13 листопада о 15. 20 в приміщенні адміністративного корпусу (ауд.205) ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбудеться зустріч керівництва університету на чолі з ректором проф. Ігорем Цепендою та командою Науково-освітнього Центру "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії" з послом США в Україні Джоном Тефтом та керівництвом Івано-Франківської області.
Метою візиту є відзначення позитивного досвіду міжнародної співпраці в сфері освіти та високих технологій, а також окреслення перспектив подальшої роботи в цьому напрямку.
Науково-освітній центр "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії" успішно функціонує протягом трьох років у Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника та є результатом тісної співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF), Агентства міжнародного розвитку США (USAID) та Міністерства освіти і науки України за програмою «Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті» (СНТДО) в галузі енергоефективних технологій. Метою програми є прискорення переходу України до економіки знань на основі посилень позицій науки та вищої освіти в Україні. Фінансування центру відбувається Фондом цивільних досліджень і розвитку, Міністерством освіти і науки України та Прикарпатським національним університетом (ПНУ) ім. В. Стефаника на паритетних засадах.
Науково-освітній центр "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії" веде прикладні дослідження в галузі застосування нанотехнологій та наноматеріалів в технології джерел та накопичувачів електричної енергії для підвищення їх енергоефективності. Велика увага приділяється технологічним пошукам в сфері оптимізації морфології нанопористих вуглецевих матеріалів та розробці на їх основі молекулярних накопичувачів енергії – суперконденсаторів. Ведуться роботи в галузі створення нових магнітних наноматеріалів.
Плідна робота дослідників Центру дозволила перейти від одиночних науково-дослідних робіт до створення лабораторних зразків суперконденсаторів і літієвих джерел струму, які за своїми технічними характеристиками перевищують закордонні аналоги. За час роботи Центру його працівниками захищено три докторські та 5 кандидатських дисертацій.
Одним із основних завдань Центру є підготовка молодих фахівців (студентів і аспірантів) через залучення їх до виконання наукових досліджень з метою створення на Прикарпатті потужної науко¬во-дослідної структури. Кожного року в центрі працюють близько 30 студентів та 20 аспірантів.
Центр обладнаний сучасним науковим устаткуванням, причому левова частка фінансування з боку CRDF / USAID була спрямована саме на закупівлю обладнання. Діяльність центру консолідувала роботи в галузі прикладного матеріалознавства в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника і сприяє встановленню партнерських зв’язків із науковими інституціями в Україні та за кордоном.