Добудова Раковецької школи: батьки обіцяють проводити уроки в ОДА, а чиновників відправити в село

 

 

Упродовж кількох років учні села Раковець, Богородчанського району вимушені навчатися у старих корпусах школи, оскільки для завершення процесу будівництва нового навчального закладу необхідно додатково спрямувати фінансовий ресурс.
 

Нагадаємо, зведення школи розпочалося ще у 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, відтак роботи з певних причин призупинилися, інформують в ІФ ОДА.

 

У четвер, 9 листопада, батьки разом із дітьми приїхали під стіни Івано-Франківської ОДА.

 

Селяни вимагають виконати всі раніше дані обіцянки. Кажуть, підрядник відстає від всіх планів виконання робіт. Тож вимагають від очільників Прикарпаття звернутись до Верховної ради з вимогою включити до бюджету витрати на завершення будівництва школи у 2018 році, представити план обласної і районної влади фінансування будівництва, завершити будівництво третього поверху та нарешті накрити будівлю, розпочати будувати спортзал та їдальню, посилити контроль за виконанням робіт, знайти підрядника, який би міг завершити будівництво школи, пише Фіртка з посиланням на Бліц.

 

Із батьками зустрілись заступники голови ОДА Марія Савка, Ігор Пасічняк та представники департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Також на зустріч завітав підрядник, який повинен після підписання договору почати встановлювати накриття.

 

Голова батьківського комітету Світлана Зваричевська каже, що якщо влада не виконає основних вимог у найбільші морози вони привезуть дітей в "білу хату" щоб проводити там уроки, а чиновників відправлять у їхню школу.

 

"Ми хочемо щоб чиновники на власній шкурі зрозуміли, як дітям вчитись в аварійній школі, сидіти на уроках в куртках та рукавицях, коли навіть після туалету немає де помити руки", - каже мама.

 

Батьки говорять, що після ремонту в одному з класів обвалилась стеля.

 

"Ви приїжджали до нас в понеділок, а вже на наступний день обвалилась стеля. І це клас, на ремонт якого було виділено 48 тисяч", - звертаються батьки до чиновників.

 

Водночас Марія Савка зауважила, що наразі визначилися з субпідрядником, який має накрити школу. Він зобов'язався завершити ці роботи до 28 грудня. Однак наразі з ним ще не підписали договір.

 

Батьки наголошують, що на будівництві школи щодня працюють тільки двоє людей. Окрім того, за словами батьків підрядник каже, що вже закінчились кошти, які виділялись на будівництво школи. Водночас сільський голова акцентує, що зовсім не розуміє куди діваються виділені на будівництво кошти.

 

За словами департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Назарія Іваніва, цьогоріч на будівництво було виділено 4 мільйони 200 тисяч гривень, наразі з них залишилось ще 2 мільйони. Один з них спеціально віднайшли в обласному бюджеті для даху.

 

«У січні-лютому ми розірвемо договір з підрядником», - заспокоює батьків чиновник.

 

Він зауважує, що затримки з будівництвом виникли тому, що помер один із підрядників.

 

У свою чергу голова комісії будівництва і архітектури Богородчанської РДА, директор фірми, яка накриватиме школу Петро Маланчук каже, що за сприятливих погодній умов для накриття школи потрібно як мінімум півтори місяці. Однак, щоб встигнути до кінця цього року залучать робітників з іншої фірми.

 

Як зазначалося, у 2018 році передбачено фінансування будівництва школи за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Також даний проект бере участь у конкурсному відборі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного бюджету, отриманих від Європейського союзу. Опрацьовуються й інші напрями фінансування будівництва школи.

 

Нагадаємо, у школярів села Раковець, Богородчанського району свято Першого дзвоника не відбулося. Батьки уже втретє не пустили дітей 1-го вересня до школи через аварійний стан будівлі.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року батьки учнів Раковецької школи перекрили дорогу та не пустили дітей до школи, вимагали продовжити будівництво школи, яке призупинилось кілька років назад.

 

Як відомо, через аварійний стан школи у Раковці учні навчаються у старих корпусах, класи облаштували навіть у столовій, в приміщенні НВК та сільради. Там складні умови для навчання, щоб їх покращити, за сприяння обласного управління освіти та Марії Рудик, для учнів школи закупили нові парти, також Рудик допомогла з постачанням послуг Інтернету. 

 

Будівництво нової школи розпочалось в 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, але з початком революції призупинилось. Цьогоріч розлючені батьки вкотре не пустили дітей у школу та навіть перекривали дорогу, бо умови, в яких навчаються діти, є неприйнятними. Тому питання будівництва школи є важливим для райдержадміністрації, для райради, депутатів всіх рівнів.

 

 

Читайте також:

До кінця 2018 року в селі Раковець таки збудують нову школу

Область обіцяє виділити кошти на будівництво Раковецької школи в 2017 році

Кабмін відмовився виділити кошти на добудову школи у Раковці

Журналісти показали на всю країну, як прикарпатські діти вчаться у стайні і глиняній хаті священика замість школи (відео)

На будівництво школи у Раковці виділили мільйон гривень

В одному із сіл Івано-Франківської області не пролунав Перший дзвоник (фоторепортаж+відео)

Скандал на Прикарпатті: Люди не пустять дітей до старої школи поки не почнуть будувати нову (відео+фото)


09.11.2017 808 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

280
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1695
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3149
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1138
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1158
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1199 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

236

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1110

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

929

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

410
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

320
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2485
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1235
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1310
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15175
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7476
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

327
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

615 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

457
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

380
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

470