
З давніх часів йде одвічна боротьба добра і зла.
Ця боротьба відбувається всередині людини. І хто з них переможе, такою,власне, буде і людина. Але добро і зло – це? перш за все? дії людини.Та, не знаючи,що таке зло,ми б не пізнали того добра.
Недарма англійський письменник і філософ писав: " Для яскравого світла необхідно наявність темряви". З цим твердженням я повністю згідна,адже лише повністю спустошившись ми розуміємо,що таке істинне щастя.
Боротьба добра і зла чи не одна з основних тем у світовій та українській літературах.Цю битву нам представляли ще змалечку у казках. У світовій літературі можна згадати твір "Льодова Королева".
Герда,яка уособлює теплоту і світло, прагне розтопити холодне серце Кая. А з української літератури гріх не згадати твір Івана Нечуя-Левицького " Кайдашева сім'я".Втіленнями зла виступають перед нами Кайдашиха і Мотря. Жадібність,егоїзм,темнота і бездуховність цих жінок призводять до ганебних наслідків, роблять їх не тільки смішними, а й навіть страшними. Протидією їм виступає Мелашка,добра та спокійна дівчина. Але й у неї не вистачило сили боротися і вона,зрештою, уподібнилася Мотрі з Кайдашихою.
Часто у творах ми спостерігаємо перемогу добра над злом. Але чи так це є у дійсності?Можна згадати легенду-притчу про старого індійця: «Старий індієць одного разу сказав синові :
- У людині живе два вовки: Добро і Зло
- Який же сильніший, який перемагає?
Мудрий індієць відповів: «Той, якого ти годуєш!»
На жаль, на сьогоднішній день, зло сите та товсте, а добро ледь тримається на ногах.
На мою думку, справа в тому, що добром жити важче. Адже життя - це суцільна дорога випробувань, яку можна пройти лише знаючи потаємні стежки. Ці стежки ( козирі), знає на жаль зло. Тому перевага, звісно, на стороні сильнішого…
Всі хочуть добра. А чи вони самі можуть його дати? Я вважаю,що ми повинні ставитися так, як хочемо, щоб вони ставилися до нас. Не дарма про це згадував син Божий під час однієї із своїх проповідей.
Отже, як бачимо, перемога добра залежить від нас, від наших дій. Та , нам слід змінитися самим. Адже , змінивши себе, ми змінимо світ.
Ліля Левицька
(школа професійної журналістики)
Гарний текст! Дякую!