Долинський активіст Роман Ониськів прогнозує ще один Майдан - восени

 

 

18 липня волонтери Долинського району відправилися на Схід на будівництво фортифікаційних споруд, везучи військовим краю харчі, необхідне спорядження, пакунки  від родичів і те, чого зараз найбільше просять – воду (тонну).

 

Таку поїздку здійснюють не вперше, прямуючи цього разу до Желанного, Водяного, Опитного Ясинуватського району Донецької області, а також до Мар’їнки, Горлівки та Артемівська, пише ГК.

 

Про те, як працюють волонтери Долинського району, наші журналісти розмовляли з громадським активістом Романом Ониськівим.

- Учора в Києві помер наш земляк, мешканець Вигоди 1974 року народження. Буквально перед відправкою в АТО в нього зупинилося серце – був хворим, не витримав… Зранку хлопці привезли його додому і відразу ж відправились на Схід. Це вже такий другий випадок. Загалом від початку АТО на Сході України воює понад півтисячі мешканців Долинського району.

 

Якої допомоги вони у вас зараз просять найбільше?

-  Привезти їм води, бо там страшна спека. Веземо все необхідне, щоправда, взимку з доставкою харчів було простіше,  зараз спекотно і, чесно кажучи, люди по селах уже значно спорожнили свої запаси, але розуміємо – це ненадовго. У Пісках зараз наш Віктор Штурмак, він поїхав воювати своєю власною машиною, ми ж друзі, хочемо допомогти – передати йому деякі запчастини. Позаминулого разу пригнали автівку, яку передала діаспора з Ірландії, і ще багато іншого.  Зрештою, допомагаємо не лише нашим друзям – усім. Попри те, жартуючи, проводимо для себе певний відбір – «дружимо з тими, хто зранку чекає в черзі перед перекладиною, а не перед чаркою», бо є і такі батальйони (сміється, – авт.).

 

Чому Ви не поїхали цього разу?

-  Поїдемо хлопцям на зміну – буквально в суботу-неділю вирушаємо. Нас чекає Маріуполь, Гранітне, Красногорівка та Богданівка. До речі, про Богданвку… Мало там помагають. За рік у цьому селі ми побували разів десять, і тільки один раз туди хтось інший привозив допомогу, тому вибираємо місця, де хлопці найбільше нас чекають. Небезпечно. Деколи стріляють.

 

 В попередньому відрядженні долинські хлопці потрапили під обстріл, і їх ледве броньовиками звідти вивезли. Єдині залишились подавати боєприпаси, якщо я не помиляюсь…

-  Було й таке. Тоді наші знищили ворожий танк і склад з бронетехнікою. Багато всякого було. Ми ж кожні два-три тижні їдемо. Одного разу (не можу, правда, спокійно про це говорити)… ми прямували в Тоненьке… почався обстріл, і… на наших очах розірвало на шматки жінку з двома дітьми… В Гранітному двічі потрапляли під град і мінометний обстріл. Не про все можу говорити.

 

 

Залишитесь надовго?

- Повеземо передачі і також приступимо до будівництва фортифікаційних споруд. Їду ще з вісьмома активістами, замінимо наших. До кінця липня маємо завершити ще два об’єкти, тож чергуємось, щоб встигнути. Раніше для цього нам доводилось возити деревину, ну, і для опалення, звісно, тепер держава почала забезпечувати металоконструкціями – трохи легше. Хлопці мають усе. Кожного разу, коли приїздимо туди, бачимо зміни – позиції укріплені, зброя, обмундирування – все в нормі. Немає знаєте чого? Основного! Вказівок!

 

У Вас маленька донечка. Що Ви їй розповідаєте про війну?

- Минулого разу, коли я приїхав, моя 5-річна Яна спитала мене, скільки військових загинуло. Кажу, що багато, а вона мені: «Так багато, як листочків на яблуні?» Я розплакався і відповів, що десь так. Навіть діти розуміють, що ця війна нікому не потрібна. Гинуть хлопці, а ніхто чітко не усвідомлює, за що. За що воюють?! Чому вмирають?! Просто не розуміємо. Думаю, буде ще одна революція, і триватиме вона день-два – не більше. Десь восени. Просто виллється народний гнів, гнів військових. Невже влада не усвідомлює, що люди, які воювали, більше тій брехні терпіти не будуть?! Я отримував повістку не один раз, та у військовому комісаріаті кажуть, що мені ще не час… І знаєте, не треба надіятися на вояків –  ми не раби, а люди! Нам треба вимагати того, на що ми заслуговуємо. Бо прикро спостерігати, як найгірше живе країна, яка має все найкраще. Чому?! Я цього не розумію. Революція гідності не завершилася…

 

Розмовляла Мар'яна Мазур


19.07.2015 841 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1097
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

152
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2347
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

452
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113