До Івано-Франківська вперше привезли мощі святого, котрий жив ще у третьому столітті до нашої ери (фото)

 

Мощі-1.jpg

 

З 12 до 19 серпня в храмі Христа Царя монастиря отців Василіян в Івано-Франківську для молитовного почитання виставлені мощі священномученика Партенія – одного з найантичніших святих. Мощі нетлінні і збереглися до наших днів з 250 року нашої ери.

 

Мощі зустріли майже 800 іванофранківців і гостей міста. Відбулася урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії владика Йосафат (Мощич). Також присутні змогли прикластися до саркофага з мощами, отримати благословення та мирування від священиків.

 

«Це дуже велика, важлива подія для мене особисто. Тому я сьогодні тут, – ділиться франківчанка пані Ніна. – І бачу, що багато людей прийшли до храму Царя Христа, щоб вклонитися святому Партенію і отримати його благословення і допомогу».

 

мощі-2.jpg

 

«Ми приїхали до Івано-Франківська на прощу до Погоні, яку відвідуємо 12 числа щомісяця і до монастиря отців Василіян також, щоб поклонитися мощам святого Партенія, – розповідають Олександр та Олег з Червонограда, що на Львівщині. – Хоч шлях подолали чималий, але відчуваємо, що нам тут зараз чи не краще ніж удома. Нас покликала сюди наша душа».

 

«Зустріч мощей святого Партенія, який жив ще у 3 столітті – це велике свято, великі ласки і благословення для нашої парафії, міста і для кожного зокрема. Це подія неординарна, згідно Божої волі – наголошує пані Християна. – І наша участь у почитанні цих мощей – в якихось своїх просьбах до святого, адже він - безвідмовний. Кожен має свої потреби і прохання – за родини, країну. Всі ми очікуємо отримати за його посередництвом всі необхідні ласки».

 

мощі-3w.jpg

 

«Сучасний світ дає нам чимало викликів і маємо просити у святого Партенія допомоги і підтримки у витривалості у духовній боротьбі зі спокусами, – каже Ігумен Жовківського монастиря отців Василіян отець Володимир Маланюк. – То ж є змога скористатися такою можливістю саме зараз і у рік ювілею Василіянського чину, коли маємо також привілей від Апостольської столиці і Святішого отця повного відпусту гріхів».

 

Отже, щодня протягом тижня, паломники матимуть  змогу не лише молитися біля мощей священномученика Партенія, але й прикладатися до саркофага з мощами, отримувати благословення, мирування від священиків. Також кожного дня окремі молебні і благословення присвячуватимуться військовим, медикам, педагогам, правоохоронцям, представникам влади, тощо.

 

19 серпня відбудеться урочиста Архієрейська Літургія, яку очолить архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин).

 

Як розповів кореспондентові РІСУ Наталії Палій настоятель Івано-франківського монастиря отців Василіян о. Йосафат Хаймик, святий Партеній за переданням родом з Вірменії. Своїми власними здібностями і заслугами в дуже молодому віці заслужив собі на велику повагу у знатних осіб того часу. Про нього дійшла чутка аж до Риму, де після зустрічі з тодішнім безбожним цісарем Декієм, був призначений прімікарієм царського уряду, тобто, головним імператорським нотаріусом. Здобув він також багато гідних похвали заслуг і у військовій службі, зрештою, на таку посаду призначали тільки тих, хто відзначався особливими знаннями. Його гідність рівнялась римським сенаторам. Але це не головна риса святого, оскільки свою владу використовував з однією метою ‒ утвердження християнства поміж пануючого в той час безбожного ідолопоклонства. Не дивлячись на урядовців, своїх співпрацівників, які часто через достаток піддавались багатьом душевним та тілесним пристрастям в той час пануючого ідолопоклонства, святий Партеній залишався чистим душею та тілом, випромінюючи свою чистоту на оточуючих. З переказу відомо, що він вирішив цілком присвятити своє життя Богові і вибрав неодружений стан.

 

«Загинув священномученик Партеній у 250 році нашої ери. Протягом довгого часу тіло святого перебувало у катакомбах Риму, - розповідає о. Йосафат Хаймик. - Близько 1000-го року нетлінні мощі були виставлені в одній з церков Риму. Приблизно 1500 року їх перевезли до цього міста, а наприкінці 18 століття – до Жовкви на Львівщині. З того часу – протягом 245 років, мощі мученика Партенія не залишали меж Жовкви – монастиря і храму отців Василіян, яких покровителем є святий Партеній. Вперше їх привезли до Івано-Франківська».


15.08.2017 1103 0
Коментарі (0)

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1200
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1912
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2047 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7427
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15164 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2010

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

204

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1026

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1813
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

211
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

594
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

828
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

835
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1893
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

925
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35076 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

419
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

561
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

889
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

793