До Клівленда автостопом (фото)

 

Колишній редактор сайту «Репортер», іванофранківець Юрій Гільшанський цього літа працює у США за студентською програмою Work and Travel. У п’ятницю, 30 червня він з харків’янкою Віолеттою Дубченко вирішив з’їздити автостопом до сусіднього міста Клівленд.

Поїздка виявилась неоднозначною. Ось як описав її сам Юрко у мережі Facebook.

«Де ж іще вперше спробувати автостоп, як не в Америці? — подумали ми та й вирішили так поїхати із Сандаскі до Клівленда. Відстань між містами приблизно ж така, як від Івано-Франківська до Львова, трохи менша – 90 км.

На годиннику 10:14, стоїмо на трасі, витягнув убік руку і підняв уверх великий палець, як справжній стопер. Машини проїжджають повз і в голові одразу: «Хах, цікаво скільки часу так треба буде стояти?».

Але все закінчилося занадто швидко – 4 хв. стояння і ми вже в чорному джипі, за кермом якого 23-річний Макс з рудою бородою. Перше ж, що його зацікавило, звідки ми. «Ukraine», – відповіли в один голос і тут він раптово засміявся на всі 32 зуби.

Виявилося, що його мама народилася в Україні, у нього там є родина і він мріє вільно говорити українською. Макс знає слово «молоко» і пісню «Многая літа», яку в нас співають на день народження. А ще він – тренер команди з лакросу (гра з твердим гумовим м’ячем, який переносять полем за допомогою сіток на довгій ручці). Макс любить баскетбол і «Клівленд Кавальєрс», а Леброна Джеймса, звісно, вважає королем НБА.

Трохи більше години їзди, розмов, жартів – і ми в Клівленді. Макс висадив нас у самісінському центрі міста, підписався на мене в інстаграмі та пообіцяв ще обов’язково зустрітися і зв’язатися».

До теми: Тричі змокнути й висохнути. Франківець поділився враженнями про Ніагарський водоспад (ФОТО)

Далі Юрій раптом згадав, що не взяв із собою документів, тому повертатися теж доведеться автостопом – ані потягом, ані автобусом без паперів не вийде.

У Клівленді вони погуляли непогано, погода сприяла, усе було добре. А от із поверненням вийшло дуже цікаво, і розповідь про це Гільшанський назвав однозначно «найважчим постом у житті», а саму пригоду — найгіршими 120 хвилинами.

«Ми не знали, як ловити машину автостопом у Клівленді, бо трафік там — неймовірний, – розповідає Юрко. – Але пізніше все стало просто супер: мені прийшло повідомлення від мами Макса, що підвозив нас до Клівленда. Вона написала, що відвезе нас до Сандаскі після 21:30. Ура, полегшення – все, на диво, склалося ідеально.

Після 17:00 у Клівленді була страшна злива із громом і блискавками, про яку повідомляли навіть рятувальні служби сповіщеннями на телефон. «Нічого страшного», – думаємо ми і перечікуємо негоду в торговому центрі.

Потім дощ припинився і ми пішли ще трохи гуляти, то була десь восьма вечора. Туди-сюди – вже 20:56. І тут приходить повідомлення від мами Макса, що вона не зможе нас забрати. «Добре, нічого страшного, нам нічого ніхто не зобов’язаний», – заспокоювали ми з Віолеттою одне одного. Знову почалася сильна злива. На щастя, мали дощовики. Пішли шукати трасу та сподівалися знову зловити машину. Щодо таксі – принципово не хотіли замовляти, бо налаштувалися на подорож автостопом у дві сторони.

Настрій оптимістичний. Був доти, поки не довелося півтори години йти хайвеєм (дорога із швидким одностороннім рухом). За той час порушили, напевно, всі можливі правила. Ноги мокрі (був у сандалях), дощовик трохи рятував, але все одно було дуже некомфортно. Отак ми йдемо, чалапаємо, сил уже нема, не знаємо, чи рухаємось у правильному напрямку, карта заплутує. Після чергового грубого порушення – переходу з одного хайвею на інший (це взагалі в голові нормальної людини не може вкладатися) – за нами приїхала поліція. І тут усе – перед очима занавіс: штраф, депортація, чао, догралися.

Сідаємо в машину, копи говорять щось, у голові туман. Запитали звідки ми, що робимо в США, як опинилися на трасі. Потім сказали: «Don’t worry, you are not in trouble».

Фух, трохи відлягло.

Привезли нас у відділок поліції, замовили таксі, яке обійшлося на двох у 133 долари – зекономити не вдалося.

Неймовірно виснажені, стомлені морально й фізично ми приїхали додому. На роботу вставати сім годин. через 7 годин. Але для усвідомлення пережитого треба мінімум добу.

Єдине, що тішить у цьому всьому: буде що згадати».

Від редакції: на роботу Юрко піднявся нормально, вже працює)


02.07.2017 2385 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1032
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2633 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2202
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3056
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2657
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2377 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

501

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

507

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

998

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2237
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20473
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

698
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1968
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

244
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

849
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5551
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7419
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

947
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

707
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1081 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1583 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1446