Допомога військовим та цивільним: як функціонує благодійний фонд Андрія Голинського (ФОТО)

Війна триває, а це значить, що залишається потреба у волонтерстві.

Про допомогу військовим та цивільним, міжнародну співпрацю і поїздки в гарячі точки розповів Андрій Голинський, засновник «Благодійного фонду Андрія Голинського», пише Фіртка.

Чоловік розповідає, що у житті займається бізнесом, а благодійний фонд вирішив заснувати на початку повномасштабного вторгнення.

"Почали займатися волонтерством з перших днів повномасштабного вторгнення. А потім вирішив створити фонд, щоби все було на офіційному рівні, була довіра до нас і можна було залучати інвесторів з-за кордону для більшої підтримки. Тому й створив благодійний фонд. А з перших днів війни робили все, що могли: надавали житло, харчування, для тих людей, які тікали від біди, з гарячих точок до нас - допомагали всім, чим могли".

Андрій Голинський зазначає, що наразі у фонді працює 65 людей.

"Зібралася сильна команда. Активних 10 людей, які постійно їздять, а так - кожен займається своєю роботою - Працюють, допомагають фінансово. Хто чим займається, той тим і допомагає. Наприклад, хтось має кузню - робить зварювальні роботи. Коли ми купуємо транспортні засоби, то їх також приводимо у належний стан - хтось фарбує, хтось колеса придбає, хтось продукти. Такою дружньою командою робимо спільну роботу".

Фонд уже понад рік співпрацює з жителями міста Хаддерсфілд, що у Великобританії.

"Вони роблять дуже великі внески, допомагають нам значними сумами, доставляють допомогу великими вантажівками. Нещодавно привезли 200 ліжок для лікарень. Ми передали в Івано-Франківську обласну лікарню, у Львів, Дніпро, Кривий Ріг - туди, де лікують військових. 28 жовтня знову приїхала допомога - 100 компʼютерів. Їх запланували відвезти на схід країни, у Херсон, для того щоби діти могли навчатися. Тому що зараз там ідуть бойові дії і дітям нереально ходити до школи. Ми принаймні чимось хочемо допомогти, щоби вони могли якось здобувати знання".

Керівник благодійного фонду зазначає, що ніколи нікому не відмовляють у допомозі і стараються виконувати всі запити, зокрема і військових, які перебувають у гарячих точках.

"До нас звертаються, кажуть що їм потрібно: чи то машину, чи запчастини, чи їжу, одяг. Ми не розділяємо нікого і допомагаємо всім, хто би до нас не звернувся. Дуже багато передали транспортних засобів - понад 50 машин за весь період. Але це як розхідник, передаємо на місяць по три-чотири машини. Та це буквально на день-два - на більше не вистачає.

Зараз до мене звернулися з таким проханням...Написано, що потрібно 99 мішків. Сьогодні буду передавати на Бахмут. Звернулася команда, якій ми завжди з радістю допомагаємо, а такі речі мені неприємно передавати. Раніше везли рефрижератор, теж щоби можна було возити двохсотих. Наразі така реальність".

Також фонд активно підтримує внутрішньо переміщених осіб. Допомога знадобилася родині з міста Марʼїнка Донецької області. Зараз вони проживають у нашій області. Чоловік загинув у 2014 році, коли був наступ, а жінка залишилася з двома дітками. У молодшого хлопчика є проблеми зі здоровʼям - вроджена патологія. На момент нашого спілкування дитині робили операцію, проте буде потрібна ще одна.

"Операція триватиме 5 годин. Сума немала, плюс лікування, реабілітація. Тому ми з командою оголосили збір, але внутрішній, не офіційний, та зібрали кошти. Війна війною, але мирне населення також потребує допомоги".

За час волонтерства команда встигла побувати у багатьох містах сходу України, зокрема і в гарячих точках, проте чоловік зазначає, що страху ніколи не відчував та навіть ніколи про це не задумувався, коли віз допомогу.

"Багато де були, багато чого бачили, але можу сказати одне, що коли їдеш туди і повертаєшся назад, просто настрою немає - можна так тиждень ходити, перебуваєш в депресії.

Я боюся подумати, як почувають себе ті люди, які знаходяться на передовій. Важко, складно, зрозуміло, що там несолодко. У нас тут просто рай, у порівнянні з тим, що бачать наші хлопці кожний день - друзів, товаришів поранених, чи то вбитих, чи то розірваних".

Також додає про тамтешніх жителів, які не залишили своїх домівок.

"Цивільні, знаєте, уже як до болячки звикли. Я не розумію, як вони взагалі живуть без світла, без води. Коли ми приїжджаємо туди, підходить жінка з маленькою дитиною, і ця дитина дивиться щиро тобі в очі. Коли даєш пакет з продуктами, печивом, цукерками - у дитини очі світяться, бо вона цього не бачила, та й ще хто знає, коли буде бачити.

Хтось адаптувався, хтось не витримує, хтось виїжджає звідти. Хтось не може виїхати, Наприклад - чоловік паралізований, діти маленькі на руках - куди виїхати?! Живуть у підвалі, харчуються тим, що ми привеземо".

Андрій Голинський розповідає про те, що його мотивує та не дозволяє зупинитися.

"Ми не змінимося до останнього, що би хто нам не говорив. Ми будемо виконувати свою роботу з вірою в те, що правда буде на нашому боці. Знаєте, очі не бачать - серце не болить, але ми їздимо, бачимо, розуміємо.

Там друзі, а там товариші, однокласники - два вже загинули, племінник загинув особисто в мене. Як я можу не їхати? Просто допомагаєш, бо розумієш що відбувається".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 
Читайте також:

Фотогалерея


16.11.2023 616
Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

733
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1957
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1091
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1533 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2748
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2096

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

470

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

548

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1465

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1449
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

307
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18201
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1166
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3504
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

874
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10634
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6398
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1040
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

306
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

532
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3139
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

846