Донбас. Від паханату до федерації.

Донбас звик домінувати і диктувати умови усій Україні. 23 роки ми слухалися і поважали Донбас. Особливо 4 останні роки правління Януковича, коли вихідці з Донбасу очолили всі структури на загальноукраїнському рівні, та усі правоохоронні органи на рівні областей і великих міст, коли усі бюджетні кошти полилися потоками на схід України, коли усі бюджетні гроші почали освоювати винятково олігархи з Донбасу.

В чому секрет сили і впливовості  Донбасу? - Кримінальні угрупування на Донбасі з часом стали кримінально-економічними. І вони захотіли політичної легітимізації.  У пригоді стали гроші донецьких олігархів та структури партії регіонів. До влади в Україні прийшов кримінал. Президентом став двічі судимий громадянин.  Через партію регіонів бандити, злодії і грабіжники спочатку прийшли до влади на Донеччині, а потім, за підтримки комуністів і партії Литвина, в усій Україні.

Нам дорікають, що ми не чуємо і не поважаємо Донбас. Ми слухали і поважали Донбас протягом  більше ніж 20 років. І що приніс Донбас Україні за останнє десятиріччя, відколи на політичному небосхилі з’явився Янукович і його бригада? - Розгул бандитизму, корупції, сваволю і беззаконня, злидні і безправність.

Який суспільно-політичний устрій де-факто мала Україна при Януковичі? - Паханат.  Авторитаризм. Диктатура. За кожною галуззю економіки, за кожною областю були призначені «смотрящие от папы». Надцентралізація влади, імператорські повноваження, продовження русифікації, орієнтація на Москву. Держава без виборів, без альтернативи, без права на свободу слова і зборів громадян, держава, де чисельність поліції переважає чисельність армії. За політологічними критеріями це явище називається - держава «стаціонарного бандита».

Теорія держави "стаціонарного бандита" розроблялася американськими і європейськими вченими для вивчення феномену стійкості деяких політичних режимів Латинської Америки, Азії і Африки. Суть зводилась до того, що поряд з яскраво вираженими ознаками мафіозності і корупційності, тотальної брехливості і антидемократичності та реального тоталітаризму, або навіть фашизму, деякі із означених режимів існували десятиліття, тобто набули ознак внутрішньої стабільності.

Отже, коли партія регіонів була при владі вона проводила політику діаметрально протилежну, тій що вона вимагає від нинішньої влади.

Помітно, що як тільки партія бандитів, злодіїв і грабіжників втрачає владу вона відразу вимагає максимальної децентралізації, дотримання прав національних меншин, надання статусу другої державної російській мові, позаблоковості держави, агітує за відміну посади президента, запровадження парламентсько-президентської форми правління (згадаймо події 2005 року). Плюс шантаж відокремленням, виходом зі складу України (Сіверськодонецький з’їзд у 2004 році).

Чому автократи і унітаристи, люди які втановили тотальний контроль за всім, як тільки втрачають владу, відразу стають демократами і федералістами?

Кілька відповідей, що першими спали на думку:

Щоб нова влада не могла швидко подолати наслідки узурпації влади бандитськими кланами.

Щоб нова влада втратила керованість країною.

Щоб нова влада не могла швидко провести економічні і політичні реформи.

Щоб утворилися удільні князівства і банда, незважаючи на зміни у країні, змогла залишатися при владі на місцях.

Можна перелічувати ще багато і багато інших причин.

 


20.04.2014 Сергій Стефанко 1914 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

406
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26362 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

750
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1198
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

404
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630