Добровільно став на захист України: історія бійця з позивним "Італієць"

Як «Італієць» збиває ворожі дрони з АК-74.

Історію бійця розповідає 102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина, передає Фіртка.

"Я підготував собі місце заздалегідь на СП (ред. СП – спостережний пост, може обладнуватись в «сірій зоні», за «нулем) і вистежував їх місяць - півтора. Одного дня вони здійснили масований наліт – було три дрони з вибухівкою, яку вони хотіли скинути на наші позиції. Перший дрон занесло, і він не долетів до нас. За ним з’явився другий дрон – я почав по ньому стріляти з АК-74 і влучив, збив його. Він вибухнув.

Зазвичай, якщо ворог втрачає один-два дрони, то третій дрон вони посилають для розвідки, але цього разу третій дрон був з вибухівкою. Я його теж збив з АК-74, коли він був на підході. Детонація була дуже сильна – мабуть дрон ніс не звичайну гранату, а щось саморобне з більшою кількістю вибухівки", - розповів «Італієць», військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади ТрО.

«Італієць» - командир розрахунку СПГ-9.

"Мій позивний «Італієць» - бо я живу з сім’єю в Італії вже 23 роки. В Україну приїжджаю раз на рік на рідну Франківщину – відвідати маму. Більше нічого мене з Україною не зв’язує – все моє життя, родина, друзі – все в Італії, - каже боєць.

Як сталось, що я опинився на війні? Я приїхав з Італії за два дні до початку. Я приїхав цілеспрямовано – воювати. Ми знали, що війни не уникнути. Приїхавши в Україну, я пішов у військкомат, і мене направили до 102 бригади ТрО", - розповів військовий.

В Італії за 23 роки чоловік на яких тільки роботах не працював – на олійному заводі, водієм, озеленювачем (садив газони, квітники), посуд мив, помідори збирав.

За його словами, залишити стабільне спокійне життя в Європі та поїхати на війну в Україну – це дуже тяжкий вибір.

"Там, в Італії, людина знає, що вона має стабільну роботу з достойною зарплатою, щороку стабільно їздить відпочивати, стабільний банківський рахунок, безтурботне життя – так там живуть мільйони наших українців", - зазначив "Італієць".

"Італієць" веде вогонь по ворожих позиціях, окопах, бліндажах. Було також влучання у ворожий БТР.

"Я добре вивчив місцевість, де вони знаходяться, і знаю, де вони будуть розвертатись, зупинятись і націлюю туди СПГ. Мені допомагають бійці працювати з СПГ, але націлюю я завжди сам. Я, звісно ж, не бачу, чи влучаю в ціль, чи ні – відстань велика. Але потім оператор дрона, який мене націлює, мені повідомляє. Також бійці з передньої лінії можуть сказати було влучання чи ні. Одного разу вони сказали, що я попав в ворожий БТР", - ділиться "Італієць".

Як зазначає військовослужбовець, його син має італійське громадянство і зараз служить в елітному підрозділі італійської армії «Col Moschin» - це 9-ий десантно-штурмовий полк Сил спеціального призначення. Він почав там служити ще до початку війни в Україні. Там був дуже великий конкурс – 48 осіб на одне місце. Йому вдалось пройти відбір.

"Дуже задоволений, що він там служить. Якби армія НАТО вступила у війну в Україні, мій син разом зі своїм підрозділом був би тут, біля мене", -  каже "Італієць".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Повернувся з Польщі та став на захист України: історія бійця з позивним "Жук"

"Рано чи пізно кожен має піти воювати": історія прикарпатського бійця, який боронить країну з 24 лютого 2022 року (ФОТО)


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667