Добровільно став на захист України: історія бійця з позивним "Італієць"

Як «Італієць» збиває ворожі дрони з АК-74.

Історію бійця розповідає 102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина, передає Фіртка.

"Я підготував собі місце заздалегідь на СП (ред. СП – спостережний пост, може обладнуватись в «сірій зоні», за «нулем) і вистежував їх місяць - півтора. Одного дня вони здійснили масований наліт – було три дрони з вибухівкою, яку вони хотіли скинути на наші позиції. Перший дрон занесло, і він не долетів до нас. За ним з’явився другий дрон – я почав по ньому стріляти з АК-74 і влучив, збив його. Він вибухнув.

Зазвичай, якщо ворог втрачає один-два дрони, то третій дрон вони посилають для розвідки, але цього разу третій дрон був з вибухівкою. Я його теж збив з АК-74, коли він був на підході. Детонація була дуже сильна – мабуть дрон ніс не звичайну гранату, а щось саморобне з більшою кількістю вибухівки", - розповів «Італієць», військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади ТрО.

«Італієць» - командир розрахунку СПГ-9.

"Мій позивний «Італієць» - бо я живу з сім’єю в Італії вже 23 роки. В Україну приїжджаю раз на рік на рідну Франківщину – відвідати маму. Більше нічого мене з Україною не зв’язує – все моє життя, родина, друзі – все в Італії, - каже боєць.

Як сталось, що я опинився на війні? Я приїхав з Італії за два дні до початку. Я приїхав цілеспрямовано – воювати. Ми знали, що війни не уникнути. Приїхавши в Україну, я пішов у військкомат, і мене направили до 102 бригади ТрО", - розповів військовий.

В Італії за 23 роки чоловік на яких тільки роботах не працював – на олійному заводі, водієм, озеленювачем (садив газони, квітники), посуд мив, помідори збирав.

За його словами, залишити стабільне спокійне життя в Європі та поїхати на війну в Україну – це дуже тяжкий вибір.

"Там, в Італії, людина знає, що вона має стабільну роботу з достойною зарплатою, щороку стабільно їздить відпочивати, стабільний банківський рахунок, безтурботне життя – так там живуть мільйони наших українців", - зазначив "Італієць".

"Італієць" веде вогонь по ворожих позиціях, окопах, бліндажах. Було також влучання у ворожий БТР.

"Я добре вивчив місцевість, де вони знаходяться, і знаю, де вони будуть розвертатись, зупинятись і націлюю туди СПГ. Мені допомагають бійці працювати з СПГ, але націлюю я завжди сам. Я, звісно ж, не бачу, чи влучаю в ціль, чи ні – відстань велика. Але потім оператор дрона, який мене націлює, мені повідомляє. Також бійці з передньої лінії можуть сказати було влучання чи ні. Одного разу вони сказали, що я попав в ворожий БТР", - ділиться "Італієць".

Як зазначає військовослужбовець, його син має італійське громадянство і зараз служить в елітному підрозділі італійської армії «Col Moschin» - це 9-ий десантно-штурмовий полк Сил спеціального призначення. Він почав там служити ще до початку війни в Україні. Там був дуже великий конкурс – 48 осіб на одне місце. Йому вдалось пройти відбір.

"Дуже задоволений, що він там служить. Якби армія НАТО вступила у війну в Україні, мій син разом зі своїм підрозділом був би тут, біля мене", -  каже "Італієць".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Повернувся з Польщі та став на захист України: історія бійця з позивним "Жук"

"Рано чи пізно кожен має піти воювати": історія прикарпатського бійця, який боронить країну з 24 лютого 2022 року (ФОТО)


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739