До восьми років за ґратами: на Прикарпатті засудили чоловіка, який побив матір до смерті

Уродженця села Верхній Майдан Надвірнянського району засудили до восьми років ув'язнення за умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілої.

Як вказано у вироку, який оприлюднили у судовому реєстрі, між чоловіком та його матір`ю 19 липня 2022 року розпочалась словесна суперечка, під час якої обвинувачуваний умисно завдав потерпілій декілька хаотичних ударів кулаками рук по тілу та голові, внаслідок яких та втратила рівновагу та упала на землю, пише Фіртка.

У цей момент чоловік схопив потерпілу за ноги та затягнув її до будинку, де продовжив завдавати ударів кулаками рук по тілу та голові.

Від завданих ударів жінка померла 26 серпня 2022 року у Надвірнянській центральній районній лікарні. Потерпіла зазнала тяжких тілесних ушкоджень у вигляді закритої черепно-мозкової травми з крововиливом.

Чоловік спочатку вину визнав частково та зазначив, що зі своєю мамою він проживав окремо, однак їздив їй допомагати по господарству. Потім за її запрошенням він зі своєю сім`єю переїхав до неї, проте вона весь час робила якісь провокації, начебто він її бив.

Оскільки вони разом не вживалися, він зі своєю сім`єю переїхав в інший будинок в цьому ж самому селі, неподалік від матері, та продовжував приходити їй допомагати по господарству та годувати худобу. На момент події вони разом не проживали 2-3 тижні. За його версією, вони з матір'ю посварилися через те, що та побила собаку у дворі, опісля він її ударив деревиною, але не сильно. 

Надалі обвинувачений в судовому засіданні змінив свої покази, свою вину не визнав та пояснив, що матір втратила рівновагу та сама впала на бетонний майданчик обличчям.

Донька обвинуваченого під час допиту розповіла, що батько того дня був в стані алкогольного сп`яніння та побив бабцю через заповіт, бо вона не хотіла його на нього складати. Він і раніше бив жінку, між ними були конфлікти під час спільного проживання, тому вона вигнала їх з дому. 

Староста села зазначив, що у квітні 2022 року жінка до нього звернулася зі скаргою на насильницькі дії з боку сина, той порекомендував їй звернутися в поліцію. Вона викликала працівників поліції, хотіла, щоб з сином просто поговорили, провели бесіду, але щоб не арештовували його та не затримували, а тому відмовилася офіційно писати заяву.

Приблизно через два місяці вона знову прийшла до старости зі скаргою на свого сина з тим самим. Він так само порадив їй звернутися в органи поліції. Потім вона принесла до нього всі свої документи, окрім паспорта, та просила взяти на зберігання, бо боялася, що син та його співмешканка їх викрадуть, при цьому казала, що боїться за своє життя, відчуває, що вони щось з нею зроблять, хто "вони", потерпіла не уточнювала. 

Чоловіка визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, та призначили йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк вісім років.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чотирьом прикарпатцям, яких підозрюють у побитті працівника ТЦК, загрожує до чотирьох років ув’язнення


03.09.2024 Діана Струк 443
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мета встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

476
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5038 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1627
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1654
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2794
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2447

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

387

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1595

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2331

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3074
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

142
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

693
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

856
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

440
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

638
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16104
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2992
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

162
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1111
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

968 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

769