутових відходів для калушан, які проживають у багатоквартирних житлових будинках зросте приблизно на 57%, а для мешканців приватного сектору — на 37,6%.


Читайте також:

Для калушан з приватного сектору не передбачили пільгового тарифу на вивіз сміття

У Коломиї планують збудувати підземний пункт для сміття (ВІДЕО)

Сортування сміття та переробка: франківське ОСББ поділилися досвідом (ВІДЕО)

Село на Франківщині оточують сім стихійних сміттєзвалищ (ВІДЕО)

Як дівчина навчила верховинців сортувати сміття (ВІДЕО)


25.04.2021 1747 1
Коментарі (1)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1909
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2561
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2552

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

624
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

850
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

439
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1358 4