Донбас. Від паханату до федерації.

Донбас звик домінувати і диктувати умови усій Україні. 23 роки ми слухалися і поважали Донбас. Особливо 4 останні роки правління Януковича, коли вихідці з Донбасу очолили всі структури на загальноукраїнському рівні, та усі правоохоронні органи на рівні областей і великих міст, коли усі бюджетні кошти полилися потоками на схід України, коли усі бюджетні гроші почали освоювати винятково олігархи з Донбасу.

В чому секрет сили і впливовості  Донбасу? - Кримінальні угрупування на Донбасі з часом стали кримінально-економічними. І вони захотіли політичної легітимізації.  У пригоді стали гроші донецьких олігархів та структури партії регіонів. До влади в Україні прийшов кримінал. Президентом став двічі судимий громадянин.  Через партію регіонів бандити, злодії і грабіжники спочатку прийшли до влади на Донеччині, а потім, за підтримки комуністів і партії Литвина, в усій Україні.

Нам дорікають, що ми не чуємо і не поважаємо Донбас. Ми слухали і поважали Донбас протягом  більше ніж 20 років. І що приніс Донбас Україні за останнє десятиріччя, відколи на політичному небосхилі з’явився Янукович і його бригада? - Розгул бандитизму, корупції, сваволю і беззаконня, злидні і безправність.

Який суспільно-політичний устрій де-факто мала Україна при Януковичі? - Паханат.  Авторитаризм. Диктатура. За кожною галуззю економіки, за кожною областю були призначені «смотрящие от папы». Надцентралізація влади, імператорські повноваження, продовження русифікації, орієнтація на Москву. Держава без виборів, без альтернативи, без права на свободу слова і зборів громадян, держава, де чисельність поліції переважає чисельність армії. За політологічними критеріями це явище називається - держава «стаціонарного бандита».

Теорія держави "стаціонарного бандита" розроблялася американськими і європейськими вченими для вивчення феномену стійкості деяких політичних режимів Латинської Америки, Азії і Африки. Суть зводилась до того, що поряд з яскраво вираженими ознаками мафіозності і корупційності, тотальної брехливості і антидемократичності та реального тоталітаризму, або навіть фашизму, деякі із означених режимів існували десятиліття, тобто набули ознак внутрішньої стабільності.

Отже, коли партія регіонів була при владі вона проводила політику діаметрально протилежну, тій що вона вимагає від нинішньої влади.

Помітно, що як тільки партія бандитів, злодіїв і грабіжників втрачає владу вона відразу вимагає максимальної децентралізації, дотримання прав національних меншин, надання статусу другої державної російській мові, позаблоковості держави, агітує за відміну посади президента, запровадження парламентсько-президентської форми правління (згадаймо події 2005 року). Плюс шантаж відокремленням, виходом зі складу України (Сіверськодонецький з’їзд у 2004 році).

Чому автократи і унітаристи, люди які втановили тотальний контроль за всім, як тільки втрачають владу, відразу стають демократами і федералістами?

Кілька відповідей, що першими спали на думку:

Щоб нова влада не могла швидко подолати наслідки узурпації влади бандитськими кланами.

Щоб нова влада втратила керованість країною.

Щоб нова влада не могла швидко провести економічні і політичні реформи.

Щоб утворилися удільні князівства і банда, незважаючи на зміни у країні, змогла залишатися при владі на місцях.

Можна перелічувати ще багато і багато інших причин.

 


20.04.2014 Сергій Стефанко 1879 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

919 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2266
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

410

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31785 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

780 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740