Доходи меншають, а видатки ростуть у прикарпатців

 

Пройдешся торговими рядами на ринку й помишляєш собі: вибір товару — чого лише душа забажає! В крамницях — і поготів! А покупців, особливо — серед тижня, майже не видно.

 

Звичайно, щось та їсти треба щодня, тож сякий-такий виторг мають на хлібобулочних виробах, дешевій курятині, молочній продукції.

 

Зрештою, і крамниць повсюдно повиростало, як грибів: на кожному кроці. Люди створюють собі робочі місця, й кожен сподівається на якийсь зиск від матеріальних та моральних затрат. Зрештою, й покупцям вигідна така розширена мережа торгових точок: забулося про черги, кожен облюбував собі ту чи іншу крамницю, зважаючи на якість та асортимент пропонованого товару, обслуговування, зручність придбання тощо. А ще — ціни.

 

Адже не таємниця, що на один і той же вид товару вони дещо різняться.

 

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконкомів міських рад щодо врегулювання цін (тарифів)" та з метою врегулювання цін на основні продовольчі товари для всіх суб’єктів господарювання встановлений граничний рівень торговельних (постачально-збутових) надбавок до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат із їх транспортування в міжміському транспорті. На хліб надбавка мала би складати не більше десяти відсотків, а ось на борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію та курячі яйця — до п’ятнадцяти відсотків.

 

Підприємці з упередженням ставляться до всіляких перевірок, тим паче, що до традиційних — від санітарно-епідеміологічних служб — додалися й рейди щодо регулювання цін. На ринку неохоче говорять про закупівельну вартість товару, бідкаючись на витрати, які ростуть, як на дріжджах. Наприклад, одна із власниць торгових точок у продуктовому ряду бідкалася, що шість холодильних камер за місяць споживають до шестиста кіловат електроенергії, а для підприємців її відпускають за передоплатою. Податок щомісяця, оренда землі, оплата ринкового збору, охорона, перевірка якості продукції, Пенсійний фонд...

 

Додати ще транспортні витрати, закупівлю товару, то влітають щомісяця в добру копійчину! А які нині торги? Риторичне запитання. Щодо цін. Ось у торговій точці на ринку з продажу яєць отримують товар оптом від птахофабрики по 55 та 54 копійки, а реалізують по 65 та 60 копійок за одне яйце вищого та першого гатунку відповідно. Підприємець Олександра Кузик, яка торгує хлібо-булочними виробами Івано-Франківського хлібокомбінату, дотримується десятивідсоткової надбавки на регламентований Дарницький та Луцький сорти хліба.

 

Щодо молочних продуктів, то, наприклад, підприємці на ринку отримують сметану по 6,5 гривні за 450-грамову баночку, а продають по 7,5 грн., 200-грамовий брикет масла відповідно: 10,85 грн — 12 грн, оптова ціна кілограма сира твердого — 60 грн, продають його по 65 грн. Дещо більша різниця між гуртовими та реалізаційними цінами на молочні продукти в одній із міських продуктових крамниць. Щодо дотримання граничних торгових надбавок, то підприємці кажуть, що самі зацікавлені в тому, щоб товари були доступнішими для покупців, а отже, продавалися.

 

Ось лише, бідкаються, проміжок між закупівельними цінами та реалізаційними щоразу менший, а податки зростають. А як виживати, утримувати сім’ї, зрештою, мати забезпечену старість?

 

Людмила СТРАЖНИК


Коментарі (1)

Щукар 2012.06.07, 20:43
Жаль бідних простих людей. Виживають як можуть...
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4932
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1712 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3891 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3051 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7812 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20101 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

132

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

705

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1771

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2268
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

567
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

369
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14316
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

859
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1108 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5991 1
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4663 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23274 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

848 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

836 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

371
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

852 1