Долинський активіст Роман Ониськів прогнозує ще один Майдан - восени

 

 

18 липня волонтери Долинського району відправилися на Схід на будівництво фортифікаційних споруд, везучи військовим краю харчі, необхідне спорядження, пакунки  від родичів і те, чого зараз найбільше просять – воду (тонну).

 

Таку поїздку здійснюють не вперше, прямуючи цього разу до Желанного, Водяного, Опитного Ясинуватського району Донецької області, а також до Мар’їнки, Горлівки та Артемівська, пише ГК.

 

Про те, як працюють волонтери Долинського району, наші журналісти розмовляли з громадським активістом Романом Ониськівим.

- Учора в Києві помер наш земляк, мешканець Вигоди 1974 року народження. Буквально перед відправкою в АТО в нього зупинилося серце – був хворим, не витримав… Зранку хлопці привезли його додому і відразу ж відправились на Схід. Це вже такий другий випадок. Загалом від початку АТО на Сході України воює понад півтисячі мешканців Долинського району.

 

Якої допомоги вони у вас зараз просять найбільше?

-  Привезти їм води, бо там страшна спека. Веземо все необхідне, щоправда, взимку з доставкою харчів було простіше,  зараз спекотно і, чесно кажучи, люди по селах уже значно спорожнили свої запаси, але розуміємо – це ненадовго. У Пісках зараз наш Віктор Штурмак, він поїхав воювати своєю власною машиною, ми ж друзі, хочемо допомогти – передати йому деякі запчастини. Позаминулого разу пригнали автівку, яку передала діаспора з Ірландії, і ще багато іншого.  Зрештою, допомагаємо не лише нашим друзям – усім. Попри те, жартуючи, проводимо для себе певний відбір – «дружимо з тими, хто зранку чекає в черзі перед перекладиною, а не перед чаркою», бо є і такі батальйони (сміється, – авт.).

 

Чому Ви не поїхали цього разу?

-  Поїдемо хлопцям на зміну – буквально в суботу-неділю вирушаємо. Нас чекає Маріуполь, Гранітне, Красногорівка та Богданівка. До речі, про Богданвку… Мало там помагають. За рік у цьому селі ми побували разів десять, і тільки один раз туди хтось інший привозив допомогу, тому вибираємо місця, де хлопці найбільше нас чекають. Небезпечно. Деколи стріляють.

 

 В попередньому відрядженні долинські хлопці потрапили під обстріл, і їх ледве броньовиками звідти вивезли. Єдині залишились подавати боєприпаси, якщо я не помиляюсь…

-  Було й таке. Тоді наші знищили ворожий танк і склад з бронетехнікою. Багато всякого було. Ми ж кожні два-три тижні їдемо. Одного разу (не можу, правда, спокійно про це говорити)… ми прямували в Тоненьке… почався обстріл, і… на наших очах розірвало на шматки жінку з двома дітьми… В Гранітному двічі потрапляли під град і мінометний обстріл. Не про все можу говорити.

 

 

Залишитесь надовго?

- Повеземо передачі і також приступимо до будівництва фортифікаційних споруд. Їду ще з вісьмома активістами, замінимо наших. До кінця липня маємо завершити ще два об’єкти, тож чергуємось, щоб встигнути. Раніше для цього нам доводилось возити деревину, ну, і для опалення, звісно, тепер держава почала забезпечувати металоконструкціями – трохи легше. Хлопці мають усе. Кожного разу, коли приїздимо туди, бачимо зміни – позиції укріплені, зброя, обмундирування – все в нормі. Немає знаєте чого? Основного! Вказівок!

 

У Вас маленька донечка. Що Ви їй розповідаєте про війну?

- Минулого разу, коли я приїхав, моя 5-річна Яна спитала мене, скільки військових загинуло. Кажу, що багато, а вона мені: «Так багато, як листочків на яблуні?» Я розплакався і відповів, що десь так. Навіть діти розуміють, що ця війна нікому не потрібна. Гинуть хлопці, а ніхто чітко не усвідомлює, за що. За що воюють?! Чому вмирають?! Просто не розуміємо. Думаю, буде ще одна революція, і триватиме вона день-два – не більше. Десь восени. Просто виллється народний гнів, гнів військових. Невже влада не усвідомлює, що люди, які воювали, більше тій брехні терпіти не будуть?! Я отримував повістку не один раз, та у військовому комісаріаті кажуть, що мені ще не час… І знаєте, не треба надіятися на вояків –  ми не раби, а люди! Нам треба вимагати того, на що ми заслуговуємо. Бо прикро спостерігати, як найгірше живе країна, яка має все найкраще. Чому?! Я цього не розумію. Революція гідності не завершилася…

 

Розмовляла Мар'яна Мазур


19.07.2015 676 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

506
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1069
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2147
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2008
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1952
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5967

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1171

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1896

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2661

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2598
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

85
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

350
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

796
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15019
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2520
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

816
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2763
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26253 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

377
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

831
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

912
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1127