"Насамперед має бути сумісність органів, ретельна підготовка і тверде рішення як донора, так і реципієнта. Тоді можемо розпочинати підготовку до операції", — зазначив завідувач Центру нефрології, діалізу і трансплантології Олег Легун. Лікарі підготували дві операційні. Над трансплантацією працювала команда з хірургів, урологів, анестезіологів, медсестер та інтернів.
Нирку охолоджують за допомогою льоду, щоб вона не перегрілася, допоки її підшиватимуть. Адже перегрівання може сповільнити процес операції та зашкодити приживленню органу, розповідає хірург відділення урології Олег Сандурський.
"Тим часом хірурги трансплантують мамину нирку у нове, хоч і рідне, середовище. Буквально за кілька секунд нирка "оживає" і наповнюється рожевим кольором. Без перебільшення ювелірна робота лікарів у складному проєкті людського тіла.
Операція тривала чотири години. Її перебігом лікарі задоволені", — йдеться у повідомленні.
Загалом у списку очікувань на пересадку ще 85 таких пацієнтів.
Довідково: за інформацією Українського центру трансплант-координації, у першому кварталі цього року медичні команди провели 124 органні трансплантації, з яких майже половина — від родинного донора.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: