До Івано-Франківська прибули перші три евакуаційні рейси з Київщини

Як повідомляє заступник міського голови Микола Вітенко, зі столиці в Івано-Франківськ вдалося вивезти 62 жінок і 39 дітей.

Частина людей з Києва, але більшість – з Бучі, Ірпеня та інших гарячих точок, пише Фіртка.

«Скоординувавшись, ми змогли організувати безпечну посадку і доставку цих людей. Потрібно допомагати один одному. Ми єдиний народ, єдина держава, і ми разом у цій війні», – прокоментував Микола Вітенко.

Спочатку евакуйованих осіб нагодували та розмістили на ночівлю у двох школах. Після цього будуть шукати умови для більш тривалого проживання.

Під час планування маршруту враховували час комендантської години, час перевірки на блокпостах, враховувати безпечність кожної конкретної дороги. Втім, маршрут постійно коригували. Тож при самостійній евакуації радять координуватися з людьми, які їхали маршрутом напередодні та звертатися в київський координаційний центр, щоб не ризикувати своїм життям.

«Поки їхали, кожен удар здавався вибухом», – діляться евакуйовані.

Мешканка Пісківки (неподалік від Бородянки) Лілія втекла з трьома дітьми, коли почали бомбити село. Але опинившись у безпеці, не втрачає оптимізму:

«Надіємося, що скоро переможемо і вернемось додому. І все буде добре».

читайте також: Показник щодня зростає: 92% громадян вірять в перемогу України над росією (ІНФОГРАФІКА)

А от у Галини з Києва вдома лишилося дочка-лікар та чоловіки, що захищають Київ. Приїхала до Франківська з трьома внуками та невісткою. Боялися за дітей, бо окупанти піддають бомбардуванням навіть дитячу лікарню Охмадит.

Заступник директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Світлана Пашкевич розповідає, що місто розширює кількість закладів, які можуть прийняти людей, щоб їм було комфортно і зручно. Окрім шкіл, що вже долучилися до ініціативи, наразі готові приймати евакуйованих ще мінімум 6 закладів освіти.

Директорка одного з ліцеїв, в який переселили людей, зауважує, що жителі громади дуже активно долучилися до облаштування прихистку. Знесли все, що могли: матраци, постільну білизну, рушники, засоби гігієни, овочі, харчі.

«Це найменше, що ми можемо для них зробити», – говорить Олеся.

Міський голова Руслан Марцінків відзначив, що через великий потік людей, у громаді залучатимуть всі необхідні площі для розміщення. Адже евакуаційні рейси з водіями-добровольцями та заступником міського голови на чолі, будуть їхати щоденно.

«Розумієм яка важка зараз ситуація, тож будемо продовжувати цю роботу. Є співпраця з київською міською владою, з якою ми це організовуємо.

Розуміємо, що розміщення в закладах освіти – це тимчасово, але тут можна переночувати, харчуватися, працює система опалення, облаштовуємо душові. Тобто є мінімальні умови, щоб десь перебути той час, поки ми підшукаємо більш прийнятне житло», – заявив міський голова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Загинуло понад 12 тисяч осіб російської армії: противник зазнає великих втрат

В Україні Путін мститься всьому світу

ЖИТТЯ В ЧАСІ ВІЙНИ. Тиждень перший…

Армія вибила окупантів з аеропорту в Миколаєві

Окупанти зірвали евакуацію Маріуполя


10.03.2022 Тіна Любчик 1328
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1656
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4570
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1143
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1282
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1723
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2714 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

176

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

342

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1226

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1344
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1820
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26890 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1053
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

311
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7964
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3329
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1574
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1097
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

476 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

677
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

722
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4700