Донецьким пробачили захоплення землі

 

За самовільне будівництво й захоплення земельних ділянок поблизу Писаного каменя в селі Буковець підприємці з Донецька відбулися штрафом у розмірі... 460 грн.

 

Тривалий конфлікт забудівників з місцевими горянами обласна влада запропонувала вирішити своєрідним "компромісом": на порушення донецьких закрили очі, натомість поки що залишили в спокої наділи селян, чиї земельні акти намагалася скасувати через суд прокуратура.

 

Мудрувати над варіантом компромісу комісія з посадовців ОДА й РДА прибула до Буківця на Писаний камінь в суботу, 24 вересня. Напередодні під легендарною скелею спорудили новий дерев'яний стіл, а старий покололи на дрова. "От тепер маю нові меблі", - жартує Дмитро, турист з Харкова, який вже тиждень мешкає в палатці поблизу Писаного каменя. Він, як і селяни з Буківця, вже встиг познайомитися з норовом донецьких: ті заборонили йому брати воду з єдиного близького джерела, бо воно потрапило на їхню територію.

 

 

А без столу й справді ніяк: без ста грамів вигадати задовільний для двох сторін конфлікту - горян і донецьких - варіант компромісу було б складно. Надто далеко зайшли "інвестори": зазіхнули на чужу ділянку, почали будову без дозволів, ще й прокуратура втягнулася в суперечку - явно не на боці земляків.

 

 

Цікаво, що до приїзду поважних миротворців сільська рада встигла першою зробити крок назустріч донецьким підприємцям. У понеділок, 19 серпня, ті отримали дозвіл на зміну цільового призначення ділянки (з ОСГ - під забудову). За те, що насправді будівництво ведеться вже з півроку, порушників покарали смішним штрафом на 460 грн. і навіть не зупинили незаконне будівництво. А могли б і на половину кошторисної вартості будови...

 

 

На зустріч з чиновниками з'явився представник донецьких підприємців - Петро Іванович, який чомусь вперто не називає свого прізвища. На спробу сфотографувати незаконне будівництво вражаючого об'єкта, який схожий на вертолітний майданчик, Петро Іванович відреагував погрозами розбити камеру. Згодом, правда, він заспокоївся і навіть спробував примирливо переконати, що ангароподібне приміщення - це сушарка для афин і грибів, а провину перед законом він повністю компенсував штрафом.

 

 

До речі, перший заступник голови ОДА Василь Плав'юк, до його честі, визнав, що будівництво донецьких незаконне. "Я дав доручення Архбудконтролю провести повну перевірку щодо початку будівництва на даній території, - сказав запевнив заступник голови ОДА. - Наші краяни переживають за свою землю, дуже її цінують, а забудовник має врахувати пропозиції мешканців", - зазначив посадовець. Справделиво, але не факт, що донецькі погодилися б на найменший компроміс, якби конфлікт довкола Писаного каменю не набув такого розголосу в медіа.

 

 

Петро Іванович, схоже, компромісом задоволений. А чому б і ні? Незаконну будову фактично узаконили - за копійки. З непоступливими гуцулами розібратися ще буде час. Тому коли він каже, що усі необхідні дозвільні документи в нього будуть на руках за 10 днів, ми сперечатися не ризикуємо. Таки будуть. Бо компроміс досягнуто. А щодо незаконно встановленої на чужій ділянці підстанції чи розкиданих будматеріалів представник донецьких сміливо відказує: "Нас за це не арештують і не посадять в тюрму".

 

 

Петро Іванович не може стриматися від нарікань на горян, які чомусь не оцінили блага, що несли їм донецькі забудовники, і відмовилися надати 40 га в оренду. "Ми пропонували зробити асфальтовану дорогу з відбійниками, з розворотами; поставити пару будок, щоб люди могли торгувати тими своїми дерев'яними (очевидно сувенірами - ред.), - каже представник донецьких бізнесменів. За його словами, планувалося також найняти екскурсовода для туристів, взяти на роботу дев'ять людей з села, які б слідкували за порядком, щоб туристи не палили вогонь в лісі без дозволу, не ламали дерева, не смітили та не обписували скелю балончиками. Втім, у донецьких слова з діями надто вже розходилися, аби викликати довіру місцевих мешканців. Захоплення чужих ділянок, дивні позови прокуратури проти селян і арешти їхніх наділів, незаконне будівництво на очах у влади, постріли, які часто лунали з території донецьких, численні написи "Злий пес", "Вхід заборонено" якось не надихали до діалогу.

 

 

На разі в протистоянні з ласими до землі підприємцями громада отримала перемогу, навіть попри її компромісний характер. 27 вересня Апеляційний суд Івано-Франківської області услід за Верховинським районним судом визнав безпідставними вимоги Верховинської прокуратури скасувати акти кількох селян на право власності на землю. А їхні ділянки просто сусідили з територією, яку вже встигли придбати підприємці...

 

 

Чи вичерпано конфлікт остаточно - дізнаємося незабаром.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент

 

 

 

 

 

 

 


30.09.2011 Марія Гаврилюк 1505 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717