Доходи меншають, а видатки ростуть у прикарпатців

 

Пройдешся торговими рядами на ринку й помишляєш собі: вибір товару — чого лише душа забажає! В крамницях — і поготів! А покупців, особливо — серед тижня, майже не видно.

 

Звичайно, щось та їсти треба щодня, тож сякий-такий виторг мають на хлібобулочних виробах, дешевій курятині, молочній продукції.

 

Зрештою, і крамниць повсюдно повиростало, як грибів: на кожному кроці. Люди створюють собі робочі місця, й кожен сподівається на якийсь зиск від матеріальних та моральних затрат. Зрештою, й покупцям вигідна така розширена мережа торгових точок: забулося про черги, кожен облюбував собі ту чи іншу крамницю, зважаючи на якість та асортимент пропонованого товару, обслуговування, зручність придбання тощо. А ще — ціни.

 

Адже не таємниця, що на один і той же вид товару вони дещо різняться.

 

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконкомів міських рад щодо врегулювання цін (тарифів)" та з метою врегулювання цін на основні продовольчі товари для всіх суб’єктів господарювання встановлений граничний рівень торговельних (постачально-збутових) надбавок до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат із їх транспортування в міжміському транспорті. На хліб надбавка мала би складати не більше десяти відсотків, а ось на борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію та курячі яйця — до п’ятнадцяти відсотків.

 

Підприємці з упередженням ставляться до всіляких перевірок, тим паче, що до традиційних — від санітарно-епідеміологічних служб — додалися й рейди щодо регулювання цін. На ринку неохоче говорять про закупівельну вартість товару, бідкаючись на витрати, які ростуть, як на дріжджах. Наприклад, одна із власниць торгових точок у продуктовому ряду бідкалася, що шість холодильних камер за місяць споживають до шестиста кіловат електроенергії, а для підприємців її відпускають за передоплатою. Податок щомісяця, оренда землі, оплата ринкового збору, охорона, перевірка якості продукції, Пенсійний фонд...

 

Додати ще транспортні витрати, закупівлю товару, то влітають щомісяця в добру копійчину! А які нині торги? Риторичне запитання. Щодо цін. Ось у торговій точці на ринку з продажу яєць отримують товар оптом від птахофабрики по 55 та 54 копійки, а реалізують по 65 та 60 копійок за одне яйце вищого та першого гатунку відповідно. Підприємець Олександра Кузик, яка торгує хлібо-булочними виробами Івано-Франківського хлібокомбінату, дотримується десятивідсоткової надбавки на регламентований Дарницький та Луцький сорти хліба.

 

Щодо молочних продуктів, то, наприклад, підприємці на ринку отримують сметану по 6,5 гривні за 450-грамову баночку, а продають по 7,5 грн., 200-грамовий брикет масла відповідно: 10,85 грн — 12 грн, оптова ціна кілограма сира твердого — 60 грн, продають його по 65 грн. Дещо більша різниця між гуртовими та реалізаційними цінами на молочні продукти в одній із міських продуктових крамниць. Щодо дотримання граничних торгових надбавок, то підприємці кажуть, що самі зацікавлені в тому, щоб товари були доступнішими для покупців, а отже, продавалися.

 

Ось лише, бідкаються, проміжок між закупівельними цінами та реалізаційними щоразу менший, а податки зростають. А як виживати, утримувати сім’ї, зрештою, мати забезпечену старість?

 

Людмила СТРАЖНИК


Коментарі (1)

Щукар 2012.06.07, 20:43
Жаль бідних простих людей. Виживають як можуть...
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15665
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1530
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1105
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2133
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3673
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1798

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

659
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

550
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7415
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1730 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562