"Добро нації - найвищий наказ": у Яблуниці презентували книгу про унікальну історію однієї людини (ФОТО)

«Я дивлюся у вікно, а перед хатою чорно, -  прийшли татові охоронці, він приніс мене», - так починається ця дивовижна історія.

70 років тому до цієї оселі, що в Яблуниці, до 46-річної Гафії, прийшли партизани. Принесли немовлятко – маленьку Мотрю. Її віддав батько – провідник ОУН Надвірнянського надрайонного проводу Григорій Вацеба на псевдо «Варнак».

Немовля господарі назвали Ганнусею і виховували як рідну дитину. Дівчинка до 16 років не знала своєї історії. Поки одного дня не виявилось, що її справжні батьки – упівці, які загинули у криївці. Тоді ж їй показали листи, залишені справжніми батьками. І розповіли історію їхнього життя та боротьби.

«Мама була і машиністка, і медсестра. Всі роботи виконувала, які могла. З татом вчились у гімназії в Станіславові. Під час підпілля тато забрав маму в ліс. Ну і там з’явився плід їхньої любові –  я», -  розповідає Ганнуся (Мотря) Марійчин.

Відтоді Ганнуся поставила собі за мету – дізнатися все про своїх батьків. 30 років жінка та її рідні збирали крихти інформації. Деталі цієї дивовижної історії лягли за основу книги «Добро Нації – найвищий наказ. Історія однієї родини». Ініціював видання син Ганнусі (Мотрі) Марійчин, член комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав учасників АТО, представник команди «За майбутнє» Андрій Марійчин.

«В книжці зібрані листи діда і баби. Багато різного матеріалу, буквально від того моменту, як вони перебували в лісі, як вони займалися підпільною діяльністю, як вони загинули»,-  розповідає Андрій Марічин.

Презентація видання відбулась на подвір’ї оселі, куди принесли Ганнусю і яка стала рідною для неї та її численної родини.

«Документів до певного часу було дуже мало. Одиниці. Насправді і зараз ще великий масив документів залишається ще  засекреченим. Не так легко архіви КДБ віддають інформацію не тільки про цю родину, але загалом про всі», - каже історик, упорядник книги Петро Ганцюк.

На презентацію книги прийшли сусіди, односельці, рідня та учасники сучасної війни на сході України. Кажуть, такі історії українську націю об’єднують і тому їх повинен знати кожен.

«Хлопці, з якими я воював, і з Донецької, і з Луганської областей. Вони до мене передзвонили. Кажуть, ми хочемо цю книжку. Ми не знали цієї історії, але наші діти мають її вивчати. Про нашу Україну, про нашу боротьбу», - ділиться учасник російсько-української війни Володимир Буберчук.

Голова бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради, представник команди «За майбутнє» Микола Палійчук наголосив, що книга «Добро Нації – найвищий наказ» повинна бути в кожній бібліотеці.

«Це все відбувалося не так давно, всередині ХХ сторіччя. Це тяжка складна історія, я думаю, більшість родин можуть таку написати. Ще трошки, коли будуть розсекречені всі архіви, кожна наша родина буде мати подібну історію», - сказав Микола Палійчук.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


26.08.2020 1554
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21223
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1049 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941